c

Skanska rozpoczyna kolejną inwestycję mieszkaniową w Warszawie

Press release 14.12.2017 16:00 CET

Park Skandynawia to prawdziwie skandynawskie osiedle mieszkaniowe w Warszawie, które powstanie w obrębie praskich ulic: Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Ostrobramskiej. Osiedle będzie charakteryzować się północną estetyką i funkcjonalnością.

fot. Skanska - Park Skandynawia (wizualizacja 1)

Praga Południe cieszy się dużą popularnością. W tym roku nowe mieszkania znalazło tu już ponad 1 932 nabywców[1] plasując tę część Warszawy na 4. miejscu, zaraz za Wolą, Mokotowem i Białołęką. Nie jest to dziełem przypadku, bowiem wielowiekowa historia tej dzielnicy oraz liczne atrakcje poszczególnych jej obszarów: Grochowa, Saskiej Kępy, czy Kamionka, przyciągają kolejne osoby. Warszawska Praga znalazła się również na 4. miejscu w rankingu najfajniejszych dzielnic Europy opublikowanym przez magazyn Business Insider[2]. W grudniu Skanska wprowadziła do sprzedaży 167 nowych mieszkań w tej dzielnicy.

Park Skandynawia to nowa inwestycja mieszkaniowa Skanska Residential Development Poland i jednocześnie czwarty projekt, aktualnie prowadzony przez spółkę w Warszawie. Skanska buduje również dwa osiedla mieszkaniowe na Mokotowie – Holm House i Jaśminowy Mokotów oraz jedno na pograniczu Żoliborza i Bielan – Osiedle Mickiewicza. Zlokalizowany w prawobrzeżnej części Warszawy Park Skandynawia będzie składał się z kilku etapów. Aktualnie rozpoczyna się I etap inwestycji. Planowany termin oddania mieszkań do użytku to ostatni kwartał 2019 r. Powstaną dwa budynki liczące 167 mieszkań o powierzchni od 28 m kw. do 100 mkw. Będą to zarówno kawalerki, jak i lokale 5-pokojowe, dodatkowo część z nich zostanie wyposażona w ogródki (parter) lub przestrzenne tarasy (najwyższe piętra). Powstanie również 157 miejsc parkingowych na 2-poziomowym podziemnym parkingu, komórki lokatorskie i ogólnodostępne stojaki rowerowe.

Szwedzkie pochodzenie Skanska sprawia, że inwestycje projektowane przez dewelopera mieszkaniowego z Grupy Skanska w Polsce są pełne skandynawskich inspiracji. Nowe praskie osiedle będzie miejscem, w którym przyszli mieszkańcy znajdą wszystko, co najlepsze: ekologię, styl, relaks, dobry sen i spokój

Skandynawska klasyka w Warszawie
Park Skandynawia stanowi przykład klasycznego, skandynawskiego budownictwa miejskiego w dobrym standardzie – jasna kolorystyka budynków, duże okna w kolorze orzecha i roślinne wzory w częściach wspólnych. Przestrzeń na osiedlu zostanie zorganizowana zgodnie z porządkiem skandynawskim – funkcjonalnie i bezpiecznie.

- Park Skandynawia to kolejne osiedle w naszym portfolio, które zbudujemy zgodnie z normami certyfikacji środowiskowej BREEAM. Potwierdzimy tym samym, że budynek spełnia wysokie normy i pozytywnie oddziałuje na życie mieszkańców – ich komfort, zdrowie, budżet domowy i poczucie bezpieczeństwa - mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający w Skanska Residential Development Poland.

Poddanie osiedla certyfikacji BREEAM oznacza, że nad całym procesem budowy będzie czuwał zespół ekspertów analizujących takie parametry, jak recykling odpadów budowlanych na poziomie 97%, minimalizację produkcji CO2 czy ochronę lokalnego ekosystemu w trakcie budowy. Park Skandynawia deweloper wyposaży również w rozwiązania, sprzyjające zrównoważonemu stylowi życia. Mieszkańcy będą mogli zmniejszyć swoje rachunki dzięki energooszczędnym rozwiązaniom takim, jak sensory ruchu na klatkach schodowych uruchamiające i wyłączające oświetlenie typu LED czy czujniki zmierzchu dostosowujące oświetlenie do pory dnia. Lokale zostaną wykończone bezpiecznymi dla zdrowia antyalergicznymi farbami, klejami i emulsjami.

Komfortowa lokalizacja
Park Skandynawia znajduje się w centrum miejskiego życia, toczącego się na Pradze-Południe. W jego sąsiedztwie są m.in. Park nad Balatonem i centrum handlowe Promenada. Mieszkańcy mają na wyciągnięcie ręki zielone tereny rekreacyjne, sklepy, apteki, restauracje i kawiarnie oraz infrastrukturę sportową, m.in. siłownię, kręgielnię i basen. Osiedle jest otoczone ścieżkami rowerowymi i trasami 12 linii autobusowych. Kilka minut drogi od kompleksu będzie mieściła się planowana stacja Metro Gocław. Do ścisłego centrum można dostać się w 15 min. samochodem lub w pół godziny - autobusem. Osiedle sąsiaduje również z 12 przedszkolami i 5 szkołami.

Cechy projektu

  • 2 budynki, A i B
  • 167 mieszkań
  • Dostępne metraże: 28-100 m²
  • Zróżnicowana bryła budynku
  • 6-8 pięter
  • Dwukondygnacyjny garaż z komórkami
  • Przestrzeń wspólna ozdobiona roślinnymi motywami

Za projekt inwestycji odpowiada renomowana pracownia architektoniczna nsMoonStudio z Krakowa. Rozpoczęcie prac pierwszego etapu zaplanowane jest na I kwartał 2018 r., a zakończenie na IV kwartał 2019 r.

[1] Dane po III kwartale 2017 roku, Raport REAS

[2] http://www.businessinsider.com/the-coolest-neighbourhoods-in-europe-2017-1?IR=T/#4-praga-warsaw-poland-20