c

Zakład produkcyjny HellermannTyton ma już wiechę!

Press release 15.01.2016 17:00 CET

W Kotuni, w gminie Słupca, powstaje zakład produkcyjny HellermannTyton. Wartość inwestycji wyniesie ok. 40 mln zł. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska. Dzisiaj na budowie zawisła wiecha symbolizująca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego obiektu.
 

G:\DEP\Komunikacja_Zewnetrzna\2_BU\CS\Skanska S.A\Komunikacja projektów\30___Baza_kontraktów\2016\MF\wielkopolskie\HellermannTyton\wizualziacja\wizualizacja

Tak wkrótce będzie wyglądał zakład produkcyjny HellermannTyton. Wizualizacja AiG Architekci, Konin

Symboliczna wiecha
- Na budowie zakładu produkcyjnego zawisła wiecha, co oznacza, że najwyższy punkt konstrukcyjny obiektu został osiągnięty – mówi Andrzej Kostrzewa, Menadżer Projektu, Skanska. – - Prace rozpoczęliśmy w lipcu ubiegłego roku. Zakończyliśmy już stan surowy wszystkich budynków. Wykonane mamy w całości: konstrukcję stalową hali produkcyjnej, konstrukcję żelbetową oraz mury części technicznej, budynku biurowego, portierni i pompowni. Ponadto, sfinalizowaliśmy już układanie pokrycia dachu nad halą produkcyjną, montaż ścian zewnętrznych hali, montaż dwóch zbiorników wody p. poż., sieci zewnętrzne, podbudowę dróg wewnętrznych oraz przebudowę zjazdu z drogi wojewódzkiej. Obecnie prowadzimy roboty wykończeniowe - wykonujemy tynki, szpachlowania, posadzki oraz ścianki działowe STG. Jednocześnie, trwa montaż instalacji wewnętrznych, roboty elewacyjne, realizujemy także posadzki przemysłowe na hali - dodaje Andrzej Kostrzewa.

Aktualnie na budowie pracuje około 200 osób.

500 ton stali
Konstrukcja hali produkcyjnej o wysokości 10 m pochłonęła 500 ton stali profilowej, 190 ton stali zbrojeniowej oraz 3 500 m3 betonu. W środku hali zostaną wydzielone strefy produkcji, pakowania, magazynów i ekspedycji. Zamontowanych zostanie 5 suwnic – każda o udźwigu 5 ton. Powierzchnia hali to 13 tys. m. kw.

O inwestycji
Inwestycja obejmuje budowę zakładu produkcyjnego firmy HellermannTyton. W jego skład wejdzie jednokondygnacyjna hala z częścią techniczną scaloną łącznikami z dwukondygnacyjnym budynkiem biurowym przeznaczonym na siedzibę firmy. W biurowcu znajdzie się przestronny hol wejściowy, trzy sale konferencyjne, kantyna z zapleczem przystosowanym do obsługi cateringowej, biura z pomieszczeniami socjalnymi i sanitarnymi oraz serwerownie. W ramach kontraktu powstanie również portiernia z wiatą na rowery, pompownia ze zbiornikami p.poż., a także drogi, place, chodniki i parkingi na ponad 100 miejsc.

Światowy koncern HellermannTyton Sp. z o.o. to wiodący dostawca  produktów do wiązania, mocowania, ochrony, oznaczania i instalacji przewodów i kabli. W zakładzie będą produkowane elementy kablowych systemów mocujących z tworzyw sztucznych, takich jak obejmy czy opaski, kanały kablowe, kształtki, itp. Roczna produkcja szacowana jest na 4 300 ton elementów z tworzyw sztucznych.

Znaczenie dla regionu
- Powstający zakład produkcyjny osiągnął już najwyższy punkt konstrukcyjny, czego symbolem jest zawieszenie wiechy. Cieszy nas bardzo fakt, że obiekt nabiera już prawie finalnych kształtów – mówi Paweł Haberland, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska. – Budujemy ważną inwestycję dla naszego klienta – będzie to zakład produkcyjny firmy HellermannTyton Sp. z o.o. w Polsce, jednocześnie jest to również ważna inwestycja dla regionu, która z pewnością będzie miała znaczenie dla jego rozwoju. Podczas realizacji inwestycji współpracujemy z lokalnymi podwykonawcami – dodaje Paweł Haberland.