c

Po sąsiedzku. Osiedle Mickiewicza ponownie w sprzedaży

Press release 03.09.2018 14:30 CET

Bestsellerowa inwestycja Skanska: zielona, certyfikowana środowiskowo w BREEAM i w dobrym sąsiedztwie ponownie jest dostępna. Spółka właśnie uruchomiła sprzedaż trzeciego etapu Osiedla Mickiewicza. Na rynek trafiło 151 mieszkań w lubianej części Warszawy, na styku Żoliborza i Bielan.

fot. Skanska (Mickiewicza etap 3 - wizualizacja 1)

W otoczeniu natury 
Osiedle Mickiewicza to łącznie 495 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Dwa pierwsze etapy inwestycji okazały się sprzedażowym sukcesem Skanska. Zaledwie w drugim etapie, sprzedano blisko 40% mieszkań w ciągu miesiąca. W ramach kolejnego powstaną trzy nowe kameralne budynki zlokalizowane na skraju rezerwatu przyrody, urokliwych uliczek Żoliborza i parków Bielan. W sumie 10 minut drogi od centrum Warszawy, a jednak w otoczeniu pomników przyrody i Lasku Bielańskiego. W ten sposób projekt stwarza przyjazny klimat przedmieść w największym z polskich miast.

 – Forma budynków trzeciego etapu Osiedla Mickiewicza nawiązuje do naturalnego i spokojnego charakteru okolicy. Zgodnie z projektem wybudujemy trzy sześciopiętrowe apartamentowce z mieszkaniami o metrażu od 27 m² do 116 m², które oddamy do użytku w III kw. 2020 roku – mówi Aleksandra Sokołowska, menadżer projektu w Skanska Residential Development Poland.

Skandynawska filozofia architektury
Skanska konsekwentnie podporządkowuje swoje osiedla filozofii architektury wywodzącej się ze Skandynawii. Zgodnie z estetyką minimalizmu i skandynawskiej prostoty zostaną zrealizowane także trzy nowe budynki Osiedla Mickiewicza. Wyważony dobór elementów dekoracyjnych, kolorystyka bieli i ciemnych akcentów oraz prostota wizualna definiują kluczowe cechy tej inwestycji.

Bezpieczeństwo również można budować poprzez odpowiedni projekt osiedla, które niekoniecznie musi być odizolowane od reszty świata. Przykładem jest nie tylko Osiedle Mickiewicza, ale również osiedle Jaśminowy Mokotów czy Holm House. Wszystkie te inwestycje są przykładem realizacji szwedzkiej idei Öppet för livet, która oznacza otwarcie ludzi na miasto i miasta na ludzi. Monitoring, oświetlenie części wspólnych i odpowiednio zaplanowana spiętrzona roślinność są alternatywą dla wysokiego płotu. Takie osiedla sprzyjają powstawaniu społeczności i ułatwiają budowanie więzi pomiędzy mieszkańcami. W tak wykreowanej przestrzeni, pozbawionej nienaturalnych zewnętrznych barier, mieszkańcy czują się bezpiecznie i zachowują swoją prywatność.

W najlepszym sąsiedztwie
Pierwszy etap Osiedla Mickiewicza był nie tylko pionierskim projektem mieszkaniowym w Polsce, certyfikowanym środowiskowo w BREEAM, ale również pierwszym tego typu osiedlem Skanska na świecie. Kolejne etapy Skanska również buduje zgodnie z normami „zielonej” certyfikacji. Ten projekt to nie tylko przykład ekoosiedla, ale także troski o różnorodne potrzeby mieszkańców – rodziców małych dzieci, singli, osób starszych czy z niepełnosprawnościami. Inwestycja jest realizowana zgodnie z wytycznymi certyfikacji „Obiekt bez barier”, co oznacza brak barier architektonicznych dla mieszkańców i gości osiedla.

– Wysoka klasa budynków mieszkalnych to rozwiązania przyjazne dla środowiska, ale przede wszystkim odpowiadające na potrzeby mieszkańców. Takie jest też Osiedle Mickiewicza. Z myślą o relacjach sąsiedzkich idziemy o krok dalej. To już nie tylko wspólna przestrzeń między budynkami, strefa dla dzieci czy stacje naprawy i mycia rowerów, ale również tzw. strefa mieszkańców. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, w jednym z budynków osiedla, zaprojektowaliśmy kreatywne miejsce integracji, o powierzchni 70 m², którego gospodarzami będą sami mieszkańcy – dodaje Aleksandra Sokołowska.

Przeznaczenie i nazwę strefy wspólnej wybrali sami mieszkańcy, biorąc udział w ankiecie udostępnionej przez Skanska. 81 proc. osób wytypowało funkcję relaksacyjną, a 21 proc. osób wskazało nazwę Öpen, czyli po szwedzku otwarty. Na terenie osiedla Skanska zbuduje również drewniany plac zabaw dostępny m.in. dla dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz zwiększy ilość stojaków na rowery. 

Cechy projektu: 
Pierwsze osiedle z certyfikatem BREEAM w Polsce
151 nowych mieszkań 
3 kameralne budynki
6 pięter
Metraż od 27 m² do 116 m²
Projekt renomowanej pracowni architektonicznej HRA Architekci
Generalny wykonawca - Skanska S.A.