c

Czternaście praktyk Skanska uwzględnionych w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce”

Press release 12.04.2018 14:00 CET

Ponad tysiąc przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu znalazło się w najnowszym raporcie “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wśród nich jest 14 praktyk realizowanych przez spółki Skanska w Polsce.

Raport FOB_2017

Premiera Raportu odbyła się 12 kwietnia podczas 7. Targów CSR na stadionie PGE Narodowym.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, wydawany od 16 lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pierwsze edycje publikacji zawierały przykłady kilkudziesięciu działań prowadzonych przez firmy, które mieściły się na kilkunastu stronach. W tym roku na blisko 200 stronach publikacji znalazły się opisy 1190 dobrych praktyk. Wszystkie nadesłane przez firmy dobre praktyki są klasyfikowane według 7 obszarów ISO 26000. 

- Cieszymy się z kolejnego rekordu i tak dużej liczby praktyk, która sprawia, że nasz raport staje się z roku na rok cenniejszym źródłem inspiracji dla tych, którzy zaczynają swoją drogę do biznesu odpowiedzialnego społecznie, ale też dla organizacji poszukujących nowych partnerów do swoich pomysłów czy działań - powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W raporcie podsumowującym rok 2017 zostało uwzględnionych 14 praktyk Skanska w Polsce, reprezentujących pięć obszarów:

  • Ład organizacyjny: „Kodeks postępowania Skanska” i Komitet ds. Etyki
  • Praktyki z zakresu pracy: Tydzień Bezpieczeństwa i odnowa skweru na warszawskiej Woli
  • Środowisko: certyfikacja osiedli mieszkaniowych w BREEAM, kampania „Bambini Litera – dzieci piszą”, zasilanie placu budowy Osiedla Jaśminowego na Mokotowie energią wiatrową
  • Uczciwe praktyki operacyjne: idea budowania dostępnego i „Kodeks dostawcy Skanska”
  • Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej: kampania „Bezpieczni w pobliżu budowy”, „Bezpieczni w domu i mieszkaniu”, Superścieżka w Krakowie, Program ambasadorów Skanska, akcja „Tydzień od czapy”.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. Więcej informacji na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Pobierz