c

Rośnie Nowy Rynek w Poznaniu. Skanska startuje z drugim budynkiem biurowym

Press release 06.03.2018 09:00 CET

Skanska rozpoczęła budowę drugiego budynku biurowego w ramach kompleksu Nowy Rynek, powstającego w pobliżu Dworca Głównego i Starego Miasta. Docelowo na obszarze 3,8 ha powstanie zabudowa o różnych funkcjach i nowy miejski rynek - przestrzeń dostępna dla wszystkich, sprzyjająca spotkaniom, rekreacji i rozrywce.

Nowy Rynek, Poznań, Skanska Property Poland

W sierpniu zeszłego roku Skanska rozpoczęła budowę pierwszego biurowca o powierzchni ok. 25 tys. mkw. Drugi budynek dostarczy niemal 12 tys. mkw. powierzchni biurowej. Budynek, którego realizacja właśnie się rozpoczyna, zostanie oddany do użytku w III kwartale 2019. I etap składający się z dwóch obiektów biurowych zaprojektowała Maćków Pracownia Projektowa

- Skanska zrealizowała już na świecie kilka dużych i złożonych projektów łączących budynki biurowe, mieszkaniowe, hotelowe i kulturalne. Mamy przykłady takich inwestycji m.in. w Sztokholmie, Malmo i Bostonie. Teraz, po raz pierwszy w historii naszej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej, realizujemy projekt o mieszanej funkcji na taką skalę. Nowy Rynek powstanie w miejscu, które warto przywrócić Poznaniowi i mieszkańcom – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny biurowej spółki Skanska.

Wszystkie budynki projektu Nowy Rynek będą ubiegać się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Oznacza to, że będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz nieposługujących się językiem polskim.

***

 Nowy Rynek – kluczowe fakty i liczby:

  • Całkowita powierzchnia użytkowa: ponad 100 000 mkw.
  • W budowie: I budynek biurowy - 25 000 mkw. (zakończenie II kwartał 2019), II budynek biurowy – 12 000 mkw. (zakończenie III kwartał 2019)
  • Garaż pod I i II budynkiem dostarczy odpowiednio 267 + 125 miejsc parkingowych.
  • Certyfikacja: LEED Gold.
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego dla dwóch budynków biurowych w budowie: Maćków Pracownia Projektowa