c

Fujitsu otwiera nowy oddział w łódzkim biurowcu Nowa Fabryczna

Press release 23.03.2017 12:20 CET

Fujitsu otworzy nowy oddział w biurowcu Nowa Fabryczna, w którym wynajęła 6 200 m2 powierzchni biurowej. Dotychczas firma Fujitsu działała w Warszawie i w dwóch innych łódzkich lokalizacjach, gdzie znajdują się globalne centrum usług (Łódź Global Delivery Center — GDC) i centrum usług wspólnych dla finansów (Finance Services). Cały personel Fujitsu z łódzkich oddziałów razem pracuje nad osiągnięciem wspólnego celu, jakim jest maksymalne zwiększenie potencjału Fujitsu zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej, a w szczególności spowodowanie, by firma stała się najchętniej wybieranym miejscem pracy na terenie aglomeracji łódzkiej. Fujitsu proponuje bogatą ofertę rozwiązań i usług informatycznych, w tym wielojęzyczne stanowisko do obsługi klienta, usługi zdalnego zarządzania infrastrukturą, usługi w zakresie aplikacji biznesowych i badawczo-rozwojowe oraz zarządzanie usługami. Centrum usług wspólnych dla finansów oferuje wewnętrzne usługi finansowe i księgowe w kilku językach dla firm wchodzących w skład korporacji Fujitsu działających w ponad 20 krajach. Nowo wynajęta powierzchnia biurowa znajduje się w jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w Łodzi. Centrum usług wspólnych dla finansów Fujitsu przeniesie się do nowego biura we wrześniu tego roku.

Nowa Fabryczna, Łódź, Skanska Property Poland

Żaneta Leduchowska, dyrektor centrum usług wspólnych dla finansów firmy Fujitsu, powiedziała - Nowa lokalizacja to atrakcyjne miejsce pracy dla naszego personelu. To wygodne i nowoczesne biuro ma doskonałe połączenia komunikacyjne z obszarami podmiejskimi. Stanowi ono idealne miejsce do pracy zarówno dla obecnych, jak i nowych pracowników, które umocni rozwój Fujitsu w obrębie miasta.

Jako pierwsi uwierzyliśmy w potencjał inwestycyjny oraz miastotwórczy Nowego Centrum Łodzi. Nowa Fabryczna jest jego potwierdzeniem – jest to nasz kolejny projekt biurowy, który jeszcze przed oddaniem do użytku został niemal w całości wynajęty. To naprawdę imponujące, że Łódź konsekwentnie buduje swoją pozycję gospodarczą nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasza współpraca z firmą Fujitsu pokazuje, że miasto stało się ważnym ośrodkiem operacyjnym dla światowych, renomowanych marek biznesowych. — komentuje Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Transakcja zawarta przez firmy Fujitsu i Skanska odzwierciedla widoczną tendencję na rynku inwestycji biurowych w Łodzi w roku 2016, czyli dynamiczny wzrost popytu na nowoczesne biura. Chcemy pogratulować Fujitsu decyzji rozszerzenia jej działalności na terenie Łodzi oraz wybrania projektu wysokiej jakości i w doskonałej lokalizacji, jakim zdecydowanie jest Nowa Fabryczna — powiedział Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny łódzkiego oddziału firmy Colliers International, który reprezentował w transakcji najemcę.

Biurowiec Nowa Fabryczna mieści się przy ulicy Składowej naprzeciw wielofunkcyjnego Dworca Łódź Fabryczna, który jest najnowocześniejszą stacją kolejową w Polsce. Projekt został zrealizowany zgodnie z praktykowaną w Skanska ideą tworzenia dobrej przestrzeni miejskiej, polegającej na budowaniu ogólnodostępnych miejsc, które są otwarte na wszystkich mieszkańców. Zgodnie z tą koncepcją, Nową Fabryczną wzbogaci m.in. przestronne, zielone patio z kaskadą schodów, z którego będą mogli korzystać wszyscy przechodnie oraz nowoczesna infrastruktura rowerowa, w tym punkt roweru miejskiego. Biurowiec, który zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku, będzie oferować łącznie ok. 21 500 mkw. całkowitej powierzchni najmu na 7 naziemnych kondygnacjach. Najemcy będą mieli do dyspozycji parking, także z częścią podziemną, liczący łącznie 210 miejsc. Budynek powstaje zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, który został już potwierdzony precertyfikatem LEED na poziomie Gold.

Nowa inwestycja stanie się ważną częścią biznesową Nowego Centrum Łodzi. Ten ambitny projekt miastotwórczy będzie istotnym elementem przestrzeni miejskiej łączącym biznes, handel, kulturę oraz transport.