c

Osiedle Mickiewicza z pozwoleniem na użytkowanie - zobacz kronikę budowy

Press release 14.11.2016 12:30 CET

Warszawskie Osiedle Mickiewicza to pierwsze osiedle Skanska Residential Development Poland certyfikowane w systemie środowiskowym BREEAM i jednocześnie jedyne osiedle w kraju z takim odznaczeniem. Spółka oficjalnie zakończyła budowę I etapu inwestycji i zaprasza do obejrzenia kroniki budowy. Podczas seansu możemy spojrzeć na budowę z zupełnie innej perspektywy a także odbyć krótką podniebną podróż nad Żoliborzem i Bielanami.

Osiedle Mickiewicza z lotu ptaka

Osiedle Mickiewicza powstaje na pograniczu Żoliborza i Bielan w stolicy. W ramach I etapu Skanska zrealizowała kameralny, 6-piętrowy budynek z 97 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 116 mkw. i ponadstandardowej wysokości ok. 272 cm. Lokale z tego etapu są już oddawane do wykończenia. Całe osiedle będzie liczyć łącznie 497 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Wszystkie budynki powstające w ramach osiedla będą poddane certyfikacji BREEAM. Aż 40 proc. nabywców przyznaje, że certyfikat był decydującym czynnikiem przy wyborze mieszkania. Potwierdzeniem tego może być fakt, że niemal wszystkie lokale zostały sprzedane przed oddaniem inwestycji do użytku. W ofercie zostały dwa ostatnie mieszkania.

Certyfikat z instrukcją obsługi
Inwestycja spełnia 100% wymagań certyfikacji BREEAM pod względem położenia na mapie miasta. A to tylko jedna z zalet tego systemu. Dzięki certyfikacji na Osiedlu Mickiewicza będzie możliwe uzyskanie oszczędności w kosztach utrzymania części wspólnych budynku na poziomie ok. 10 proc. Rozwiązania wprowadzone przy projektowaniu Osiedla Mickiewicza pozwalają także na redukcję kosztów utrzymania mieszkania. Dodatkowo, każdy mieszkaniec otrzyma Przewodnik Obsługi Budynku, w którym zawarte będą informacje dot. wyposażenia oraz systemów zastosowanych w budynku. W przewodniku zamieszczone zostaną również informacje nt. zalecanych certyfikatów energetycznych dla urządzeń domowych, a także porady dotyczące doboru armatury sanitarnej. Każde mieszkanie na Osiedlu Mickiewicza będzie zapewniało przestrzeń typu home office.

Pierwszy budynek na Osiedlu Mickiewicza w liczbach

  • Ponad 690 ton stali
  • 6500 m sześć. betonu
  • 11 245 mb. rur
  • Blisko 11 000 m kw. ścian
  • 572 stopnie schodów
  • 484 grzejniki
  • 4 windy, 4 klatki

W ramach inwestycji Skanska posadziła 2 536 drzew i krzewów oraz 1 590 bylin i traw ozdobnych.

Kalendarium budowy
Czerwiec 2015 – porządkowanie terenu
Czerwiec 2015 – rozpoczęcie wbijania ścianki szczelnej, larsenów
Lipiec 2015 – ułożenie betonu pod płytę fundamentową
Sierpień 2015 – betonowanie pierwszego fragmentu płyty fundamentowej
Styczeń 2016 – zakończenie betonowania dachu
Styczeń 2016 – rozpoczęcie montażu okien
Styczeń 2016 – wiecha
Marzec 2016 – rozpoczęcie montażu rusztowań elewacyjnych
Wrzesień 2016 – zgłoszenie budynku do odbioru

Generalnym wykonawcą projektu jest Skanska S.A.

Osiedle Mickiewicza jest drugą inwestycją Skanska Residential Development Poland w stolicy. Pierwszą zrealizowaną przez spółkę inwestycją jest liczący obecnie II etapy kompleks Park Ostrobramska na Pradze-Południe. W tym miesiącu do sprzedaży trafiły także mieszkania z najnowszej inwestycji spółki – Jaśminowego Mokotowa. Osiedle będzie charakteryzować się kameralną, dwupiętrową zabudową, prostą, skandynawską formą i wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi. Szczegóły inwestycji Skanska Residential Development Poland można śledzić na stronie http://mieszkaj.skanska.pl