c

Ćwiczenia straży pożarnej nad budową Green2Day we Wrocławiu

Press release 13.04.2017 08:40 CET

Operator żurawia to bardzo odpowiedzialna funkcja. Praca ta bywa nie tylko ciekawa, ale i niebezpieczna.O jego bezpieczeństwie decydują często ułamki sekund. Na terenie budowy biurowca Green2Day we Wrocławiu przez trzy dni trwały ćwiczenia polegające na ratowaniu operatora żurawia. Grupa ratownictwa wysokościowego miała możliwość przećwiczyć akcję ratunkową na żurawiu, a pracownicy Skanska nauczyć jak reagować w sytuacji zagrożenia życia.

Ćwiczenia straży pożarnej nad budową Green2Day we Wrocławiu

O tym dlaczego strażacy wspinali się na żurawia posłuchajcie tutaj: http://bit.ly/2puSaiY

Ćwiczenia Straży Pożarnej nad biurowcem Green2Day
Państwowa Straż Pożarna jest formacją ratowniczą przeznaczoną do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Szybko postępujący rozwój cywilizacyjny spowodował ogromny wzrost zagrożeń, do likwidacji których konieczne jest specjalistyczne przygotowanie ratowników. W tym celu powołano w całym kraju specjalistyczne grupy z zakresu ratownictwa, których zadaniem jest niesienie pomocy osobom poszkodowanym i zagrożonym. Jedną z takich grup powołaną w Komendzie Miejskiej PSP we Wrocławiu jest Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego WROCŁAW-9, która realizuje swoje zadania przy wykorzystaniu technik alpinistycznych. Na terenie budowy biurowca Green2Day w dniach 10-12 kwietnia trwały ćwiczenia polegające na ratowaniu operatora żurawia. Celem ćwiczeń było rozpoznanie tych obiektów, na których potencjalnie mogą być prowadzone działania ratownictwa wysokościowego.

- Wzrost świadomości pracowników wspomagany wewnętrznymi szkoleniami i ćwiczeniami jest najważniejszym krokiem do poprawy bezpieczeństwa na budowach.  Dzięki takim aktywnościom pracownicy biorą udział w symulacjach wypadków, które mogą się wydarzyć na budowie. Uczą się jak prawidłowo rozpoznawać zagrożenia i jakie podejmować kroki, gdy wydarzy się podobna sytuacja. Świadomi pracownicy nie będą biernie przyglądać się, ale podejmą aktywne działania w celu ich eliminacji – dodaje Marcin Endel-Ragis, kierownik budowy, Skanska.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
- Troska o życie to jedna z głównych wartości, którą kierujemy się w Skanska. To nasi pracownicy tworzą firmę. Właśnie dlatego szczególne znaczenie ma ich bezpieczeństwo. Przepisy prawa, które nakładają na każde przedsiębiorstwo pewne obowiązki, traktujemy jako minimalne wymagania. Zbieranie doświadczeń z licznych realizowanych projektów pozwoliło nam na stworzenie zintegrowanego systemu zarządzania – mówi Konrad Wiśniewski, menadżer projektów Skanska. - Nasz system zarządzania oparty jest na wartościach, które wyznajemy. Są to troska o życie, działanie etyczne i transparentne, wiara w to, że razem jesteśmy lepsi oraz dbałość o klienta. Ten system jest podstawą funkcjonowania firmy na wszystkich szczeblach organizacyjnych – dodaje Konrad Wiśniewski.

 - Budownictwo to gałąź gospodarki charakteryzująca się wysokim stopniem ryzyka zawodowego ze względu na duże zagrożenia wypadkowe. Każdy nowy obiekt to prototyp pod względem technicznym i organizacyjnym, co wymaga wiele pracy przygotowawczej i planistycznej. Dlatego w Skanska przywiązujemy dużą wagę do właściwego planowania, realizacji projektów przez kompetentne zespoły, zapewnienia niezbędnych zasobów i środków – mówi Marcin Endel-Ragis, kierownik budowy, Skanska.

O projekcie
Green2Day to nowoczesny i funkcjonalny budynek biurowy zlokalizowany w jednej z najbardziej atrakcyjnych części centrum Wrocławia – między ogrodem botanicznym, zabytkowym Ostrowem Tumskim i placem Grunwaldzkim. Inwestycja zaoferuje najemcom ponad 17 000 mkw. elastycznej powierzchni biurowej z 231 miejscami parkingowymi. Budynek wyróżnia elegancka w swojej prostocie architektura, przyciągająca uwagę również dzięki znajdującemu się tuż po sąsiedzku budynkowi Green Day. Zgodnie z zamysłem projektantów, Green2Day uzupełni zabudowę wokół pasażu łączącego Park Tołpy z pobliskim nabrzeżem Odry, tworząc miejsce pełne równowagi i harmonii. Zieleń i mała architektura zapewnią tutaj atmosferę zacisznego zakątka. Dzięki temu będzie to idealne miejsce zarówno na lunch w gronie przyjaciół, jak i mniej formalne spotkanie biznesowe. Zakończenie budowy projektu zaplanowano na ostatni kwartał bieżącego roku.

Green 2Day – kluczowe fakty i liczby: 
Budynek zaoferuje 17 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 232 miejsca parkingowe.
Planowany termin oddania do użytku: Q4 2017.
Projekt będzie się składał z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych.
Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold.
Projekt architektoniczny wykonała Maćków Pracownia Projektowa.
Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A.
Za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.