c

Skanska przecina wstęgę w Atrium 2

Press release 11.10.2016 14:30 CET

Skanska oficjalnie otworzyła Atrium 2 – swoją najnowszą inwestycję biurową na warszawskiej Woli. Uroczystość poświęcona sztuce tworzenia dobrych miejsc zgromadziła przedstawicieli najemców, architektów oraz firmy. Podczas wydarzenia Skanska zaprezentowała historię tworzenia pierwszego muralu w Warszawie zainspirowanego wątkiem zrównoważonych miast. Mural powstał na początku września na ścianie kamienicy tuż przy kompleksie Atrium.

Atrium 2, Skanska Property Poland

Atrium 2 znajduje się w samym centrum biznesowym Warszawy, kilkaset metrów od Ronda ONZ, jednak dzięki lokalizacji za linią zabudowy przy Al. Jana Pawła II, tworzy oddzieloną od miasta enklawę. W pobliżu budynku staną dwa inne parki biurowe dewelopera – Generation Park i Spark, a także inwestycja planowana na działce przy ulicy Łuckiej. Z wybudowaniem Atrium 2 wiąże się kilka inicjatyw zagospodarowania przestrzeni w bliskim sąsiedztwie, między innymi okrągłe „wyspy” małej architektury, tocząca się renowacja społecznego placu przy Krochmalnej, mały skwerek za budynkiem, gdzie zatrzymują się foodtrucki czy rewitalizacja pobliskiego pasa zieleni. Ostatnim przedsięwzięciem zainspirowanym przez Skanska jest barwny mural „Zrównoważone miasto” o powierzchni 800 mkw. Do jego stworzenia Skanska zaangażowała największą w Europie firmę specjalizującą się w ręcznie malowanej reklamie i muralach – Good Looking Studio. Autorem projektu jest Dawid Ryski, grafik i plakacista.

- Z Wolą jesteśmy szczególnie związani. Łączna powierzchnia biur, które dostarczyliśmy i dostarczymy w tej dzielnicy przekroczy dwukrotnie powierzchnię Ogrodu Saskiego. Mimo tak dużej liczby realizacji, każdą powierzoną nam przestrzeń pieczołowicie opracowujemy, tak by stanowiła ciągłość i jednocześnie ulepszenie otaczającego fragmentu miasta. Atrium 2 i jego okolice to namacalny przykład tej sztuki tworzenia miejsc – wystarczy, że wejdziemy kilka kroków w głąb zabudowań, a trafimy na ciekawą, nawiązującą do typowo warszawskiego modernizmu architekturę, obudowaną starannie zaprojektowanym otoczeniem. To miejsca z klimatem, do których lubią też wracać nasi najemcy – powiedział podczas uroczystości Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

Uroczystość otwarcia odbyła się na 10 piętrze budynku przy ulicy Pereca. W budynku działają już biura wszystkich jego najemców – Credit Suisse, Dla Piper oraz Bravura Solutions. Największą powierzchnię zajmuje Credit Suisse. To już kolejny budynek Skanska, w którym firma lokuje swoją siedzibę – ostatnio, w roku 2013 wybrała budynek Green Day we Wrocławiu, wynajmując całą przestrzeń biurową. Obecnie Credit Suisse zatrudnia w Warszawie pracowników w takich obszarach jak human resources, zarządzanie ryzykiem, IT, finanse, czy administracja biurowa.

Podczas wydarzenia odbyła się m.in. wystawa prac autorstwa Dawida Ryskiego. W trakcie uroczystości Skanska zaprezentowała również działanie usługi SwopCar – jednej z pierwszych w Polsce opcji dzielenia pojazdu przez wszystkich najemców budynku. Do ich dyspozycji firma oddała samochód elektryczny, który może być rezerwowany i otwierany za pomocą aplikacji na smartfon. Uczestnicy wydarzenia mogli też zagrać w grę planszową związaną z korzystaniem z zielonych rozwiązań budynku, który będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie platynowym. 

Atrium 2 – kluczowe fakty i liczby:

  • Architektura budynku nawiązuje do modernizmu – w elewację budynku na parterze wpleciono znany motyw warszawskiej, modernistycznej mozaiki – tzw. „warszawskie gorseciki”.
  • Całkowita powierzchnia najmu wynosi 20 000 mkw.
  • Atrium 2 składa się z 15 kondygnacji naziemnych i 4 podziemnych.
  • Każde z pięter dysponuje 6 loggiami, oddanymi do użytku najemców.
  • Budynek zaoferuje 126 miejsc parkingowych oraz 40 miejsc dla rowerów.
  • Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym platynowym poziomie.
  • Autorem projektu Atrium 2 jest warszawskie biuro architektoniczne PRC Architekci.
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.
  • Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.