c

Zawisła wiecha nad Osiedlem Mickiewicza

Press release 28.01.2016 12:30 CET

W środę, 27 stycznia nad inwestycją Skanska - Osiedlem Mickiewicza w Warszawie - zawisła wiecha. Konstrukcja budynku osiągnęła swój najwyższy punkt. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to ostatni kwartał tego roku. Jest to pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce, która z uwagi na ubieganie się o eko certyfikat BREEAM musi spełnić restrykcyjne wymogi jakościowe, środowiskowe i te związane z podwyższonym komfortem użytkowania.

Wiecha na Osiedlu Mickiewicza

Osiedle Mickiewicza w całości będzie liczyć 497 mieszkań, realizowanych w 4 etapach. W ramach 1. etapu powstanie kameralny, 6-piętrowy budynek ze 105 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 100 mkw. i wysokości ok. 272 cm. Prace przygotowawcze pod budowę rozpoczęły się w marcu 2015 r. Do wykonania całości konstrukcji budynku użyto ok. 690 ton stali i 6,5 tys. metrów sześciennych betonu, a w całym budynku znajduje się prawie 11 tys. metrów kwadratowych ścian. Obecnie trwają prace murowe, montaż pierwszych okien i roboty instalacyjne. W najbliższych tygodniach planowane jest też wykonanie tynków wewnętrznych. Stan zaawansowania prac jest bliski 50%.

„Osiedle Mickiewicza to pierwsza taka inwestycja w Polsce, która otrzyma najbardziej popularny w Europie certyfikat środowiskowy BREEAM. Ludzie mieszkający w takich budynkach lepiej śpią, efektywniej wypoczywają, a dzięki zastosowanym systemom energooszczędnym mogą generować realne oszczędności w budżecie domowym", mówi Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży Skanska Residential Development Poland.

Prowadzenie prac budowlanych w obiektach poddanych certyfikacji przebiega nieco inaczej niż w tradycyjnych budynkach. Wszystkie etapy osiedla konsultowane są pod kątem efektywności energetycznej przez niezależny zespół ekspertów, a materiały użyte do budowy posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. W procesie budowy uczestniczy ekolog, który czuwa nad ochroną istniejącej fauny i flory wokół placu budowy. Dodatkowo, certyfikacja wymaga, aby wszystkie materiały na placu budowy składowane były w ściśle określony sposób tak, żeby nie narażać je na zmienne warunki pogodowe i uchronić środowisko naturalne przed ewentualnymi zanieczyszczeniami. Osiedle zostanie wyposażone w szereg funkcjonalnych rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na komfort użytkowania mieszkania.

„Zaprojektowaliśmy wiele udogodnień, takich jak centralny system zmiękczający wodę, dzięki któremu jej jakość jej znacznie lepsza, a to wpływa nie tylko pozytywnie na nasze zdrowie, ale także wydłuża żywotność sprzętu AGD. W częściach wspólnych pojawi się energooszczędne oświetlenie, które w połączeniu z odpowiednimi instalacjami technicznymi może obniżyć opłaty za utrzymanie części wspólnych nawet o 10%. Dodatkowo, każdy mieszkaniec otrzyma specjalny Przewodnik z rekomendacjami dotyczącymi wyposażenia, wykończenia i użytkowania mieszkań, które pozwolą zmniejszyć zużycie energii i wody”, mówi Michał Witkowski.

Starannie zaprojektowana została także roślinność wokół inwestycji. W częściach wspólnych mieszkańcy znajdą atrakcyjne patio, ogrody-labirynty, pole piaskowe oraz drewniany plac zabaw dla najmłodszych. Będą mogli korzystać także ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej, a do ich dyspozycji zostaną oddane boksy dla jednośladów. Osiedle Mickiewicza jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. Zlokalizowane na pograniczu Żoliborza i Bielan, sąsiaduje ze stacją Metra Słodowiec, przystankami komunikacji miejskiej, ścieżkami rowerowymi. Kompleks jest położony na skraju rezerwatu przyrody - lasu Bielańskiego, w pobliżu 3 parków: Kępa Potocka, Kaskada i Harcerskiej Poczty Polowej i stawów Kellera. 

Za realizację Osiedla Mickiewicza Skanska została wyróżniona nagrodą Państwowej Inspekcji Pracy w konkursie “Buduj bezpiecznie 2015”. Generalnym wykonawcą projektu jest Skanska S.A. Osiedle Mickiewicza jest drugą inwestycją Skanska Residential Development Poland w stolicy. Pierwszą, jest liczący obecnie 2 etapy, kompleks Park Ostrobramska na Pradze-Południe przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie.