c

Rozrasta się kameralny i willowy Mokotów

Press release 31.01.2018 08:00 CET

Kwartał warszawskiej dzielnicy Mokotów, zlokalizowany w sąsiedztwie Skarpy Warszawskiej, przekształca się w przestrzeń zagospodarowaną przez unikalną niską zabudowę. Skanska Residential Development Poland rozpoczęła właśnie sprzedaż drugiego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów, w ramach którego powstanie sześć dwupiętrowych budynków apartamentowych.

fot. Skanska

- Na warszawskim Mokotowie powstaje zupełnie nowa jakość przestrzeni mieszkaniowej w kontekście całego miasta. Wyróżnia ją niska zabudowa w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych – zauważa Patrycja Drab, lider ds. rozwoju produktu w Skanska Residential Development Poland. - O kameralności naszego osiedla Jaśminowy Mokotów świadczy fakt, że w drugim etapie jego realizacji zbudujemy sześć dwupiętrowych budynków, wysokością zbliżonych do domów jednorodzinnych. W ofercie znajdzie się 96 mieszkań - od kawalerek z aneksem kuchennym o powierzchni 30 mkw., do pięciopokojowych apartamentów mierzących 141 mkw. - dodaje.   

To przykład nowoczesnego osiedla, budowanego według zasad zrównoważonego rozwoju. Co to oznacza w praktyce? Rozwiązania wprowadzane w obrębie osiedla, ich mieszkań oraz jego sąsiedztwa zakładają dbałość o mieszkańców i lokalny ekosystem. Budynki zostały zaprojektowane tak, aby dawać mieszkańcom przestrzeń do życia i umożliwiać nawiązywanie relacji z sąsiadami. W opinii wielu nabywców tak zagospodarowana przestrzeń podnosi także prestiż osiedla.  Inwestycja powstaje według restrykcyjnych norm certyfikacji środowiskowej BREEAM.

– Sześć budynków, wybudowanych w ramach pierwszego etapu Jaśminowego Mokotowa już stoi. Aktualnie rozpoczynamy malowanie mieszkań oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu – opowiada Rafał Opolski, kierownik budowy w Skanska S.A.

Lokalizacja – klucz do dobrze zorganizowanej codzienności
Według badań Głównego Urzędu Statystycznego niemal jedna piąta Polaków nie ma wolnego czasu w dni powszednie. Jesteśmy również jednym z najbardziej zapracowanych krajów na świecie. Wybierając lokum, obok którego kupimy bez problemu świeże pieczywo, zaprowadzimy dziecko do pobliskiej szkoły, wyjdziemy wieczorem na orzeźwiający spacer, a weekend spędzimy nie tylko w domu, lecz korzystając z okolicznych atrakcji, w dłuższej perspektywie znacznie wpłynie na komfort naszej codzienności.

- Jaśminowy Mokotów powstaje w sercu Mokotowa w sąsiedztwie wyjątkowych zielonych krajobrazów oraz parków - Arkadii czy Dolinki Służewieckiej, spokojnych uliczek i historycznego otoczenia – podkreśla Patrycja Drab. – W ramach inwestycji budujemy też park z jeziorkiem i przestrzenią do rekreacji. Powierzchnia biologicznie czynna, zapewniająca stały i bliski kontakt z przyrodą, będzie stanowiła tu 60 % obszaru – dodaje.

Mieszkania szyte na miarę
Jaśminowy Mokotów to kompletny fragment nowoczesnego miasta z nową infrastrukturą podziemną oraz nadziemną. Mieszkańcy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań architektonicznych i technologicznych, takich jak stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, rozwiązań typu smart home, pozwalających na zautomatyzowanie wybranych urządzeń elektrycznych. Ważne znaczenie będzie miała także efektywność energetyczna budynku, która wymiernie przełoży się na aspekt ekonomiczny mieszkańców.

- Na tarasach i balkonach zastosujemy oświetlenie typu LED, w częściach wspólnych - czujniki ruchu i energooszczędne windy. W ramach racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, do podlewania zieleni będzie gromadzona woda deszczowa – wymienia Patrycja Drab.

Zielone oblicze Mokotowa. Przedmieścia w mieście
Przestronne mieszkania Jaśminowego Mokotowa charakteryzuje elastyczny układ pomieszczeń, z ich przemyślanymi funkcjami, takimi jak garderoba czy pralnia. Lokale mają zróżnicowany metraż i ilość pokoi (od 2 do 5), mierzą ok 2,8 m wysokości. Dodatkowy atut stanowią ogródki wygospodarowane dla mieszkań drugiego etapu o powierzchni do 118 m kw. oraz komórki lokatorskie.

Kameralna zabudowa pozwala też skupić się na estetyce budynków oraz jakości wykończenia części wspólnych i mieszkań. Architektura osiedla ma być elegancka i prosta w formie. Deweloper wykorzysta naturalne materiały wykończenia wnętrz – drewniane ramy okienne i przesuwne żaluzje w balkonach, szklane balustrady. Przestrzenne okna zapewnią optymalne doświetlenie mieszkań. Niska zabudowa Jaśminowego Mokotowa jest w pełni dostosowana do unikalnego położenia inwestycji na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Osiedle jest również pierwszą budową w stolicy zasilaną energią wiatrową.

Pobierz