c

#Bezpieczeństwo. Tydzień Bezpieczeństwa Skanska – w biurze i na budowie

Press release 14.05.2018 09:00 CET

„Zdrowie i dobre samopoczucie” to hasło przewodnie Tygodnia Bezpieczeństwa Skanska. W Polsce inicjatywa startuje już 14 maja i potrwa do 20 maja. Co roku na całym świecie Skanska organizuje szereg szkoleń dla ponad 40 tys. pracowników na budowach i w biurach, ich rodzin oraz współpracowników. Ich celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na placach budów i w miejscu pracy. W Polsce spółka deweloperska Skanska do udziału zaprosiła także najemców swoich projektów biurowych i partnerów biznesowych.

 

Tydzien Bezpieczenstwa Skanska

Szkolenia obejmują kilka obszarów. Pierwszym jest bezpieczeństwo na budowie. We Wrocławiu zostanie przeprowadzone ćwiczenie ewakuacji pracowników z budowy. W większości miast, w których Skanska buduje biurowce zaplanowano kursy pierwszej pomocy, również w wypadkach komunikacyjnych. Kolejnym obszarem szkoleń jest dobre samopoczucie pracowników. Wezmą oni udział w treningach mentalnych, konsultacjach fizjoterapeutycznych i warsztatach zdrowego odżywiania. Skanska przygotowała również bezpłatne badania słuchu i rowerowe stacje naprawcze, zlokalizowane przy biurowcach Skanska w kilku miastach, np. Krakowie, Warszawie, Łodzi i Katowicach. Wszystko to, aby zadbać zarówno o bezpieczeństwo w pracy, jak i dobre samopoczucie i kondycję na co dzień. Ponadto we Wrocławiu pracownicy i najemcy będą mogli zarejestrować się do bazy dawców szpiku, a w Katowicach wziąć udział w kolejnej edycji charytatywnej akcji „Obiad za 5 km”.

 - Najbardziej produktywną część dnia spędzamy w pracy, dlatego ważne jest, aby otoczenie, w którym przebywamy, było nie tylko bezpieczne, ale również pozytywnie wpływało na nasze zdrowie. Skanska jest pionierem w kreowaniu zdrowych i komfortowych miejsc pracy. Projektowanie wnętrz z maksymalnym wykorzystaniem światła dziennego, używanie farb z niską zawartością lotnych związków organicznych czy tworzenie zielonych przestrzeni wokół biurowców - to tylko niektóre z nich. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie nie kończy się jednak w miejscu pracy, ono wręcz zaczyna się codziennie rano, trwa 24h i jest związane z naszym życiem prywatnym oraz dobrymi nawykami, związanymi z odżywianiem czy odpoczynkiem - mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska.

Mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu - 14 maja między biurowcami Atrium 1 i Atrium 2 przy Rondzie ONZ stanie audiobus. Skanska zachęca do prowadzenia zdrowego trybu życia. Każda inwestycja biurowa jest wyposażona w komfortowe parkingi dla rowerów z prysznicami. Podczas Tygodnia Bezpieczeństwa przy dwóch kluczowych inwestycjach Skanska w Warszawie, będą prowadzone serwisy rowerowe (16 maja - przy biurowcu Spark, ul. Wolska 6 oraz 17 maja - na terenie kompleksu Generation Park, przy Rondzie Daszyńskiego).

Tydzień Bezpieczeństwa będzie wspierany zdjęciami na Instagramie bySkanska hasztagiem #Bezpieczeństwo.

– W tym roku pragniemy zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo w tradycyjnym rozumieniu przestrzegania zasad BHP, ale również na promocję zdrowia, co oznacza zarówno podejmowanie działań zapobiegających chorobom zawodowym i cywilizacyjnym, jak i aktywności, które sprzyjają lepszemu samopoczuciu fizycznemu i psychicznemu. Dlatego będziemy m.in. zachęcać do badań kontrolnych, wyboru naturalnej żywności oraz udziału w warsztatach dotyczących radzenia sobie ze stresem. W wybranych lokalizacjach na naszych budowach przeprowadzimy pomiary środowiska pracy, kursy pierwszej pomocy, a za pomocą kamery 360° pokażemy budowę z perspektywy operatora sprzętu budowlanego – podkreśla Teresa Godoj, Dyrektor ds. Zespołu Zrównoważonego Rozwoju w Skanska S.A.