c

Schibsted Tech Polska przenosi swoją siedzibę do High5ive

Press release 02.08.2018 12:00 CET

Schibsted Tech Polska to firma realizująca projekty IT dla spółek wchodzących w skład norweskiej grupy medialnej Schibsted Media Group. W budowanym przez Skanska krakowskim kompleksie High5ive firma wynajęła ponad 2,600 mkw powierzchni biurowej.

High5ive_Kraków_Skanska

W High5ive programiści Schibsted Tech Polska będą tworzyć aplikacje mobilne, aplikacje webowe, strony internetowe czy narzędzia do publikowania treści dla wiodących domów mediowych w Skandynawii. Firma jest obecna w Krakowie od 2012 roku, obecnie zatrudnia 130 pracowników.

- To miejsce, w którym Schibsted Tech Polska chce być. Zdecydowanie głównym powodem naszej przeprowadzki jest dogodna lokalizacja kompleksu High5ive. Bliskość centrum i doskonale położone miejsce pod względem komunikacji będą kolejnymi atutami podczas rekrutacji najlepszych ludzi. Przeprowadzka będzie ważnym etapem dla Schibsted Tech Polska, ponieważ jest owocem dalszego zacieśniania i rozwijania współpracy ze Skandynawią, w formie wieloletniej inwestycji w nowoczesną, świetnie zlokalizowaną i wygodną dla pracowników przestrzeń biurową. – mówi Katarzyna Kowalczyk, Country Manager Schibsted Tech Polska.

Przeprowadzka zaplanowana jest na grudzień 2019. Polski oddział skandynawskiej firmy IT zajmie 7 i 8 piętro w obecnie realizowanym etapie kompleksu High5ive.

- Schibsted to już kolejny najemca, który decyduje się na przeprowadzkę do High5ive z tak dużym wyprzedzeniem. To świadczy o atrakcyjności High5ive, który przyciąga przede wszystkim najlepszą lokalizacją w Krakowie, ale także wysokiej jakości przestrzenią do pracy, którą tworzymy nie tylko wewnątrz budynków. Do nowego biura najemcy będą mogli dotrzeć niemal każdym dostępnym rodzajem transportu – mówi Monika Tkacz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. 

W High5ive swoje biura mają takie firmy jak: Ocado Technology, Symphony, ABB, PwC i przestrzeń coworkingowa Business Link. Pierwszy etap inwestycji został oficjalnie otwarty. 

Kompleks High5ive powstaje przy ul. Pawiej. Będzie składał się z pięciu budynków i docelowo dostarczy ok. 70 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Poza certyfikatem LEED projekt będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim. 

High5ive to już trzecia inwestycja biurowa Skanska w Krakowie – po Kapelanka 42 i Axis. 

High5ive – kluczowe fakty i liczby:

  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu ok. 70 000 mkw. GLA
  • Certyfikaty: LEED Platinum i „Obiekt bez barier”
  • Generalnym wykonawcą budynków jest firma Skanska S.A.
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio