c

Rusza drugie skrzydło Bramy Miasta

Press release 04.12.2018 08:45 CET

Spółka biurowa Skanska rozpoczęła budowę drugiego budynku Bramy Miasta, który dostarczy ponad 13 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Kompleks będzie jedynym projektem w Nowym Centrum Łodzi dostępnym dla najemców w 2019 (I budynek) i 2020 roku (II budynek). Ogólnodostępny plac, mała architektura, kawiarnie, restauracje czy strefa coworkingowa stworzą wielofunkcyjną, tętniącą życiem przestrzeń, która ożywi NCŁ.

Brama Miasta, Łódź, Skanska

Brama Miasta to kompleks składający się z dwóch 15-piętrowych budynków. Budowa pierwszego z nich zakończy się w połowie 2019 roku, a drugiego w 2020 roku. Razem zapewnią ponad 41 400 mkw. GLA nowoczesnej przestrzeni biurowej, w której będzie pracowało nawet 5 tysięcy osób. Charakterystycznymi elementami biurowca będą kortenowo-szklana elewacja oraz ceglane patio, które nawiążą estetyką do fabrycznych tradycji miasta.  

Atrakcyjna lokalizacja i szybki dojazd

– Brama Miasta to już nasza trzecia inwestycja w Łodzi, a druga, która jest ważnym elementem stale rozwijającego się Nowego Centrum Łodzi. Istotnym atutem tej części miasta jest rozwinięta komunikacja publiczna, która umożliwia łatwy dojazd tramwajem, autobusem czy pociągiem, również spoza Łodzi. Dogodna lokalizacja oraz zastosowane w naszej inwestycji rozwiązania sprawiają, że do Bramy Miasta będzie też można wygodnie dojechać rowerem czy hulajnogą, samochodem elektrycznym, również w ramach carsharingu. Brama Miasta będzie na wyciągnięcie ręki dla każdegomówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska. 

Brama Miasta będzie łączyć tętniącą życiem ulicą Piotrowską z NCŁ i dworcem Łódź Fabryczna. Inwestycja znajduje się także blisko Woonerfu Traugutta. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do nowej stacji kolejowej, autobusów i tramwajów, przyszli pracownicy sprawnie dotrą do biurowca. W samej inwestycji znalazło się także miejsce na udogodnienia dla użytkowników innych środków transportu. W sumie w całym kompleksie powstanie 205 miejsc dla rowerzystów z komfortowymi szatniami oraz stacje ładowania aut elektrycznych. 

Nowoczesny biurowiec bez barier

Brama Miasta to pierwszy w Łodzi kompleks z systemem Connected by Skanska integrującym zarządzanie różnymi funkcjami budynku. System umożliwia poruszanie się po biurowcu bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu czy przygotowanie wirtualnego zaproszenia dla gości. 

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w kompleksie, takie jak activity based parking rozpoznający tablice rejestracyjne i przydzielający dostępne miejsca parkingowe, stworzą przyjazne środowisko codziennej pracy. W budynku będzie również można skorzystać z Connected Fit-out, czyli systemu zapewniającego rezerwację sal czy sterowanie temperaturą i oświetleniem w pomieszczeniach za pomocą aplikacji mobilnej. Jednocześnie Brama Miasta zostanie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi czy seniorów. 

Przestrzeń tętniąca życiem

Pomiędzy budynkami Bramy Miasta powstanie otwarty dla wszystkich plac, umożliwiający organizację wydarzeń kulturalnych, takich jak kino letnie czy wystawy plenerowe. Klimatyczne patio, przestrzenie zielone, mała architektura, a także liczne kawiarnie i restauracje sprawią, że Brama Miasta stanie się miejscem idealnym do spotkań biznesowych i towarzyskich. Będą z niego korzystać mieszkańcy Łodzi, turyści oraz pracownicy NCŁ.

Po ukończeniu Bramy Miasta, we wszystkich inwestycjach biurowych Skanska w Łodzi będzie pracować ponad 10 tysięcy specjalistów. Na biura w łódzkich budynkach zdecydowały się liczne międzynarodowe korporacje, takie jak Infosys, Cybercom, Fujitsu czy Whirlpool. 

Brama Miasta – kluczowe fakty i liczby

  • Powierzchnia najmu II etapu: 13 600 mkw. GLA.
  • Zakończenie budowy II etapu: Q2 2020
  • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: 41 400 mkw. GLA.
  • Powierzchnia najmu I etapu: 27 800 mkw. GLA.
  • Oddanie do użytku I etapu – Q2 2019.
  • Cały kompleks dostarczy 231 miejsc parkingowych.
  • Certyfikacja: LEED Gold, Obiekt bez Barier
  • Generalny wykonawca: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego: medusa group.