c

Skanska wciąż rośnie w Polsce – prawie 1000 nowych pracowników w tym roku

Press release 19.10.2015 16:00 CET

Skanska – największa firma budowlano-deweloperska w Polsce - nie zwalnia tempa rekrutacji. W pierwszym półroczu 2015 r. przyjęła 570 nowych pracowników, a do końca roku zaproponuje pracę jeszcze 400 osobom. Wszystko za sprawą intensywnego wzrostu biznesu całej grupy w Polsce. Rośnie zarówno spółka wykonawcza, otwierająca nowe oddziały, jak również spółki deweloperskie, realizujące kolejne inwestycje biurowe i mieszkaniowe.

budowa torow tramwajowych w Olsztynie

W Skanska w Polsce pracuje obecnie 7700 osób. W tym roku zatrudnionych już zostało niemal 600 pracowników umysłowych i produkcyjnych. Do końca tego roku firma chce dać pracę kolejnym 400 osobom. Wśród nowo zatrudnionych będą pracownicy produkcyjni, doświadczeni specjaliści, jak i młodzi inżynierowie – uczestnicy Programu Praktyk Letnich Skanska.

Budownictwo liczone w setkach i tysiącach specjalistów

Najwięcej osób w grupie, ze względu na liczbę projektów i strukturę, zatrudnia Skanska S.A., która z roku na rok poszerza skalę działalności w kraju. W 2014 r. firma zwiększyła swój udział w rynku budowlanym w porównaniu z rokiem 2009 o połowę. Zarówno liczba kontraktów, jak i udział Skanska S.A. w rynku wciąż rosną. W lipcu tego roku Skanska S.A. otworzyła Oddział Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego w Białymstoku oraz poszerzyła działalność dotychczasowego oddziału w Olsztynie o budownictwo ogólne, tworząc w tym mieście Oddział Budownictwa Inżynieryjnego i Ogólnego. W 2014 roku firma zrealizowała w sumie ponad 1300 kontraktów w całej Polsce. Spółka jest zainteresowana kontraktami różnej wielkości – zarówno małymi i średnimi, jak i dużymi projektami infrastrukturalnymi, do których realizacji posiada utworzoną specjalną jednostkę.

Spółka intensywnie poszukuje pracowników, zatrudniając średnio od kilkudziesięciu do 100 osób miesięcznie. Najbardziej intensywne pod względem wzrostu zatrudnienia były miesiące wiosenne – marzec i kwiecień, kiedy zatrudnionych zostało ponad 250 osób.

„Aktywnie poszukujemy specjalistów z uprawnieniami, nie tylko w obszarze budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego. Obecnie szukamy np. specjalistów w branży elektrycznej: menadżerów projektów, kierowników robót, inżynierów i majstrów z doświadczeniem w wykonawstwie oraz realizacji sieci wewnętrznych i zewnętrznych. W całej Polsce chcemy zatrudnić kilkadziesiąt takich osób. Oferujemy pracę również w obszarach wspierających biznes - szeroko rozumianych finansów i HR, informatycznych systemów biznesowych np. analityków. Jak co roku mamy ciekawą ofertę dla młodych inżynierów, którzy po odbyciu praktyk i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji mogą dalej rozwijać się i zdobywać doświadczenie w Skanska”, informuje Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska S.A.

Deweloperskie spółki Skanska również rosną

W związku z realizacją kolejnych projektów i zwiększaniem skali biznesu niezmienne potrzeby rekrutacyjne ma też Skanska Property Poland – spółka dostarczająca na rynek innowacyjne, zielone budynki biurowe w największych miastach Polski. Przykładowe stanowiska, na które firma regularnie otwiera rekrutacje, to menadżerowie i liderzy projektów, specjaliści ds. wynajmu, a także eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Pracę w Skanska można znaleźć także w szeregach Skanska Residential Development Poland, która realizuje nowoczesne osiedla mieszkaniowe w Warszawie. Firma buduje m.in. pierwsze osiedle w Polsce certyfikowane w międzynarodowym systemie BREEAM dla zielonego budownictwa.

„Szukamy osób o różnych kompetencjach, które uzupełnią umiejętności całego zespołu. Dla przykładu, jeśli menadżer projektu jest architektem, do jego zespołu poszukujemy osób, które wniosą inne, komplementarne umiejętności i doświadczenie, np. wiedzę ekonomiczną. Skanska odnosi sukcesy na rynku właśnie dzięki ludziom i ich wysokim, zróżnicowanym kompetencjom”, komentuje Katarzyna Olczak, dyrektor ds. personalnych, odpowiedzialna za HR w spółkach biurowych i mieszkaniowych Skanska.

Dobry pracodawca

Skanska regularnie otrzymuje nagrody i wyróżnienia dla dobrego pracodawcy. W tym roku już po raz ósmy z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu Firma dla Inżyniera. Otrzymała także po raz szósty tytuł „Most Attractive Employer” w kategorii „Inżynieria” w największym badaniu opinii studentów w Polsce przeprowadzonym w 2015 r. przez firmę Universum.

„Jesteśmy firmą, w której w centrum jest człowiek – zarówno klient i odbiorca naszych usług, jak i pracownik. Na pierwszym planie stawiamy bezpieczeństwo i dbałość o życie i zdrowie ludzi. Jako największy gracz na polskim rynku budowlanym zapewniamy pracownikom wyzwania i projekty, które dają im wiele możliwości rozwoju. Budujemy w oparciu o skandynawskie standardy – odpowiedzialność, wysoką jakość, etykę, transparentność, co jest doceniane przez profesjonalistów, którzy chcą wykonywać projekty przynoszące im satysfakcję na polu zawodowym. Zapewniamy pracownikom szansę na naukę i karierę. Mogą oni liczyć na przyjazną atmosferę i wsparcie liderów w planowaniu osobistej ścieżki rozwoju”, podsumowuje Katarzyna Skorupka-Podziewska.