c

Oficjalne otwarcie I etapu High5ive. Najbardziej rowerowe biurowce Krakowa w rękach najemców

Press release 21.06.2018 15:00 CET

Z dwóch budynków High5ive, sąsiadujących z Galerią Krakowską i Dworcem Głównym, korzystają już takie firmy jak: ABB, PwC, Business Link, Ocado Technology i Symphony. Do ich dyspozycji jest między innymi parking Bike5ive z rowerową stacją naprawczą i miejscem do ładowania rowerów elektrycznych.

High5ive, Kraków, Skanska Property Poland

High5ive będzie docelowo składać się z pięciu budynków i dostarczy łącznie ok. 70 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W ramach pierwszego etapu inwestycji zbudowano dwa budynki. Do dyspozycji najemców jest 23 300 mkw. biur. Ze względu na centralną lokalizację, High5ive jest najlepiej skomunikowaną inwestycją biurową w Krakowie – można dojechać do niej pociągiem, autobusem, tramwajem, samochodem i rowerem – a także naładować elektryczny samochód i rower. 

- Podczas startu inwestycji w 2016 roku mówiliśmy, że High5ive będzie miejscem przyjaznym i otwartym dla mieszkańców, dziś można to zobaczyć – między budynkami aranżujemy przestrzeń wspólną ze strefami do wypoczynku wśród zieleni. Chcieliśmy też z tego miejsca zrobić ważny punkt na rowerowej mapie Krakowa i to się udało. Mamy otwarty dla wszystkich Bike5ive – z parkingiem dla 365 rowerów, z miejscem do ich naprawy i prysznicami dla miłośników dwóch kółek. Patrząc na liczbę parkujących rowerów możemy śmiało powiedzieć, że ten wyjątkowy koncept się przyjął - powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska. – High5ive to także największa powierzchnia coworkingowa w Krakowie. Tutaj razem z Business Link stworzyliśmy biura dostosowane do potrzeb zarówno mikro i małych firm, jak i korporacji, które chcą wynająć dodatkową przestrzeń projektową na krótki okres – dodaje Arkadiusz Rudzki. 

W trakcie dnia otwarcia pracownicy High5ive mogli skorzystać z wielu atrakcji związanych z rowerami i ekologicznym stylem życia w formie ekoedukacji. Do dyspozycji zainteresowanych były m.in. blender bike, na którym można było zrobić sobie pożywny koktajl jadąc na rowerze stacjonarnym lub stacja naprawy rowerów. W lobby obu budynków można było zagrać w ekologiczne koło fortuny, w wielkoformatową zieloną grę planszową i stworzyć ekotorbę z wybranym wzorem. 

Najemcy High5ive mogą korzystać z usługi concierge, który pomaga w załatwieniu prostych spraw prywatnych jak np. odbiór biletów do teatru czy ubrań z pralni. Kompleks budowany jest zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. I etap ubiega się o certyfikat LEED na poziomie co najmniej Gold. Projekt aplikuje również o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Oznacza to, że będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim. 

High5ive to już trzecia inwestycja biurowa Skanska w Krakowie – po Kapelanka 42 i Axis. 

High5ive: kluczowe fakty i liczby: 

  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu ok. 70 000 mkw. GLA;
  • Dwa budynki od strony Galerii Krakowskiej dostarczyły 23 300 mkw. powierzchni biurowej.
  • Pierwszy etap dostarczył 175 miejsc parkingowych na samochody + 365 miejsc do parkowania rowerów
  • Generalnym wykonawcą budynków jest firma Skanska S.A.;
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio