c

Drugi Polak w globalnych strukturach Skanska w Sztokholmie

Press release 14.03.2016 13:03 CET

Jarosław Urbańczyk, dotychczasowy CIO dla Skanska w Europie Środkowej, został wiceprezesem ds. IT w Grupie Skanska. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 kwietnia 2016 r.

Jaroslaw Urbanczyk

“Głębokie rozumienie biznesu, doskonałe umiejętności menedżerskie i silne oparcie na wartościach sprawiają, że Jarosław jest doskonałym wyborem na to stanowisko”, komentuje Veronica Rörsgård, Executive Vice President Skanska AB.

Jarosław Urbańczyk jest związany ze Skanska od 2000 roku. Dotychczas pełnił funkcję szefa IT Skanska w Europie Środkowej. Zintegrował działy IT dla jednostek Skanska w Polsce, a następnie zbudował sprawnie działającą wspólną strukturę IT dla Skanska w całej Europie Środkowej.

„Pracujemy wspólnie z Jarosławem już od 18 lat. To człowiek o ogromnej determinacji – jako menedżer stale rozwija się i udoskonala swoje umiejętności. Największe osiągnięcie Jarka – połączenie jednostek IT na trzech rynkach w jedną, sprawnie funkcjonującą całość – jest działaniem bezprecedensowym w funkcjach wsparcia całej korporacji”, mówi Marek Malinowski, dyrektor finansowy w Skanska S.A. - „Awans Jarosława pokazuje, że wspólne, sprawnie działające, ponadgranicznie IT w Europie Środkowej jest sukcesem i dowodzi jednocześnie, że takie działania są doceniane i pożądane w strukturach globalnych Skanska” - dodaje Marek Malinowski.

To już kolejny Polak w najwyższych strukturach Grupy Skanska. Od stycznia 2010 roku jedno z kluczowych stanowisk - wiceprezesa wykonawczego (Executive Vice President) w zarządzie Skanska AB w Sztokholmie zajmuje Roman Wieczorek – wcześniej prezes zarządu polskiej jednostki wykonawczej. Od stycznia br. natomiast funkcję prezesa Skanska CDE, spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, pełni Katarzyna Zawodna – wcześniej dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland.

Znaczący wpływ na mocną pozycję Polski w strukturach koncernu mają  doskonałe wyniki Skanska w kraju. Dla przykładu w 2015 roku to właśnie polska jednostka budowlana - Skanska S.A. okazała się najbardziej efektywna spośród wszystkich jednostek koncernu zajmujących się generalnym wykonawstwem na świecie.

„Grupa Skanska zatrudnia obecnie w Polsce już prawie 8 tys. specjalistów z różnorodnym doświadczeniem. Jesteśmy dziś nad Wisłą liderem w branży budowlano-deweloperskiej. Jednocześnie, sposób działania i rozwiązania stosowane w polskich strukturach firmy są coraz mocniej zauważane i doceniane w Skanska globalnie. Nasze pomysły i standardy pracy stają się coraz częściej inspiracją dla podobnych rozwiązań w innych oddziałach firmy na świecie” – komentuje Marek Malinowski.

Skanska to firma, która chętnie rozwija, wspiera i awansuje specjalistów ze swoich szeregów, niezależnie od kraju, z którego pochodzą. Kolejny awans Polaka do światowych władz koncernu w Szwecji jest tego dobrym przykładem.

Siłą Skanska jest otwartość na różnorodność i przekonanie, że każdy, kto chce zdobywać doświadczenie, powinien mieć szansę na sprawdzenie się na różnych stanowiskach, także w różnych krajach. Umożliwiają to nie tylko wewnętrzne awanse, ale także np. międzynarodowy program wymiany pracowników – Skanska Unlimited, w ramach którego pracownicy mają możliwość pracy przez pół roku przy realizacji projektów Skanska na całym świecie.