c

Nowa struktura w biurowej spółce Skanska. Nowy podział regionów i awanse w zespole wynajmu

Press release 12.01.2018 12:50 CET

Po najlepszym roku w historii grupy Skanska pod względem wynajętej powierzchni biurowej, Skanska Property Poland zmienia strukturę organizacyjną, dostosowując ją do dynamicznego rozwoju. W planach spółki są kolejne projekty biurowe na 7 rynkach w Polsce.

Skanska Property Poland

Do tej pory biurowa spółka Skanska dostarczyła na polskim rynku ponad 400 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Wszystkie aktualnie realizowane projekty biurowe dostarczą kolejne 450 tys. mkw. Po raz pierwszy biurowa spółka Skanska osiągnęła w Polsce sześciocyfrowy wynik pod względem wynajętej powierzchni biurowej.

Po rekordowym 2017 roku Skanska zmienia podział regionalny i kompetencyjny żeby jeszcze lepiej dostosować się do tempa rozwoju swojego biznesu biurowego w Polsce. Zmiany w strukturze firmy obejmują zespół zarządzania projektami biurowymi oraz zespół wynajmu. Pierwszy z nich koordynuje działalność deweloperską w wyznaczonych regionach, drugi jest odpowiedzialny za komercjalizację powierzchni biurowych.

Zespół projektów biurowych

Zgodnie z nową strukturą powstaną dwa regiony projektowe. Rynkiem północnym, który obejmuje inwestycje w Warszawie, Trójmieście i Łodzi, pokieruje Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny. Za rynek południowy, który obejmuje Wrocław, Kraków, Poznań i Katowice odpowiedzialny będzie Mariusz Krzak, dyrektor regionalny. Łukasz Kaleciński obejmuje stanowisko dyrektora operacyjnego, odpowiedzialnego za wsparcie zespołów projektowych, bezpieczeństwo i wymianę wiedzy w grupie Skanska. Krzysztof, Mariusz i Łukasz pozostają członkami zarządu spółki Skanska Property Poland.

- Jeszcze nigdy tak dużo nie budowaliśmy i nie wynajmowaliśmy. Zmieniamy naszą strukturę, aby lepiej wymieniać się wiedzą i bardziej efektywnie realizować przyjętą strategię rozwoju na 7 największych rynkach w Polsce– mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska w Polsce.

Zespół wynajmu

Wynajmem i zarządzaniem powierzchnią biurową w Skanska zajmuje się ponad 20 osobowy zespół specjalizujący się na rynku stołecznym oraz w regionach, a także wspierający działalność Skanska w regionie CEE. Dzięki znakomitemu wynikowi wynajmu w 2017 roku i w związku z nową strukturą organizacyjną Skanska Property Poland, w zespole wynajmu kierowanym przez Ewelinę Kałużną, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfolio projektów w Skanska Property Poland, nastąpiła reorganizacja i awanse.

- Skanska to ludzie! Zespół doświadczonych ekspertów, najlepszych na rynku. To dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu to był dla nas rekordowy rok pod względem najmu. W tym roku nie zwalniamy tempa i jeszcze wyżej podnosimy jakość współpracy z najemcami i inwestorami, którzy wiążą swój rozwój z Polską komentuje Ewelina Kałużna.

Zgodnie z nową strukturą Agnieszka Krawczyk-Rogowska obejmuje obowiązki regionalnego dyrektora ds. wynajmu, odpowiedzialnego za region Północ (Warszawa, Łódź, Trójmiasto).

Marek Stasieńko (Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań) pozostaje na dotychczasowym stanowisku regionalnego dyrektora ds. wynajmu odpowiedzialnego za region Południe, który rozszerza się o rynek w Poznaniu.

Monika Tkacz (Kraków), Małgorzata Wojtoń (Poznań), Tomasz Zydorek (Katowice i Gdańsk), Paulina Strutyńska (Warszawa) obejmują stanowiska menadżerów ds. wynajmu i będą odpowiedzialni za komercjalizację powierzchni biurowej na wyznaczonych rynkach. Aleksandra Kalina (Wrocław) obejmuje stanowisko negocjatora ds. wynajmu.

Dodatkowo cały czas wzmacniamy swoje szeregi - do zespołu dołączyli w ostatnim czasie: Mikołaj Laskowski (Warszawa) na stanowisko menadżera ds. wynajmu oraz Anna Rolka-Zawadzka (Łódź), na stanowisko negocjatora ds. wynajmu - wylicza Kałużna.