c

Sprzedaż Osiedla Mickiewicza już na półmetku. Rośnie popyt na eko mieszkania w Polsce

Press release 17.11.2015 09:47 CET

Skanska sprzedała już ponad 50% mieszkań w swojej inwestycji Osiedle Mickiewicza przy ulicy Rudzkiej w Warszawie – na pierwszym w Polsce osiedlu z certyfikatem jakości i dbałości o środowisko BREEAM. To jeden z najlepiej sprzedających się w ostatnich miesiącach projektów mieszkaniowych o podwyższonym standardzie na Żoliborzu i Bielanach. Tak wysokie zainteresowanie nabywców pokazuje, że w Polsce rośnie popyt na mieszkania przyjazne człowiekowi i jego zdrowiu oraz środowisku. Teraz, dzięki uruchomionej właśnie akcji promocyjnej, od 16 listopada do 12 grudnia br. wybrane lokale można będzie kupić nawet do 10% taniej w systemie płatności 20/80.

Osiedle Mickiewicza_wizualizacja wnętrza

W trakcie pierwszego etapu realizacji inwestycji powstanie kameralny budynek ze 105 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 116 mkw. Dla komfortu mieszkańców zaprojektowano lokale o różnych rozkładach pomieszczeń: od jedno- czy dwupokojowych z aneksem kuchennym, po większe – czteropokojowe. Obecnie zakończono prace związane z budową kondygnacji podziemnych - osiągnięto stan 0, jednocześnie Skanska rozpoczęła realizację trzeciej kondygnacji.  Planowany termin oddania pierwszych mieszkań do użytku to ostatni kwartał 2016 r. „Dziś Osiedle Mickiewicza jest jednym z najlepiej sprzedających się osiedli o podwyższonym standardzie w tej części Warszawy. W ciągu ostatniego półrocza sprzedaliśmy ponad 50% mieszkań, z czego w ciągu ostatnich 2 miesięcy aż 20%. W najbliższych dniach rozpoczynamy kampanię promocyjną, która z pewnością przyciągnie kolejnych zainteresowanych”, mówi Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży Skanska Residential Development Poland.

Od 16 listopada wszystkie kawalerki będzie można nabyć 15 tys. złotych taniej, natomiast wybrane mieszkania 2-pokojowe – z 5%, a 3-pokojowe – z 10% rabatem. Ponadto do wybranych większych lokali deweloper oferuje bezpłatne miejsce w garażu podziemnym. Dodatkowo, Skanska wprowadziła system płatności 20/80. Przy umowie przedwstępnej, podpisanej w trakcie trwania akcji promocyjnej, klient wpłaca 20% ceny mieszkania, a pozostałe 80% - dopiero na koniec budowy. To wygodne rozwiązanie dla klienta, który płaci większość pieniędzy za już gotowy produkt.

Tak wysoka dynamika sprzedaży na Osiedlu Mickiewicza jest efektem działania kilku czynników. Trzeci kwartał 2015 r. okazał się jednym z najlepszych od lat, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań. Istotnym bodźcem do zakupów są niskie stopy procentowe, zachęcające do przesuwania środków z rynku bankowego na rynek nieruchomości. Z drugiej strony, klienci coraz częściej poszukują mieszkań w dobrym standardzie i atrakcyjnej lokalizacji. Wielu zamienia dotychczasowe mieszkanie np. w bloku z wielkiej płyty, na lokal na nowym osiedlu, który oferuje wartość dodaną. „W przypadku Osiedla Mickiewicza takim bonusem jest certyfikat jakości, który jest nowością na polskim rynku i swojego rodzaju polisą na przyszłość zapewniającą, że nieruchomość utrzyma jakość i nie straci na wartości”, dodaje Michał Witkowski.

Mieszkanie z certyfikatem i udogodnieniami

Osiedle Mickiewicza będzie pierwszym w  Polsce i jedynym z 450 obiektów mieszkalnych w Europie certyfikowanym w systemie BREEAM. To znane na świecie oznaczenie wysokiej jakości budynków, które spełniają precyzyjnie określone kryteria zdrowotne, środowiskowe oraz przekładają się na oszczędności – wody, energii, a w konsekwencji także i pieniędzy.

„Rozwiązania, które znajdziemy na Osiedlu Mickiewicza przełożą się na faktyczne korzyści z użytkowania mieszkania, które mieszkańcy odczują na co dzień. Dobrym przykładem jest centralny system zmiękczający wodę, który znacznie poprawia jej jakość, co jest ważnym aspektem zdrowotnym, zwłaszcza dla alergików i rodzin z dziećmi. System pozwala też generować realne oszczędności rzędu kilkuset złotych w skali roku, między innymi dlatego, że pozwala na mniejsze zużycie detergentów, wody, ale i wydłuża żywotność sprzętu AGD. W częściach wspólnych pojawi się energooszczędne oświetlenie, które w połączeniu z odpowiednimi instalacjami technicznymi może obniżyć opłaty za utrzymanie części wspólnych nawet o 10%”, mówi Justyna Olczak, akredytowany specjalista ds. BREEAM.

Certyfikat środowiskowy potwierdza także, że osiedle spełnia standardy, znacznie wyższe niż te przewidziane normami prawa budowlanego, np. budynek produkuje kilkadziesiąt procent mniej gazów cieplarnianych niż tradycyjne obiekty. Z uwagi na proces certyfikacji, któremu jest poddane osiedle, poszczególne etapy budowy są weryfikowane pod kątem jakości przez zespół ekspertów ds. zielonego budownictwa oraz niezależnego eksperta, który w okresie 3, 6 i 12 miesięcy od zakończenia inwestycji ponownie sprawdza i potwierdza jakość wykonania. 

Duże zainteresowanie Osiedlem Mickiewicza i sprzedaż połowy mieszkań w ciągu zaledwie kilku miesięcy od rozpoczęcia inwestycji pokazuje, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie obiektami wyższej jakości, spełniającymi kryteria zrównoważonego rozwoju, z zielonymi technologiami. To również sygnał, że klienci coraz częściej szukają nowej wartości dodanej – oprócz dobrej lokalizacji i atrakcyjnej ceny, budynek powinien zapewniać komfort i korzystne warunki użytkowania w długiej perspektywie czasu.

Skanska Residential Development Poland

Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o. jest deweloperem realizującym wysokiej jakości projekty mieszkaniowe w Polsce. Firma czerpie ze 125-letniej historii działalności Grupy Skanska na świecie i ponad 100-letniego doświadczenia w budowie domów i osiedli w takich krajach jak Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Czechy i Słowacja. Rocznie Skanska oddaje w ręce międzynarodowych klientów ponad 3500 mieszkań.
Firma stawia w swoich projektach na skandynawską jakość i prostotę, połączoną z ponadczasową elegancją. Spółka obecnie realizuje 2 inwestycje mieszkaniowe w stolicy: osiedle Mickiewicza przy ulicy Rudzkiej oraz Park Ostrobramska na Pradze-Południe przy ulicy J. Nowaka-Jeziorańskiego. Atutem projektów Skanska jest doskonałe skomunikowanie z centrum miasta, funkcjonalny układ wnętrz oraz przyjazna przestrzeń wspólna.