c

Energia High5ive przyciąga pracodawców

Press release 23.03.2017 10:15 CET

Ocado Technology, międzynarodowa firma świadcząca m.in. zaawansowane usługi IT, przeprowadzi się do parku biurowego High5ive, budowanego przez Skanska w sercu Krakowa. Firma podpisała umowę najmu na prawie 2400 mkw. W procesie wynajmu biura doradzali eksperci firmy Colliers International. Tym samym pracownicy Ocado znajdą się w jednej z najlepszych lokalizacji biurowych w Polsce. Symbolizujący pięć energii Krakowa High5ive, połączony z pełną życia miejską przestrzenią, będzie pierwszym widokiem dla podróżnych przyjeżdżających na dworzec Kraków Główny.

High5ive, Kraków, Skanska Property Poland

High5ive docelowo zgromadzi społeczność ponad 7 000 pracowników w pięciu budynkach, oznaczonych symbolami energii: różnorodności, miasta, kreacji, szczęścia oraz innowacji. Ocado Technology, dostawca innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla największego na świecie, internetowego sklepu spożywczego Ocado, otworzy tu swoje biuro w marcu 2018 roku.

- Krakowski oddział Ocado Technology, który powstał w 2012 r., był pierwszym zagranicznym ośrodkiem rozwoju zaawansowanych rozwiązań informatycznych, wspierających nasze operacje na rynku brytyjskim oraz stanowiących kluczowe komponenty rozwiązań o charakterze globalnym. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, dbając o rozwój innowacyjnej kultury organizacyjnej, dla której wymiana myśli i współpraca są kluczowymi czynnikami sukcesu. High5ive tworzy przestrzeń, w której możemy zapewnić naszym pracownikom znakomite warunki pracy, umożliwiające zarówno efektywną pracę indywidualną, jak i podsycające energię zaangażowania zespołowego – mówi Grzegorz Cempla, site lead i General Manager w Ocado Technology.

Pracownicy Ocado Technology wprowadzą się do budynku drugiego, oznaczonego symbolem różnorodności.

- High5ive to projekt biurowy, który od początku tworzyliśmy z myślą o takich najemcach, jak Ocado, czyli firmach, w których różnorodność daje impuls do tworzenia innowacji. To właśnie ludzie są wartością każdej organizacji i trzeba im dać odpowiednie miejsce, które wesprze ich w tworzeniu wyjątkowych projektów – mówi Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland. – Na kilka miesięcy przed oddaniem do użytku pierwszego etapu High5ive wynajęliśmy już jedna piątą powierzchni dwóch budynków, a kolejne umowy intensywnie negocjujemy – dodaje Ewelina Kałużna.

Obok powierzchni biurowej, High5ive to także atrakcyjna przestrzeń usługowa i ogólnodostępna strefa miejskich aktywności. Firma zaprosiła mieszkańców i studentów między innymi na warsztaty z Akademią Sztuk Pięknych, które mają pomóc w zaprojektowaniu okolicy inwestycji, tak aby wypełnić ją energią już na etapie budowy. W pobliżu budowy pojawiły się też interaktywne infokioski, gdzie mieszkańcy znajdą informacje o postępach budowy oraz powiadomienia o konkursach i planowanych akcjach.

– Kraków przoduje wśród miast regionalnych pod względem nowej podaży powierzchni biurowej. W budowie znajduje się ponad 270 tys. mkw., z czego prawie 100 tys. mkw. powstaje w centrum. To dobra wiadomość dla najemców, którzy do tej pory, ze względu na małą podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w centrum, musieli wybierać obiekty zlokalizowane w innych częściach miasta. Wysoka jakość powierzchni biurowej, centralne położenie oraz dostęp do szerokiej gamy usług handlowych i gastronomicznych to najważniejsze atuty kompleksu High5ive, które przyciągają tak prestiżowych najemców jak Ocado – mówi Anna Galicka-Bieda, dyrektor regionalny Colliers International w Krakowie.

High5ive to już trzecia inwestycja biurowa Skanska w Krakowie – po budynkach Kapelanka 42 i Axis. Pierwszy etap parku biurowego zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale tego roku.

***

High5ive – kluczowe fakty i liczby:

  • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: ok. 70 000 mkw. GLA
  • Powierzchnia najmu I etapu (budynek D i E): ok. 23 500 mkw. GLA
  • Planowany termin oddania do użytku I etapu: IV kwartał 2017 r.
  • W pierwszym etapie wybudowane zostaną dwa budynki, zlokalizowane między Hotelem Ibis a Galerią Krakowską.
  • Pierwszy etap kompleksu dostarczy 175 miejsc parkingowych
  • Budynki I etapu będą składały się z sześciu kondygnacji naziemnych. Garaż w budynku D będzie znajdował się na parterze oraz na jedynej kondygnacji podziemnej, natomiast w budynku E na cele garażu będą zagospodarowane dwie kondygnacje podziemne.
  • Certyfikacja: LEED Gold
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.