c

Grupa OLX – już latem będzie pracować w Maratonie

Press release 13.02.2017 12:00 CET

W połowie 2017 roku trzy największe serwisy ogłoszeniowe w Polsce przeprowadzą się do budynku Maraton w centrum Poznania. Serwisy OLX, OTOMOTO i Otodom, należące do globalnego koncernu Naspers, wynajęły niemal 5 000 mkw. powierzchni biurowej w najnowszej inwestycji Skanska Property Poland w stolicy Wielkopolski.

Maraton, Poznań, Skanska Property Poland

Ulokowany w samym sercu miasta Maraton jest jednym z najnowszych i najnowocześniejszych budynków biurowych w Poznaniu. Pracodawcy doceniają przede wszystkim prestiżową lokalizację budynku, w pobliżu czterech parków, Dworca Głównego, Starego Rynku i Starego Browaru.

- Potrzebowaliśmy sporego, nowoczesnego biura w centrum miasta. Nasz zespół liczy obecnie ponad 200 osób i rozrastamy się dużym tempie. Dlatego szukaliśmy miejsca, które będziemy mogli dopasowywać do naszych potrzeb. I nie chodzi tu tylko o liczbę metrów kwadratowych, bo te potrzeby są tak różne, jak ludzie, którzy u nas pracują. Potrzebujemy więc przestrzeni do kreatywnej pracy, burzliwych narad, meet-upów dla programistów, spotkań z użytkownikami podczas testów, czy strefy, w której można po prostu spokojnie porozmawiać przez telefon. Stworzymy w Maratonie unikalne miejsce do pracy. Chcemy przełamywać stereotypy, bo tego oczekują nasi pracownicy. Ważne jest dla nas nie tylko wnętrze budynku, ale również jego otoczenie, bliskość terenów rekreacyjnych czy łatwość dojazdu rowerem – mówi Marcin Urbańczyk, Dyrektor Zarządzający Grupy OLX.

Sam budynek wyposażony jest w szereg zielonych, innowacyjnych rozwiązań oraz m.in. patio z fontanną i zielone tarasy na dachach, które pozwalają na pracę na zewnątrz. W budynku znajduje się też rozwinięta infrastruktura dla rowerzystów – stojaki, szatnie i prysznice, a na podziemnym parkingu - punkty do ładowania aut elektrycznych.

- Maraton jest obecnie jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do pracy w Poznaniu. Budynek doskonale wpisuje się w potrzeby świadomych, dobrych pracodawców, którzy rozumieją jak ważna dla komfortu pracy jest nowoczesna, zrównoważona przestrzeń biurowa i dobra lokalizacja. Dlatego Maraton to znacznie więcej niż biurowiec. To miejsce wspierające firmy w ich kluczowych procesach biznesowych – komentuje Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków w Skanska Property Poland.

Niewątpliwym wyróżnikiem projektu jest jego powiązanie z historią - podczas budowy Skanska zabezpieczyła fragment XIX-wiecznego muru Twierdzy Poznań, którego część została wyeksponowana na patio. Wśród najemców Maratonu znalazły się już firmy ROCKWOOL GBSC, Sii, APS, Bridgestone EBS, Century Link, Duni European Finance Function czy REHAU Business Services. Naspers Classifieds wprowadzi się do Maratonu w czerwcu br.

***

Maraton – kluczowe fakty i liczby:

  • Powierzchnia najmu – 25 000 mkw.
  • Liczba miejsc parkingowych – 300.
  • Liczba stojaków na rowery – 138.
  • Biurowiec precertyfikowany jest w systemie LEED na poziomie GOLD.
  • Inspiracją do nadania budynkowi sportowej nazwy była ulica Maratońska i bliskość obiektów sportowych - legendarnego dla miasta klubu KS Warta Poznań czy Poznańskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji
  • Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A. Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację obiektu odpowiada Skanska Property Poland.