c

ROCKWOOL rekrutuje i otwiera centrum kompetencji w Maratonie

Press release 10.10.2016 11:00 CET

Centrum kompetencji ROCKWOOL przenosi się do budynku Maraton, budowanego przez Skanska w centrum Poznania. Firma, mimo, że jest nowym graczem na poznańskim rynku, już planuje rozszerzyć liczący 35 osób zespół o 100 nowych pracowników. Z myślą o nich ROCKWOOL wynajmie 1 546 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i tym samym stanie się sąsiadem sześciu innych firm z sektora usług dla biznesu, które już wybrały budynek Skanska. W transakcji najmu ROCKWOOL reprezentowała firma doradcza JLL.

Maraton, Skanska Property Poland

Światowy lider w rozwiązaniach na bazie skalnej wełny mineralnej, zatrudniający ponad 10 600 pracowników w 35 krajach, wprowadzi się do Maratonu na początku przyszłego roku. Na ulicy Królowej Jadwigi firma ulokuje centrum kompetencji, które zajmie się między innymi usługami z zakresu IT oraz finansów.

- Podejmując decyzję o otwarciu centrum kompetencji, chcieliśmy przede wszystkim wybrać lokalizację, która będzie nam bliska kulturowo i która zagwarantuje nam dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Poznań okazał się miejscem, które posiada energię nowoczesnego, europejskiego miasta. Budynek Maraton, położony w samym sercu, pozwala nam poczuć jego prawdziwą atmosferę, oferując przy tym wysokiej jakości przestrzeń do pracy dla nowozatrudnionych specjalistów. Ta kombinacja była kluczowa podczas podejmowania decyzji o przeprowadzce właśnie tu – wyjaśnia Dick Snellenberg, Dyrektor Finansowy ROCKWOOL.

ROCKWOOL wprowadzi się do Maratonu na początku Marca 2017 r. Po podpisaniu umowy z ROCKWOOL Maraton jest wynajęty w ponad 50%. Najemcę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania warunków umowy reprezentowała firma doradcza JLL.

- Centralna lokalizacja, wysoka jakość rozwiązań, możliwość ekspansji, jak również doświadczenie Skanska we współpracy z firmami z sektora nowoczesnych usług dla biznesu to niektóre z czynników, dla których ROCKWOOL wybrał biurowiec Maraton - wylicza Karolina Adamiak, Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

Maraton jest budynkiem, który szczególnie upodobały sobie firmy z sektora usług dla biznesu – do tej pory umowy najmu podpisały m.in. Duni European Finance Function, Bridgestone EBS, APS, CenturyLink oraz REHAU Business Services.

- Widzimy, że nasza koncepcja budynków jako miejsc, które zawsze będą na czasie, bardzo dobrze się przyjmuje. Takie firmy jak ROCKWOOL poszukują siedzib, które łatwo i szybko będzie można przystosować do zmieniających się trendów na rynku i upodobań młodych talentów. Maraton oferuje nawet więcej – będzie obiektem w pełni dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Chcemy mieć pewność, że nasze budynki odpowiadają na potrzeby absolutnie wszystkich grup pracowników. – mówi Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków w Skanska Property Poland.

Nawiązujący do architektury ikony poznańskiego modernizmu – budynku Akademii Wychowania Fizycznego Maraton znajduje się w pobliżu czterech parków, Dworca Głównego, Starego Rynku i Starego Browaru. Wyposażony jest w szereg zielonych rozwiązań, które będą potwierdzone certyfikacją LEED na poziomie złotym. Dzięki nim pracownicy mogą liczyć na pracę w przestronnych, słonecznych biurach, w odpowiedniej temperaturze latem i zimą. Ważnym atutem projektu jest dostępne dla wszystkich patio z fontanną i zielone tarasy na dachach, które umożliwią pracę również poza budynkiem. W strefie usługowej na parterze Maratonu będzie można zrobić niewielkie zakupy, zjeść obiad oraz skorzystać z niezbędnych w codziennym życiu usług. Budynek zostanie niebawem w całości oddany do użytku.

Maraton to już druga, po Malta House, inwestycja Skanska Property Poland w Poznaniu.

***

Maraton – kluczowe fakty i liczby

  • Powierzchnia najmu – 25 000 mkw.
  • Liczba miejsc parkingowych – 300.
  • Liczba stojaków na rowery – 187.
  • Biurowiec uzyska certyfikację LEED na poziomie GOLD.
  • Innymi najemcami powierzchni biurowej obiektu są firmy: Duni European Finance Function, Bridgestone EBS, APS, CenturyLink oraz REHAU Business Services.

Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A. Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację obiektu odpowiada Skanska Property Poland.