c

Cybercom Poland stworzy nową przestrzeń dla innowacji w budynku Nowa Fabryczna w Łodzi

Press release 24.10.2016 12:12 CET

Polski oddział szwedzkiej grupy IT Cybercom szykuje przeprowadzkę do Nowego Centrum Łodzi. Firma wynajęła 2 700 mkw. powierzchni w Nowej Fabrycznej, której deweloperem jest Skanska. Cybercom zamierza stworzyć w nowym biurze przestrzeń, która będzie sprzyjać wymianie pomiędzy zespołami i stymulować kreatywność uwalnianą w ramach Innovation Zone. W najbliższym roku planuje też powiększenie zespołu z 250 do 300 osób. W procesie wynajmu biura firmie Cybercom doradzali eksperci z JLL.

Nowa Fabryczna

Cybercom Poland to część szwedzkiej grupy IT, która na całym świecie zatrudnia ponad 1000 osób w 5 krajach. Specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania w projektach realizowanych dla klientów głównie europejskich. Ważnym obszarem działalności firmy są także usługi security oraz innowacji w ramach tzw. Internet of Things (IoT). Dzięki nowej inwestycji Skanska Cybercom znajdzie się w samym sercu jednego z najbardziej efektownych projektów miastotwórczych w Europie. Biznes, przemysły kreatywne, kultura i transport będą w zasięgu ręki pracowników, do których dyspozycji zostanie oddane biuro zorganizowane według najnowszych światowych trendów.

- Sercem naszej firmy jest Innovation Zone, w którym powstają projekty niekomercyjne, prototypy oparte o najnowsze technologie, często startupowe lub społeczne, rewolucyjne – ale niedofinansowane. Taki inkubator innowacji potrzebuje miejsca wyzwalającego kreatywnego ducha. Jako firma technologiczna, zatrudniająca głównie programistów oraz mocno inwestująca właśnie w innowacje, chcieliśmy też nowoczesnej, oryginalnej siedziby, która będzie stanowić naszą wizytówkę. Zdajemy sobie sprawę, jak istotna dla naszych specjalistów jest przestrzeń, w której na co dzień się znajdują. Chcemy dać im możliwość pracy w rożnych miejscach biura, w zależności od zmieniających się projektów, szansę na formalną komunikację oraz nieformalną integrację podczas dnia i dobre warunki do rozmów video z zagranicznymi klientami. Możliwość zbudowania takiego miejsca daje nam Nowa Fabryczna – komentuje Marcin Siech, Managing Director, Cybercom Poland

Nowe biuro Cybercom powstanie na skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej, kilka minut pieszo od Dworca Łódź Fabryczna.

- Nowe Centrum Łodzi nabiera kształtów, w dużej mierze dzięki deweloperom inwestującym w nowoczesne powierzchnie biurowe. Obok nowego gmachu dworca Fabrycznego i zmodernizowanej, zabytkowej elektrowni EC1 pną się w górę mury biurowców. To właśnie one będą witały podróżnych, którzy wysiądą w sercu Łodzi. Cieszę się, że wspólnie z firmą Skanska zmieniamy centrum miasta. Nie tylko budujemy nową dzielnicę wokół podziemnej stacji, ale także tworzymy nowe miejsca pracy. Jestem przekonana, że inżynierowie Cybercom Poland będą zadowoleni ze swojej nowej siedziby i firma znajdzie tu możliwości swobodnego rozwoju – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.


Cybercom w powiększonym zespole wprowadzi się do budynku w II półroczu 2017 roku.

- Skanska i Cybercom to firmy, które z pozoru łączy tylko jedno – szwedzkie korzenie. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że doskonale rozumiemy potrzeby Cybercom – sami stawiamy na innowacje, zarówno w obszarze deweloperskim, jak i kontaktu z partnerami biznesowymi. Wiemy więc ile energii i kreatywności potrzeba, żeby być pionierem w dzisiejszym świecie. Odpowiednie otoczenie, które może tę energię wyzwolić, to świadomy wybór nowoczesnych firm - dodaje Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków Skanska Property Poland.

W procesie poszukiwania biura oraz negocjowaniu warunków najmu firmie Cybercom doradzali eksperci z JLL.

- Cybercom Poland zatrudnia wielu młodych specjalistów IT, dlatego jego siedziba powinna odpowiadać potrzebom takich pracowników. W procesie wyboru liczyła się bardzo dobra lokalizacja, z dostępem do środków transportu publicznego oraz szeroką ofertą udogodnień, szczególnie dla rowerzystów. Nowa Fabryczna realizowana przez Skanska Property Poland w pełni odpowiada na te potrzeby – mówi Jarosław Kwiecień, Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

Nowa Fabryczna to drugi projekt biurowy Skanska w Łodzi, po wynajętym i z sukcesem sprzedanym budynku Green Horizon. Firma zakupiła również prestiżową działkę, na której wybuduje Bramę Miasta – najbardziej znaną inwestycję Nowego Centrum Łodzi.

Nowa Fabryczna: kluczowe fakty i liczby

  • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: ok. 21 500 mkw.
  • Siedem kondygnacji naziemnych, dwie podziemne
  • Liczba miejsc parkingowych: 210
  • Zakończenie budowy - przełom Q1 i Q2 2017 r.
  • Budynek zaprojektowany został na potrzeby ok. 2200 pracowników
  • Projekt otrzyma certyfikat LEED na poziomie Gold
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest śląska pracownia medusa group. Za komercjalizację projektu odpowiada Skanska Property Poland.

Pobierz