c

Sii podwoi zatrudnienie w nowym „superbiurze” w poznańskim Maratonie

Press release 17.10.2016 11:00 CET

„Chill room” z konsolą do gier, mini strefą fitness i wygodnymi miejscami do siedzenia; coffee pointy, sofy i hot deski – tak będzie wyglądała nowa siedziba Sii w budynku Maraton w centrum Poznania. „Planujemy naszą małą Dolinę Krzemową na Królowej Jadwigi” – mówi Natalia Buczel, Dyrektor Oddziału Sii Poznań. Firma wynajęła od Skanska ponad 3 400 mkw. powierzchni, żeby urządzić biuro dla obecnego zespołu oraz 200 nowych pracowników, których planuje zatrudnić do końca 2018 roku.

Maraton, Skanska Property Poland

Lider wśród dostawców usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce planuje wprowadzić się do nowego biura w styczniu kolejnego roku. Rekrutację otwiera już teraz.

- Chcemy podwoić liczbę pracowników, co oznacza, że do końca 2018 roku nasz zespół będzie liczył 400 osób. To ogromne wyzwanie, aby wszystkim pracowało się naprawdę dobrze – szczególnie, że poszukujemy osób o różnych profilach, zarówno specjalistów IT, jak i humanistów. Z tego powodu bardzo skrupulatnie, ale z dużą dozą wyobraźni podeszliśmy do wyboru i aranżacji naszej nowej siedziby. Zaprojektowaliśmy różne strefy, sprzyjające zarówno pracy zespołowej, jak i indywidualnej. Osoby pracujące na co dzień zdalnie, będą mogły skorzystać z tzw. hot desków. Nasi pracownicy będą też mieć możliwość odpoczynku – przy kawie lub w specjalnie wydzielonych strefach chilloutu, a lunch będą mogli zjeść w kuchni stylizowanej na kawiarnię lub na tarasie z widokiem na miasto. Dodatkowo planujemy imprezy integracyjne na dachu budynku, dostępnym dla najemców. Członkowie naszego teamu bez trudu dotrą do domu przy pomocy komunikacji miejskiej, a jeśli będą chcieli rozerwać się w wolnym czasie lub po pracy, w zasięgu ręki będzie na przykład Stary Browar, kino czy siłownia - wylicza Natalia Buczel, Dyrektor Oddziału Sii Poznań.

Wybierając aranżację miejsca pracy opartą na różnych strefach, Sii wpisuje się w najnowsze światowe trendy na rynku biurowym. W Polsce również nowoczesne firmy coraz częściej stawiają na urządzenie biur z fokusem na komfort pracownika. Przykładem jest biuro firmy Colliers czy biuro Skanska Property Poland, obydwa zlokalizowane w Warszawie.

- Takie swobodne aranżacje miejsca pracy sprzyjają integracji zespołu i dzieleniu się wiedzą oraz wpływają dodatnio na lepsze samopoczucie pracowników. Pamiętajmy, że prawie 80% pomysłów powstaje poza biurkiem, w wyniku interakcji ze współpracownikami. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Harvard Business Review, według których spontaniczne spotkania na terenie firmy poprawiają efektywność biznesu. Na efektywność pracowników wpływa również środowisko pracy rozumiane jako biuro z odpowiednią temperaturą, akustyką pomieszczeń czy dobrym dostępem do światła dziennego. Takich warunków pracownicy Sii w Maratonie mogą być pewni - tłumaczy Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków w Skanska Property Poland.

Przy wyborze nowego biura spółce Sii doradzał Colliers International Poland.

***

Maraton – kluczowe fakty i liczby:

  • Powierzchnia najmu – 25 000 mkw.
  • Liczba miejsc parkingowych – 300.
  • Liczba stojaków na rowery – 187.
  • Biurowiec uzyska certyfikację LEED na poziomie GOLD.
  • Innymi najemcami powierzchni biurowej obiektu są firmy: Duni European Finance Function, Bridgestone EBS, APS, Century Link, REHAU Business Services, ROCKWOOL GBSC
  • Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A. Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację obiektu odpowiada Skanska Property Poland.