c

Tajniki lokalnych projektów – spotkania Skanska ze studentami

Press release 21.03.2017 12:30 CET

Działy rekrutacyjne największych firm w Polsce podkreślają, że praktyczne umiejętności są przepustką do atrakcyjnego zatrudnienia. Studenci zainteresowani zdobyciem takich umiejętności mogą skorzystać z oferty Skanska, która organizuje kolejną edycję praktyk letnich oraz prezentacji inżynierskich na uczelniach. Firma podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prosto z placu budowy, a także zaprezentuje w praktyce rozwiązania często nietypowych problemów, które napotkali inżynierowie na projektach. W trakcie spotkania studenci będą mogli sami zmierzyć się z jednym z wyzwań.

Skanska_praktyki dla studentow

Skanska pozwoli też „dotknąć” globalnych trendów, w których uczestniczy jako jedna z największych firm budowlanych świata. Firma zachęca również do udziału w konkursie „Myśl nieszablonowo”. Zwycięskie rozwiązania zaproponowane przez studentów zostaną wdrożone w praktyce, a ich autorzy będą mieć okazję wziąć udział w ich wprowadzaniu.

To już 12. edycja programu praktyk studenckich Skanska. W tym roku firma kładzie nacisk na dzielenie się wiedzą w praktyce, czego przedsmakiem są prezentacje inżynierskie na uczelniach. Studenci uczelni technicznych, którzy wezmą udział w takich spotkaniach, będą mogli poznać jedną z sześciu prezentowanych inwestycji budowlanych. Każdy z projektów jest wyjątkowy i niesie ze sobą konkretne wyzwania, o których opowiedzą pracownicy uczestniczący w ich realizacji. Co ważne, żadne pytanie studentów nie pozostanie bez odpowiedzi – formuła spotkań zakłada dyskusję. Dzięki temu studenci będą mieć możliwość poznania ciekawostek i informacji zza kulis placu budowy. Nieobecni na prezentacji mogą śledzić relacje na żywo na profilach Ambasadorów Skanska na Facebooku.

Tegoroczna kampania skierowana do studentów to także nieszablonowy Program Praktyk Letnich, którego uczestnicy, pod okiem opiekuna, zdobywają nie tylko praktyczne doświadczenie na placu budowy, ale przede wszystkim rozwijają kompetencje i umiejętności potrzebne przyszłym liderom. Program praktyk zakłada również spotkania z liderami Skanska i możliwość rozmowy na temat własnej przyszłości i kierunków rozwoju.

- Głowa pełna pomysłów, ambicja, umiejętności liderskie – tych cech szukamy u studentów kierunków technicznych. Właśnie do takich kandydatów kierujemy 12. Program Praktyk Letnich. To jeden z trzech sposobów na odbycie praktyki w Skanska, obok tradycyjnej możliwości zostawienia CV w naszej bazie oraz udziału w konkursie „Myśl nieszablonowo” – wyjaśnia Magdalena Pancewicz, Specjalista ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy w Skanska. - W trakcie jesiennych spotkań na uczelniach mieliśmy okazję lepiej poznać potrzeby studentów. Chcieliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Odwiedziliśmy około 20 uczelni, na których podczas warsztatów pytaliśmy studentów, czego oczekują od nas jako pracodawcy i w jaki sposób powinniśmy dzielić się z nimi wiedzą, którą posiadamy w firmie. Konkursy i spotkania na uczelniach, które odbędą się wiosną są tego efektem. Wierzymy, że zarówno tematyka, jak i otwarta forma zainteresują studentów – dodaje.

Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław – to tam odbędą się tegoroczne Prezentacje Inżynierskie. Pierwsze spotkania startują już w marcu. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach i śledzenia strony www.skanska.pl/prezentacje.