c

Pierwszy najemca w biurowcu Maraton

Press release 25.11.2015 11:15 CET

Firma Duni European Finance Function – specjalizująca się w świadczeniu usług z zakresu finansów i księgowości – podpisała umowę najmu na ponad 800 mkw. powierzchni w biurowcu Maraton w Poznaniu, realizowanym przez Skanska Property Poland. Najemcy doradzała firma JLL.

Maraton, Poznań

Firma Duni EFF została pierwszym najemcą w Maratonie na rok przed zakończeniem inwestycji, które zaplanowane jest na IV kwartał 2016 roku. W biurowcu znajdzie zatrudnienie do 90 pracowników Duni.

„Duni EFF Sp. z o.o. to trzecia spółka Grupy Duni obecna w Poznaniu, która w 2015 roku świętowała 10 rocznicę swojego istnienia. Jako prezent urodzinowy, postanowiliśmy zapewnić naszym pracownikom nową i nowoczesną przestrzeń w samym sercu Poznania. Budynek Maraton świetnie wpisuje się także w zieloną ideologię firmy, dla której balans między biznesem i ochroną środowiska jest bardzo ważny. Dzięki współpracy z firmami Skanska i JLL chcemy osiągnąć ten cel pod koniec 2016 roku”, mówi Jacek Roztoczyński odpowiedzialny za proces negocjacji umowy.

„Biurowiec Maraton, który realizujemy w Poznaniu, stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnych firm, takich jak Duni EFF, które chcą rozwijać swój biznes w Wielkopolsce. Dogodna lokalizacja i nowoczesna architektura tworząca miejsce otwarte na miasto to ważne atuty naszego projektu. Już teraz prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami, które poszukują w Poznaniu powierzchni biurowej zapewniającej wysoki komfort i dużą wartość dodaną dla wizerunku marki”, mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Maraton zaoferuje ok. 25 000 mkw. powierzchni najmu. Będzie składał się z sześciu pięter oraz dwóch kondygnacji podziemnych z 300 miejscami parkingowymi, 12 punktami ładowania samochodów elektrycznych oraz infrastrukturą dla rowerzystów, w tym prysznicami oraz stacją naprawy jednośladów. Projekt wyróżnią porośnięte trawą tarasy na dachach oraz otwarte patio, na którym zaznaczony zostanie przebieg dawnych fortyfikacji Twierdzy Poznań.

W wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy najemcę wspierała międzynarodowa firma doradcza JLL.

„Cieszymy się z możliwości współpracy z Duni EFF przy umowie najmu w budynku Maraton. Kontrakt ten potwierdza wzrost zainteresowania najemców nowoczesnymi powierzchniami biurowymi w Poznaniu. Już na koniec I półrocza 2015 poziom popytu w stolicy Wielkopolski był wyższy niż w całym 2014”, dodaje Edyta Pietranis, Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy JLL.

Maraton zlokalizowany jest w biznesowo-kulturalnym centrum miasta, nieopodal Starego Miasta oraz galerii artystyczno-handlowej Stary Browar i obiektów sportowych, m.in. klubu KS Warta Poznań, a także Akademii Wychowania Fizycznego. W pobliżu znajdują się liczne przystanki komunikacji miejskiej, a podróż z Maratonu do Dworca Głównego zajmie zaledwie kilka minut. Budynek został zaprojektowany zgodnie z modelem otwartej i zielonej przestrzeni, co potwierdzi certyfikacja w LEED na poziomie Gold.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.