c

Zawisła wiecha nad Holm House

Press release 24.04.2018 10:00 CET

Nad budynkiem Holm House, inwestycją mieszkaniową Skanska w Warszawie, zawisła wiecha. 9-kondygnacyjna konstrukcja budynku osiągnęła swój najwyższy punkt, a prace wykończeniowe weszły w zaawansowane stadium. Planowany termin oddania osiedla do użytku to ostatni kwartał tego roku. Holm House to pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce, która z uwagi na ubieganie się o certyfikat „Obiekt bez Barier” została pozbawiona wielu barier architektonicznych.

fot. Skanska (wiecha na Holm House) 1

Budynek Holm House mieści się w centrum warszawskiego Mokotowa, między dwiema stacjami metra: Wierzbno i Wilanowska, w drugiej linii zabudowy ul. Domaniewskiej. 9-kondygnacyjne osiedle mieszkaniowe będzie liczyło 147 mieszkań o powierzchni 36-114 mkw. oraz lokale usługowe. Holm House będzie posiadał również 2 kondygnacje podziemne. Powstaną tu parkingi samochodowe dla mieszkańców, pomieszczenia na jednoślady i komórki lokatorskie.

– Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Osiągnęliśmy stan surowy otwarty budynku. Trwają intensywne prace związane z montażem drewnianych okien, prace instalatorskie i tynkarskie. Wyłoniliśmy również już wykonawców elewacji zewnętrznych i balustrad – opowiada Tomasz Banaś, menadżer projektu Skanska Residential Development Poland.

Ostatnie wolne mieszkania 
Holm House to nowoczesne i funkcjonalne osiedle. Projekt budynku wykonała renomowana pracownia architektoniczna HRA Architekci. Inwestycja jest certyfikowana środowiskowo w systemie BREEAM, a także architektonicznie w systemie Obiekt bez Barier. Mieszkańcy otrzymają również w standardzie nowoczesną infrastrukturę usługową: coolomat umożliwiający wygodniejsze zamawianie żywności online, ławkę solarną z możliwością ładowania urządzeń mobilnych, stację do ładowania samochodów elektrycznych, magazyn na przesyłki kurierskie, wieszaki na rowery przy miejscach postojowych. Ważnym atutem osiedla będzie również jego aranżacja. Cechować się będzie typową dla stylu skandynawskiego funkcjonalnością i elegancją oraz prestiżowym designem na światowym poziomie – deweloper zaprosił do współpracy cenionego projektanta Oskara Ziętę, którego instalacje - lustra i lampy zewnetrzne, wypełnią przestrzenie wspólne osiedla. Na właścicieli czekają ostatnie mieszkania w inwestycji. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to czwarty kwartał 2018 r.