c

Skanska z nagrodą dla firmy budowlanej roku Eurobuild

Press release 04.12.2015 12:30 CET

Działalność Skanska w 2015 roku znalazła uznanie w oczach ekspertów rynku budowlanego i nieruchomości. Podczas tegorocznej gali Eurobuild Awards, firma zwyciężyła w dwóch kategoriach, w tym najważniejszej dla firm budowlanych: Real Estate Construction Company of the Year. Nagrodę w kategorii osobowość roku otrzymała także dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland – Katarzyna Zawodna.

Skanska zdobyła tytuł Firmy Budowlanej Roku

Tegoroczna nagroda to już trzeci tytuł Real Estate Construction Company of the Year dla Skanska S.A. Wcześniej firma wygrywała już w tej kategorii w 2011 i 2012 r. Jury doceniło aktywność firmy i skalę realizowanych inwestycji. Rocznie Skanska S.A. realizuje około 1 300 inwestycji w całym kraju. Wśród nich są m.in. obiekty kubaturowe, drogowe, mostowe, kolejowe i hydroinżynieryjne. Wśród najważniejszych zrealizowanych w tym roku można wymienić m.in. terminal przylotowy w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, centrum przeładunkowe oraz oddział UPS w Dobrej, niedaleko Strykowa, Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, budowę odcinka G1 Drogowej Trasy Średnicowej Katowice – Gliwice oraz modernizację linii tramwajowych w aglomeracji śląskiej.

Z rąk jury nagrodę Real Estate Construction Company of The Year odebrał prezes Skanska S.A., Krzysztof Andrulewicz.

„Nagroda w konkursie Eurobuild Awards to kolejne w tym roku potwierdzenie silnej pozycji Skanska na polskim rynku budowlano-deweloperskim. Jesteśmy firmą osiągającą ponadprzeciętne wyniki w branży, a także najlepszym pracodawcą wśród specjalistów i studentów. Cieszymy się, że po raz kolejny zdobyliśmy także nagrodę Eurobuild przyznaną przez branżę deweloperską, której przedstawiciele docenili jakość, terminowość i innowacyjność realizowanych przez nas prac. To dla nas szczególnie ważna ocena działalności Skanska jako generalnego wykonawcy, ponieważ dokonali jej nasi ważni klienci”, mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska S.A.

Nagrody Eurobuild Awards są potwierdzeniem tegorocznych sukcesów całej grupy Skanska w Polsce i regionie CEE, również na rynku deweloperskim. Świadczy o tym tytuł The Real Estate Personality of the Year dla Katarzyny Zawodnej, dyrektor zarządzającej Skanska Property Poland.

„Nagrodę od Eurobuild traktuję nie tylko jako wyróżnienie dla mnie, ale dla całego zespołu Skanska w Polsce oraz naszych partnerów biznesowych, z którymi tak blisko współpracujemy na co dzień. Dzięki wzajemnemu wsparciu możemy z stawać się lepsi z roku na rok. Jednocześnie chciałabym pogratulować Skanska S.A. kolejnego sukcesu. Nagroda Real Estate Construction Company of the Year cieszy nas tym bardziej, że Skanska S.A. jest naszym kluczowym partnerem i generalnym wykonawcą wszystkich naszych inwestycji. Bliska współpraca pomiędzy naszymi spółkami budowlanymi i deweloperskimi przynosi wspaniałe rezultaty, a wzajemne zrozumienie, szczególnie na linii deweloper-generalny wykonawca, procentuje codziennie na każdym projekcie biurowym i mieszkaniowym Skanska w Polsce”, mówi Katarzyna Zawodna, dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland.

W trakcie kadencji Katarzyny Zawodnej, od marca 2014 roku, Skanska Property Poland umocniła pozycję jednego z największych deweloperów biurowych w kraju i najbardziej aktywnego na rynkach regionalnych. Podpisała umowy sprzedaży dotyczące siedmiu budynków biurowych za łączną kwotę 344 mln EUR. Największą transakcją była sprzedaż portfolio czterech budynków obejmujących w sumie 63 000 mkw. powierzchni biurowej – w Krakowie i Katowicach. Sukcesy Katarzyny Zawodnej, jako szefowej spółki biurowej w Polsce zostały zauważone także w międzynarodowych strukturach grupy Skanska. Od 1 stycznia 2016 r. Katarzyna Zawodna obejmie funkcję prezesa Skanska Commercial Development Europe (CDE), spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Eurobuild Awards to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości komercyjnych, podczas którego nagradzane są najlepsze firmy z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej, a także projekty biurowe, handlowe i magazynowe. Wręczenie nagród tegorocznej, szóstej edycji konkursu odbyło się 3 grudnia w Warszawie.

Oprócz nagród Eurobuild Awards, spółki biurowe Skanska zdobyły w tym roku łącznie aż osiem nagród w konkursach CEE Investment Awards i CIJ Awards - najwięcej ze wszystkich deweloperów.