c

Skanska i LeasePlan posadzą razem prawie 50 tys. drzew!

Press release 05.06.2017 13:00 CET

Liderzy łączą siły na rzecz środowiska. Skanska wspólnie z LeasePlan Polska posadzi 48 500 drzew, aby zrekompensować skutki oddziaływania swojej floty na środowisko naturalne.

nasadzenia_kompensacyjne_infografika

Wiodąca globalna firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską ma już za sobą pierwsze tegoroczne sadzenie drzew, które odbyło się pod koniec kwietnia. Na terenie Leśnictwa Zabrzeg w Nadleśnictwie Bielsko we współpracy z Klubem Gaja posadzono 7890 drzew, w tym 2280 sadzonek dębu, 2650 buka, 2940 sosny i 20 jabłoni dzikiej. Drzewa będą sadzone w cyklach półrocznych, a założenia, które Skanska planuje zrealizować to posadzenie 48 500 sztuk drzew w ciągu najbliższych 3 lat. Projekt jest realizowany we współpracy z LeasePlan Fleet Management Polska.

LeasePlan jako pierwsza na świecie firma z branży car fleet management wprowadziła ofertę ekologicznych flot - GreenPlan. W ramach programu firma wspólnie z klientami dobiera pojazdy o niskiej emisji spalin, zapewnia użytkownikom szkolenia z jazdy ekologicznej oraz sadzi drzewa, które skutecznie oczyszczają atmosferę z CO2, tym samym rekompensują negatywne skutki oddziaływania floty na środowisko. Do absorbcji dwutlenku węgla wygenerowanego w ciągu roku tylko przez jedno auto osobowe, potrzeba około 7 drzew.

- Sektor transportu odpowiada dziś za 25% emisji gazów cieplarnianych w Europie. 70% z tego pochodzi z transportu drogowego. Jako lider branży leasingu i wynajmu pojazdów dużą uwagę przywiązujemy do działań proekologicznych. Naszą ambicją i wyrazem odpowiedzialności za środowisko naturalne, jest promowanie rozwiązań, które ograniczają i rekompensują emisję zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy firmowe. Od ponad 10 lat prowadzimy program GreenPlan, w którym wspieramy naszych klientów działaniach na rzecz ochrony środowiska - mówi Sławomir Wontrucki, prezes LeasePlan Fleet Management Polska.

Sektor budownictwa jest jednym z głównych źródeł emisji CO2. Odpowiada za jedną trzecią globalnej emisji gazów cieplarnianych. Światowe koncerny coraz chętniej biorą odpowiedzialność za poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie tej liczby, ponieważ zdrowszy klimat to wygrana nas wszystkich. 

- Zrównoważony rozwój powinien przejawiać się we wszystkim, co robimy. Prowadząc działalność budowlaną, nierozerwalnie związaną także z transportem, nie zapominamy o wpływie naszych działań na środowisko i planetę.  W Skanska jesteśmy odpowiedzialni wobec przyszłych pokoleń i działamy z myślą o Polsce za kilkadziesiąt lat. Współpraca z LeasePlan w ramach programu GreenPlan pozwala nam ograniczać emisję CO2 do środowiska i jest kolejnym elementem naszego zaangażowania w tworzenie bardziej zrównoważonego świata - mówi Agnieszka Luty-Wysiecka, menadżer zespołu zielonego i zrównoważonego budownictwa w Skanska S.A.