c

SpyroSoft S.A. wynajął całe piętro w biurowcu Nowy Targ we Wrocławiu

Press release 24.01.2019 11:30 CET

Software house SpyroSoft S.A. wynajął ok. 4 tys. mkw. powierzchni w budowanym przez Skanska biurowcu Nowy Targ. Innowacyjne, zdrowe biuro umożliwi firmie z branży IT dalszy dynamiczny rozwój, zapewniając pracownikom najlepsze warunki do pracy. Nowy Targ, znajdujący się w samym centrum Wrocławia, zostanie oddany do dyspozycji najemców już od sierpnia 2019 roku. Wtedy też SpyroSoft wprowadzi się do biurowca. Najemcę reprezentował wrocławski oddział firmy doradczej CBRE.

Nowy Targ, Wrocław, Skanska

SpyroSoft dostarcza swoim polskim i międzynarodowym klientom wysokiej jakości oprogramowanie i rozwiązania IT. Firma powstała dwa lata temu i na początku zatrudniała tylko kilkanaście osób. Od tego czasu, na bardzo trudnym i konkurencyjnym rynku IT, zwiększyła zatrudnienie do ok. 300 osób. Przeprowadzka do nowoczesnego biura zapewni programistom SpyroSoft komfortowe warunki pracy i przestrzeń do dalszego rozwoju.

– Jest nas co raz więcej, więc chcemy, żeby było nam co raz bardziej wygodnie. Dlatego bardzo ważne dla nas było znalezienia biura, które będzie przestronne, do którego każdy będzie miał jak najłatwiejszy dojazd oraz które zapewni naszym pracownikom przestrzeń i warunki sprzyjające pracy. Wraz z projektantami ze Skanska poświęciliśmy mnóstwo czasu i energii, by nasz zespół czuł komfort pracy od momentu przejścia przez próg naszego biura – mówi Rafał Kołtunowicz Chief Human Capital Officer ze SpyroSoft. 

Projekt Nowy Targ znajduje się w unikatowej lokalizacji Starego Miasta tuż obok Urzędu Miasta, Galerii Dominikańskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Zaledwie 5 minut spacerem od Rynku i Wyspy Słodowej, gdzie regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe. Dzięki bliskiemu położeniu z węzłem komunikacyjnym Galerii Dominikańskiej, Nowy Trag jest świetnie skomunikowany z całym Wrocławiem. Natomiast dla osób dojeżdżających z okolicznych miejscowości, dojazd komunikacją miejską z dworca głównego oddalonego o trzy przystanki nie będzie stanowić żadnego problemu.

Przyjazna i otwarta miejska przestrzeń

Na parterze budynku Skanska zaplanowała ok. 10 lokali usługowych o łącznej powierzchni ok. 2300 mkw. W budynku znajdzie się kawiarnia, sklepy, duża restauracja oraz inne lokale usługowe dopasowane do aktualnej oferty okolicy oraz dostępne także po godzinach pracy biur. Jednocześnie budynek nawiąże do handlowego dziedzictwa swojej lokalizacji, tuż obok placu Nowy Targ, od którego wywodzi się jego nazwa.

Innowacyjny i zrównoważony budynek

Nowy Targ to już szósta inwestycja spółki biurowej Skanska we Wrocławiu. Budynek będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i dostarczy blisko 22 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni dla biznesu.

– Jestem przekonana, że pracownicy SpyroSoft, docenią jakość oraz innowacyjność budynku w którym zastosowaliśmy m.in. Connected by Skanska, czyli nasz autorski system operacyjny do zarządzania budynkiem, który umożliwia m.in. poruszanie się po biurowcu za pomocą smartfona. W projekcie Nowy Targ po raz pierwszy na rynkach regionalnych zastosowaliśmy system grzania i chłodzenia budynku oparty na belkach chłodzących, które zapewniają większy komfort termiczny, czystsze powietrze oraz cichą pracę urządzeń. Cieszę się z zaufania jakim obdarzyli nas pracownicy SpyroSoft i cieszymy się, że możemy ich powitać w gronie najemców – podkreśla Aleksandra Kalina, negocjator ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

Budynek będzie także wyposażony w centrale wentylacyjne zapewniające 30% więcej świeżego powietrza wysokiej jakości względem przyjętych norm oraz energooszczędne oświetlenie LED.

Nowy Targ jest budowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa - certyfikatem LEED na poziomie Platinum. Biurowiec będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”, który oznacza, że projekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów czy osób nieposługujących się językiem polskim.

Nowy Targ kluczowe fakty i liczby:

Całkowita powierzchnia najmu budynku: 22 000 mkw.;

Projekt będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne;

Budynek dostarczy 195 miejsc parkingowych;

Zakończenie budowy: Sierpień 2019;

Projekt otrzyma certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności: „Obiekt bez Barier”;

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska SA;

Autorem projektu architektonicznego jest Maćków Pracownia Projektowa.