c

Maraton przyciąga outsourcing

Press release 02.03.2016 11:00 CET

APS (Administration Personnel Services), firma z sektora nowoczesnych usług outsourcingowych, należąca do Bertelsmann Media Sp. z o.o., wynajęła ponad 3000 mkw. powierzchni w biurowcu Maraton, realizowanym przez Skanska Property Poland w Poznaniu. To już trzecia firma z sektora usług biznesowych, która podpisała umowę najmu w budynku, przyciągającym kolejnych najemców na długo przed planowanym oddaniem do użytku. W wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy, firmę APS reprezentowała międzynarodowa agencja doradcza CBRE.

Maraton, Poznań

Spółka APS w nowym biurowcu planuje skonsolidować większość swoich poznańskich operacji, które dotychczas były rozproszone w dwóch lokalizacjach. Obecnie firma współpracuje w Poznaniu z prawie 800 osobami, które realizują zadania z zakresu obsługi klienta, telesprzedaży oraz back office dedykowane branży telekomunikacyjnej.

„Wybór nowej powierzchni biurowej dla spółki APS to efekt dynamicznego rozwoju naszej firmy. Pozyskiwanie nowych oraz wzrost istniejących projektów wpływa na zwiększenie skali naszej działalności, a tym samym zapotrzebowanie na nowe powierzchnie i nowych współpracowników. Przewidujemy, że trend ten będzie się utrzymywał również w kolejnych latach. Ponadto mocno koncentrujemy się na dwóch najważniejszych dla nas grupach interesariuszy: klientach i konsultantach, a nowoczesna powierzchnia, jaką jest biurowiec Maraton, pozwoli nam wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, a także zapewni większą elastyczność w zakresie skalowalności biznesu”, mówi Małgorzata Żuchowska, Dyrektor Zarządzający APS Sp. z o.o.

„Jesteśmy przekonani, że współpracownicy APS będą czuć się dobrze w budynku Maraton, który zaprojektowaliśmy z myślą o spełnieniu potrzeb dynamicznie rozwijających się firm. Nasz budynek wyróżnia przede wszystkim jakość i doskonała lokalizacja. Zielone rozwiązania zastosowane w Maratonie zapewnią m.in. bardzo dobrą cyrkulację powietrza - większą o 30% niż wymagają przepisy - a wysokie przeszklenia fasady zagwarantują dostęp do światła dziennego na niemal całej powierzchni budynku. Po ukończeniu, Maraton stanie się integralną częścią ścisłego centrum Poznania, co pozwoli jego użytkownikom współtworzyć niepowtarzalny klimat dynamicznie rozwijającego się miasta”, mówi Agnieszka Krawczyk-Rogowska, menedżer ds. wynajmu w Skanska Property Poland.

W wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy firmę APS reprezentowała międzynarodowa agencja doradcza CBRE.

Anna Trębicka, Senior Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych w CBRE mówi: „Decyzja firmy APS o ulokowaniu swojej siedziby w tak atrakcyjnej lokalizacji oraz zaawansowanym technicznie obiekcie, wynika z dbałości o współpracowników oraz chęci zapewniania im atrakcyjnego środowiska pracy. Dzięki udanym negocjacjom przeprowadzonym w trakcie procesu doradczego, najemca ma możliwość elastycznej ekspansji w ramach obiektu w przyszłości, co było niezmiernie istotne dla firmy z tak stabilną, rozwojową strategią”.

Maraton, budowany w ścisłym centrum Poznania, będzie miał sześć pięter oraz dwie kondygnacje podziemne z ponad 300 miejscami parkingowymi. Łącznie zaoferuje najemcom 25 000 mkw. powierzchni dopasowanej do potrzeb najemców. Swoją sportową nazwę biurowiec zawdzięcza sąsiedztwu ul. Maratońskiej oraz obiektów sportowych, takich jak legendarny klub KS Warta Poznań czy Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pobliżu inwestycji zlokalizowane są także cztery parki miejskie oraz tereny rekreacyjne, co z pewnością zachęci pracowników obiektu do aktywnego spędzania czasu.

Dodatkowym atutem inwestycji będzie ścisłe nawiązanie do historii miasta. Na terenie ogólnodostępnego patio zostanie zaznaczony przebieg dawnych fortyfikacji Twierdzy Poznań. Oddanie biurowca do użytku zaplanowane jest na IV kwartał 2016 roku.

Pierwszym najemcą biurowca została firma Duni European Finance Function, specjalizująca się w świadczeniu usług z zakresu finansów i księgowości, która podpisała umowę najmu w listopadzie 2015 r. W ostatnim czasie umowę najmu na niemal 2000 mkw. podpisał Bridgestone – międzynarodowy producent opon i materiałów gumowych, który także wybrał Maraton na siedzibę centrum usług wspólnych.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.