c

Atrium 2 – kameralny biurowiec przyciąga najemców

Press release 26.02.2016 12:30 CET

Bravura Solutions, wiodący światowy dostawca oprogramowania dla firm z sektora finansowego i ubezpieczeń, podpisał umowę na ponad 1 200 mkw. powierzchni w biurowcu Atrium 2, realizowanym przez Skanska Property Poland w Warszawie. W nowym budynku firma otworzy nowoczesne biuro, dopasowane do potrzeb zespołu zajmującego się obsługą zaawansowanych procesów IT.

Atrium 2, Warszawa

Bravura Solutions jest wiodącym dostawcą rozwiązań IT dla sektorów wealth management, ubezpieczeń na życie oraz administracji funduszy inwestycyjnych. Oprogramowanie oferowane przez Bravura Solutions wspiera modernizację, konsolidację oraz uproszczenie modeli biznesowych klientów. Pozwala również zwiększyć efektywność operacyjną i kosztową instytucji finansowych, umożliwia im intensywny rozwój, zmniejszanie ryzyka oraz dostarczanie ich klientom usług lepszej jakości. Klienci Bravura Solutions obsługiwani są przez zespół 950 pracowników rozlokowanych w 15 biurach w Australii, Nowej Zelandii, Azji, Wielkiej Brytanii, Polsce oraz Republice Południowej Afryki.

Bravura Solutions rozpoczęła działalność w Polsce w roku 2008 od przejęcia od Citi systemu administracji funduszy GTAS, wraz z rozwijającym ten system zespołem. Od tego momentu liczba pracowników zatrudnionych w warszawskim biurze wzrosła trzykrotnie do ponad 100 osób zajmujących się nie tylko systemem GTAS, ale również innymi kluczowymi produktami Bravury. W ciągu najbliższych 12 miesięcy planowane jest dalsze zwiększanie zatrudnienia.

”Rozwinęliśmy operacje w Warszawie w odpowiedzi na rosnący popyt rynkowy na produkty Bravury. W ciągu ostatnich siedmiu lat polski zespół potwierdził swoją wartość a warszawski oddział Bravury pełni rolę centrum rozwoju oprogramowania na potrzeby naszych klientów w Europie. Postrzegamy Warszawę jako kluczowe centrum biznesu przyciągające najlepszych specjalistów IT. Krytyczne jest dla nas zapewnienie nie tylko przestrzeni biurowej o odpowiedniej wielkości w ścisłym centrum Warszawy, ale również stworzenie dla naszych pracowników nowoczesnego, przyjaznego i wygodnego środowiska pracy. Przeniesienie naszej siedziby do Atrium 2 pozwala na realizację tych celów, dostarczy nam przestrzeń biurową najwyższej klasy, umożliwiającą planowany rozwój organizacji w nadchodzących latach” mówi Martin Lawson, Dyrektor Operacji Bravura Solutions w Polsce.

„Atrium 2 pokazuje w jaki sposób ewoluowało nasze myślenie o budynkach biurowych. Dziś liczy się przede wszystkim wygoda i komfort pracowników. Na te potrzeby zwracaliśmy szczególną uwagę podczas projektowania i budynek Atrium 2 idealnie na nie odpowiada. Kameralne położenie projektu przy ul. Pereca zapewni komfortową i spokojną atmosferę pracy przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich korzyści płynących z lokalizacji w centrum miasta – przede wszystkim doskonałej komunikacji – tuż obok znajduje się przecież stacja drugiej linii metra, przystanki tramwajowe i autobusowe, a w bliskiej odległości jest też Dworzec Centralny. Uzupełnieniem potrzeb pracowników będzie restauracja usytuowana na parterze budynku. Nowoczesna siłownia, umożliwiająca śledzenie postępów w treningu, czy zielona przestrzeń wokół inwestycji sprawią, że budynek stanie się również miejscem nieformalnych spotkań i rekreacji”, mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

Atrium 2, projekt realizowany w okolicy Ronda ONZ w Warszawie, składa się z 15 kondygnacji naziemnych oraz czterech podziemnych, zapewniając 125 miejsc parkingowych dla najemców. Powierzchnia najmu całego biurowca wyniesie ponad 20 000 mkw. Obecnie trwają prace związane z wykończeniem wnętrz obiektu. Po ukończeniu budowy Atrium 2 będzie jednym z najbardziej nowoczesnych, zielonych obiektów na polskim rynku nieruchomości biurowych, który zapewni zdrowe i komfortowe środowisko pracy. Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie.

Bravura Solutions jest już drugim najemcą, który zdecydował się na przeprowadzkę do Atrium 2. Pierwszym została globalna kancelaria prawna DLA Piper, która podpisała umowę najmu we wrześniu 2015 r.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia PRC Architekci. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.