c

PwC również przybija „piątkę” w Krakowie

Press release 07.05.2018 12:00 CET

PwC, międzynarodowa firma doradcza, wynajęła ponad 1 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w inwestycji High5ive, w budynku od ul. Pawiej. To kolejny prestiżowy najemca największej inwestycji biurowej Skanska w stolicy Małopolski. Swoje biura w kompleksie mają już takie firmy jak ABB, Ocado Technology i przestrzeń coworkingowa Business Link.

High5ive, Kraków, Skanska Property Poland

- PwC jest obecne w Polsce od ponad 27 lat, a nasze biuro w Krakowie od 24. W sumie wszystkie nasze spółki zatrudniają już ponad 4500 pracowników. Stale się rozwijamy, oferując klientom usługi z zakresu doradztwa biznesowego, podatkowo-prawnego, a także audytu. Dbamy o komfortowe warunki pracy, dlatego w związku z większą liczbą zatrudnionych postanowiliśmy zmienić biuro, stawiając na nowoczesną i innowacyjną przestrzeń – mówi Michał Mastalerz, partner w PwC, lider krakowskiego biura. 

- High5ive to wyjątkowy kompleks biurowy do rozwoju biznesu w Krakowie oraz miejsce sprzyjające spotkaniom, relaksowi i rozrywce. W przestrzeni między budynkami tworzymy ogólnodostępny zielony skwer, do aranżacji którego zaprosiliśmy lokalnych artystów i studentów. Nad wjazdem do tunelu prowadzącego do Ronda Mogilskiego powstaje zielona wyspa z wyznaczonymi strefami do odpoczynku i pracy zespołowej. Na ścianie Galerii Krakowskiej powstał mural inspirowany twórczością Stanisława Lema. Na terenie kompleksu będzie można również organizować różne wydarzenia kulturalne - komentuje Marek Stasieńko, regionalny dyrektor ds. wynajmu w Skanska Property Poland. 

High5ive to także udogodnienia dla mieszkańców i pracowników. W pierwszym etapie inwestycji powstało centrum rowerowe Bike5ive z parkingiem dla rowerów, stacjami naprawczymi, stacjami do ładowania rowerów elektrycznych, prysznicami i szafkami dla rowerzystów. W przestrzeni ogólnodostępnej znajdą się również poidełka dla ludzi i zwierząt. 

High5ive – kluczowe fakty i liczby: 

  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 70 000 mkw. GLA
  • Dwa budynki od strony Galerii Krakowskiej będą miały około 23 300 mkw. Trzeci budynek, którego budowa rozpoczęła się w III kwartale 2017, dostarczy blisko 12 000 mkw. powierzchni biurowej.
  • Projekt otrzyma certyfikat LEED Gold oraz certyfikat dostępności „Obiekt bez Barier”;
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio