c

Koszalinianie doczekali się budowy ulicy Odrodzenia

Press release 15.04.2016 11:30 CET

Rusza budowa i przebudowa ulicy Odrodzenia w Koszalinie. Mieszkańcy po wielu latach zyskają nową i bezpieczną nawierzchnię. Inwestycję o wartości ponad 2,2 mln zł netto wykona Skanska na zlecenie Gminy Miasta Koszalin.

Ulica Odrodzenia w Koszalinie

O inwestycji
Najistotniejszym elementem prac będzie wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z chodnikami. Ponadto powstanie nowe oświetlenie uliczne. Projekt zakłada montaż nowego kanału technologicznego dla światłowodów, przebudowę sieci cieplnej i budowę odwodnienia ulicy. Inwestycja zostanie wykonana do listopada 2016 roku.

– Realizacja zostanie podzielona na 4 etapy. Każdy z nich będzie polegał kolejno na: rozbiórce istniejącej nawierzchni, przebudowie infrastruktury technicznej, która obejmie prace sanitarne, teletechniczne, elektryczne. Następnie, w zakresie robót drogowych wykonamy konstrukcję drogi od nowa, ułożymy nawierzchnię z eleganckich kostek betonowych i granitowych, przebudujemy oświetlenie uliczne – mówi Jacek Wołyniec, Kierownik Budowy, Skanska. Na czas budowy zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu.

Zyskają mieszkańcy
Przy ulicy Odrodzenia znajdują się budynki mieszkalne. Przez cały czas powstają także nowe zabudowania. Obecnie dojazd do posesji jest niebezpieczny i niekomfortowy – usypana droga jest pełna wybojów, zbiera się woda deszczowa, nie ma chodników. Mieszkańcy od lat czekają na nową drogę, która będzie spełniała wszelkie wymogi. Dzięki inwestycji będzie to możliwe. Koszalinianie zyskają wygodny dojazd do swoich domów, a wybudowane  chodniki i oświetlenie zwiększą bezpieczeństwo pieszych.

Bezpieczni w pobliżu budowy
Nieopodal inwestycji znajduje się szkoła podstawowa, w której w czerwcu przeprowadzona zostanie akcja edukacyjna organizowana przez Skanska – Bezpieczni w pobliżu budowy. Kampania prowadzona jest od 2008 roku. Do tej pory w kilkuset spotkaniach w szkołach zlokalizowanych w pobliżu naszych budów wzięło udział ponad 111 tys. dzieci. Uczniowie koszalińskiej szkoły poprzez edukacyjne spotkanie w formie teatrzyku, będą mogli ugruntować wiedzę na temat bezpiecznego zachowania na drodze i w pobliżu budowy.
Warto wspomnieć, że już teraz na ogrodzeniu szkoły zawisły banery, które za pomocą ciekawych i kolorowych grafik zwracają uwagę na  bezpieczeństwo dzieci w pobliżu budowy.