c

Dominikański z dwoma nowymi najemcami

Press release 18.12.2015 13:00 CET

Skanska Property Poland podpisała dwie kolejne umowy najmu z firmami BrightOne i Work Service w biurowcu Dominikański we Wrocławiu. Kolejno zajmą one ok. 1200 mkw. w budynku B kompleksu oraz ok. 500 mkw. w Pałacu Oppersdorfów. Dzięki temu Dominikański został już niemal w 90% wynajęty.

Dominikański, Skanska Property Poland

Do tej pory o przeprowadzce do nowego biurowca zdecydowały już m.in. HP Global Business Center, Deloitte, BGŻ BNP Paribas oraz Skanska. Do tego grona dołączyła firma BrightOne, oferująca kompleksowe usługi IT dla globalnych klientów, która wynajęła ponad 1200 mkw. powierzchni w budynku B. W marcu 2016 do Dominikańskiego wprowadzi się Work Service - największa w Polsce firma HR dostarczającą innowacyjne rozwiązania z zakresu zasobów ludzkich. Zajmie prawie 500 mkw. powierzchni w należącym do kompleksu Dominikański XVIII-wiecznym Pałacu Oppersdorfów, który Skanska zrewitalizowała i zaaranżowała w nim powierzchnię biurową.

„Jednym z kluczowych kryteriów wyboru biurowca Dominikański była świetna lokalizacja inwestycji. Położenie w samym centrum Wrocławia, bliskość dużego węzła komunikacyjnego oraz dworca PKP to optymalne rozwiązanie na ulokowanie naszego biura. Sam biurowiec został zaprojektowany w sposób funkcjonalny i nowoczesny. Doceniamy także świetną współpracę z zespołem Skanska Property Poland. Te argumenty spowodowały że na nową lokalizację biura BrightOne we Wrocławiu wybraliśmy właśnie biurowiec Dominikański. Z niecierpliwością oczekujemy na dzień przeprowadzki”, mówi Marek Kopyto, członek zarządu BrightOne.

„Wybór lokalizacji w biurowcu Dominikański, jest związany z dynamicznym rozwojem Work Service. Działamy na coraz większą skalę i konsolidujemy wewnętrznie wiele działań i procesów. Dlatego chcieliśmy znaleźć nowoczesną powierzchnię biurową, która pozwoli nam na efektywne prowadzenie działalności operacyjnej na terenie Wrocławia”, mówi Rafał Świętczak, Dyrektor Działu Administracji w Work Service S.A.

„Wybierając nowe miejsce na wrocławską siedzibę Antal zdecydowaliśmy się na biurowiec Dominikański. Przekonało nas do tego kilka faktów, m.in. świetna lokalizacja budynku oraz wygląd Dominikańskiego. Bardzo nowoczesne i biznesowe przestrzenie utwierdziły nas w tym, iż jest to idealne biuro dla nas”, mówi Konrad Mazurek, dyrektor regionalny agencji rekrutacyjnej Antal, wchodzącej w skład grupy Work Service.

„Zainteresowanie najemców jest najlepszym dowodem na to, że projekt Dominikański odpowiada na potrzeby nowoczesnego biznesu. Ciekawa, mocno osadzona w kontekście historycznym miasta architektura, zielone rozwiązania i bardzo dobra lokalizacja sprawiają, że kompleks oferuje komfortowe środowisko pracy i jest funkcjonalny dla naszych najemców. Stworzenie takiego projektu możliwe było przede wszystkim dzięki wieloletniemu doświadczeniu i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby naszych partnerów. Wrocław był pierwszym miastem poza Warszawą, w które zainwestowaliśmy. Dziś czujemy dużą satysfakcję, że nowoczesne firmy z sektora usług, takie jak BrightOne czy Work Service, także doceniają nasz projekt i chcą w nim rozwijać swój biznes we Wrocławiu”, mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością w Skanska Property Poland.

Biurowiec Dominikański został oddany do użytku w sierpniu 2015 roku. Zlokalizowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Wierzbowej i Oławskiej, w pobliżu placu Dominikańskiego. Składa się z sześciu kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych z 380 miejscami parkingowymi. Oferuje najemcom 40 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

W listopadzie bieżącego roku Skanska Poperty Poland rozpoczęła realizację kolejnej wrocławskiej inwestycji. Biurowiec Green 2Day powstanie przy ul. Szczytnickiej 11 i zaoferuje najemcom ponad 17 000 mkw. powierzchni biurowej. Zakończenie budowy projektu zaplanowano na IV kwartał 2017 roku.