c

Wiecha w Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim

Press release 26.08.2016 16:31 CET

W piątek, 26 sierpnia br., odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy z okazji ukończenia głównych prac konstrukcyjnych w nowym zakładzie Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim. Inwestycję realizuje Skanska. Zakończenie prac budowlanych planuje się na pierwszy kwartał przyszłego roku, natomiast produkcja rozpocznie się w kwietniu roku 2017.

fot. Skanska

- Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tym prestiżowym i ważnym dla rozwoju miasta projekcie. Jestem przekonany, że inwestycja wzmocni innowacyjną konkurencyjność regionu na mapie nie tylko Polski ale i arenie międzynarodowej – powiedział w wystąpieniu otwierającym uroczystość Andrzej Frydryk, Dyrektor Zespołu Projektów, Oddział Budownictwa Ogólnego Skanska w Rzeszowie.

Symboliczna wiecha
- Na budowie zakładu zawisła wiecha, co oznacza, że najwyższy punkt konstrukcyjny obiektu został osiągnięty – informuje Łukasz Kutyba, Menadżer Projektu, Oddział Budownictwa Ogólnego Skanska w Rzeszowie. – Prace rozpoczęliśmy w styczniu tego roku. Budynek główny składać się będzie z hali głównej, dwukondygnacyjnej części administracyjno-socjalnej  oraz jednokondygnacyjnej części technicznej. W chwili obecnej zakończyliśmy roboty żelbetowe, w ramach których zużyliśmy ponad 3.200 m³ betonu oraz 280 ton stali zbrojeniowej oraz zamontowaliśmy konstrukcję stalową, do wykonania której zużyliśmy ponad 360 ton stali. Aktualnie trwają prace związane z pokryciem dachu, obudową hali z płyt warstwowych oraz wzmocnieniem podłoża pod parkingi. Rozpoczęliśmy także roboty związane z instalacjami p. poż, wentylacji, oraz elektrycznymi – dodaje Łukasz Kutyba.

Nowy zakład produkcyjny jest zlokalizowany w odległości 3 kilometrów od istniejącej fabryki Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim. Będzie wytwarzał części i podzespoły do najnowocześniejszych silników LEAP, które zastąpią najpopularniejsze silniki lotnicze CFM w samolotach nowej generacji wprowadzanych na rynek przez koncerny Boeing, Airbus i Comac (Chiny).
W ciągu najbliższych kilku lat, Safran Transmission Systems Poland planuje zatrudnić ponad 300 osób i już obecnie poszukuje technologów, kontrolerów jakości i operatorów maszyn do swojego nowego zakładu.

Doświadczenie Skanska
Od wielu lat realizujemy zakłady produkcyjne, centra logistyczne czy obiekty magazynowe na terenie całego kraju. Duży potencjał wykonawczy, wieloletnie doświadczenie i wysoko wykwalifikowana kadra pozwalają nam na realizację nawet najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć, również w czynnych obiektach, nie powodując żadnych zakłóceń w ich funkcjonowaniu.
Realizujemy inwestycje budowlane na potrzeby produkcyjne największych światowych firm branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej, meblowej, spożywczej, AGD i metalowej. Warto wymienić choćby takie inwestycje jak: fabryki zmywarek Electrolux w Żarowie, Siewierzu i Świdnicy, fabryki Toyoty w Jelczu Laskowicach i Wałbrzychu, fabryki firm Bosch i Siemens w Łodzi, a także realizacje obiektów produkcyjnych m.in. dla Huty Łabędy w Gliwicach, „Balcerzak i Spółka” czy Unilever Polska S.A.