c

Jaśminowy Mokotów wyrasta na Skarpie Warszawskiej

Press release 08.03.2017 08:00 CET

Na warszawskim osiedlu Jaśminowy Mokotów widać już fundamenty pierwszych budynków. Właśnie trwają prace zbrojeniowe. W niespełna dwa miesiące od uruchomienia inwestycji Skanska Residential Development Poland sprzedała 25 proc. mieszkań. Zakończenie I etapu osiedla planowane jest na połowę 2018 roku. W ramach projektu Skanska otrzymała także pozwolenie na budowę parku z jeziorem – start robót już niebawem.

fot. Skanska

Pierwszą łopatę na osiedlu Skanska wbiła w styczniu tego roku. Na budowie pracuje obecnie 140 osób, firma wbudowała do tej pory ok. 800 m3 betonu.

- Dla wypełnienia surowych wymagań środowiskowych oraz usprawnienia procesu budowlanego, przed rozpoczęciem robót fundamentowych zastosowaliśmy innowacyjną technologię Trenchmix do wykonania przegrody wodoszczelnej. Dzięki niej możliwe jest wykonanie podziemnych części budynków w bezpieczny i przewidywalny sposób. Następnie na czas prowadzenia robót fundamentowych obniżyliśmy zwierciadło wód podziemnych. Aktualnie kończymy wykopy szerokoprzestrzenne oraz wykonaliśmy płyty fundamentowe trzech pierwszych budynków. Na przełomie marca i kwietnia planujemy zakończyć stan zero i przystąpić do wykonania konstrukcji nadziemnych części budynków – komentuje Rafał Opolski, kierownik budowy, Skanska S.A.

Skanska zainstalowała na budowie trzy najnowocześniejsze żurawie wieżowe wyposażone w system antykolizyjny mający na celu zapewnić bezpieczną i bezawaryjną pracę.

Nowy park z jeziorkiem na Mokotowie
W ramach budowy Jaśminowego Mokotowa Skanska wybuduje w sąsiedztwie inwestycji również park z jeziorkiem. Spółka otrzymała już pozwolenie na budowę tej części inwestycji, pierwsze prace rozpoczną się już niebawem. W parku pojawią się takie elementy rekreacyjne, jak m.in. plac zabaw. Jeziorko z kładką, które powstanie w ramach tej inwestycji będzie miało długość ok. 120m oraz szerokość 15-20m. Będzie to przestrzeń publiczna, którą Skanska po wykonaniu przekaże w ręce miasta.

Płotki herpetologiczne w trosce o najmniejsze zwierzęta
Cała inwestycja wraz z otaczającą ją infrastrukturą jest projektowana i realizowana ze szczególnym uwzględnieniem kwestii środowiskowych. Już na etapie budowy Skanska zapewni stały monitoring fauny i flory. W trosce o małe zwierzęta spółka planuje montaż dodatkowych płotków herpetologicznych, uniemożliwiających im dostanie się na teren budowy. Płotki takie są pochylone w kierunku zewnętrznym do placu budowy, co utrudnia przedostanie się małym zwierzętom na teren inwestycji, ale ułatwia wyjście, jeśli już na nim się znajdą.

- Skład gatunkowy projektowanej zieleni wzbogacimy o gatunki roślin żywicielskich dla ptaków. Zastosujemy nasadzenia roślinności w formie pasów i enklaw, zakrzewień i zadrzewień, stanowiącej miejsce schronienia i rozrodu oraz przyczyniającej się do zachowania i odtworzenia korytarzy migracji zwierząt – mówi Monika Melaniuk, lider projektu, Skanska Residential Development Poland.

Nowe miasto w rejonie Skoczni
Jaśminowy Mokotów to osiedle, które stanowić będzie kompletny fragment nowoczesnego miasta. Oprócz budynków, Skanska wykona dookoła od podstaw nową infrastrukturę podziemną oraz nadziemną. Dzięki temu przyszli mieszkańcy będą mogli się cieszyć nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi i technicznymi takimi jak m.in. stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji przewidziane jest na połowę 2018 roku. W tym czasie powstanie 6 dwupiętrowych budynków i łącznie 108 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – od kawalerek z aneksem kuchennym o powierzchni 40 mkw., do pięciopokojowych apartamentów mierzących 117 mkw. W kolejnych etapach inwestycji powstaną budynki wielorodzinne, wille miejskie, domki jednorodzinne i szeregowe. Osiedle w rejonie ul. Jaśminowej to trzecia inwestycja mieszkaniowa w portfolio Skanska Residential Development Poland. Inwestycja będzie jednoczesnie drugim obiektem mieszkalnym w Polsce certyfikowanym w systemie BREEAM. Oznacza to między innymi, że poszczególne etapy budowy są weryfikowane pod kątem jakości przez zespół niezależnych ekspertów ds. zielonego budownictwa.

Za inwestycję Jaśminowy Mokotów odpowiada mieszkaniowa spółka z Grupy Skanska – Skanska Residential Development Poland, generalnym wykonawcą jest Skanska S.A., zaś projekt wykonał polski oddział pracowni architektonicznej Rolfe Judd.

Więcej informacji na temat inwestycji na stronie: www.jasminowymokotow.pl