c

Skanska otwiera dojście do pomnika Syrenki. Bulwary wiślane gotowe w 80%

Press release 20.06.2018 13:00 CET

Warszawiacy i turyści odwiedzający stolicę znów mogą z bliska oglądać pomnik Syrenki. Skanska, która realizuje przebudowę bulwarów wiślanych od wysokości ul. Tamka do mostu Świętokrzyskiego, wprowadziła czasową organizację ruchu. Udrożniony został ruch pieszo-rowerowy wzdłuż Wisły, a dojście do pomnika Syrenki otwarte.

Bulwary 1.2

Skanska powiększa deptak spacerowy pomiędzy Mostem Świętokrzyskim a Mostem Łazienkowskim. Spółka właśnie zakończyła główne prace na terenie przyległym do pomnika Syrenki. Obecnie wykonawca prowadzi roboty drogowe – utwardza powierzchnię płytami betonowymi i materiałami kamiennymi. Ku końcowi zmierzają także prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej.

– Realizowany przez nas dwustumetrowy odcinek nadwiślańskiego deptaka jest w 80% gotowy. Zakończyliśmy prace przy skate-park’u i strefie street workout pod mostem Świętokrzyskim – mówi Tomasz Ostalczyk, menadżer projektu, Skanska. – Zgodnie z harmonogramem nadwiślańska promenada ma zostać oddana do użytku do 31 stycznia 2019 roku. Dołożymy jednak starań, by bulwary były dostępne dla mieszkańców Warszawy i zwiedzających przed ostatecznym terminem.

W związku z udrożnieniem ruchu od wtorku obowiązuje podział tras pieszo-rowerowych zbliżony do tego, przed wprowadzeniem zmian. Dostępne jest przejście wzdłuż rzeki pod mostem Świętokrzyskim w kierunku mostu Łazienkowskiego.

Wartość kontraktu to 14,9 mln zł netto. Za jego realizację odpowiada firma Skanska S.A., która wcześniej przebudowała bulwary na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Pobierz