c

Skanska rozpoczyna budowę czwartego budynku krakowskiego kompleksu High5ive

Press release 04.06.2018 08:30 CET

Spółka biurowa Skanska ogłosiła rozpoczęcie budowy czwartego budynku swojej największej krakowskiej inwestycji. Rosnący w sercu stolicy Małopolski kompleks High5ive będzie składać się docelowo z pięciu budynków i oferować ok. 70 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

High5ive, Skanska, Kraków

Czwarty budynek biurowy kompleksu High5ive, którego budowa właśnie się rozpoczęła, będzie liczyć sześć kondygnacji nadziemnych i dostarczy najemcom około 24 500 mkw. przestrzeni biurowej. Zostanie on oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku. Celem Skanska jest stworzenie ciekawie zagospodarowanej i przemyślanej przestrzeni miejskiej w najlepiej skomunikowanej części Krakowa. 

- High5ive to nasza największa inwestycja w Krakowie jak do tej pory. Jest to jednocześnie najlepsza lokalizacja w tym mieście, w której mógł powstać projekt biurowy o takiej skali. Wraz z kolejnym budynkami tworzymy miejsce do pracy dla firm o różnych profilach, ale chcemy jednocześnie, żeby była to także przestrzeń dla mieszkańców - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland. 

High5ive docelowo zaoferuje 70 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pierwsze dwa budynki realizowane od strony Galerii Krakowskiej zostały już oddane do użytku. Swoje biura mają tutaj m.in. ABB, PwC, Ocado Technology, Symphony i przestrzeń coworkingowa Business Link. 

Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum projekt będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim.

High5ive: kluczowe fakty i liczby:

  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 70 000 mkw. GLA
  • Dwa budynki od strony Galerii Krakowskiej dostarczyły 23 300 mkw. powierzchni biurowej. Trzeci budynek, którego budowa rozpoczęła się w III kwartale 2017, dostarczy około 12 200 mkw. powierzchni biurowej. Czwarty budynek dostarczy ok. 24 500 mkw.;
  • Budynki 3 i 4 będą ubiegać się o certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności „Obiekt bez Barier”;
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio