c

II etap osiedla Park Skandynawia już w budowie

Press release 01.07.2019 10:00 CET

Spółka mieszkaniowa Skanska rusza z budową II etapu osiedla Park Skandynawia na warszawskiej Pradze-Południe. Roboty budowlane rozpoczęły się z  końcem czerwca br. i potrwają do stycznia 2021 r. Dwa budynki mieszkalne II etapu dostarczą 210 lokali o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 000 mkw.

wizualizacja nsMoonStudio

Przedsprzedaż mieszkań w II etapie osiedla Park Skandynawia rozpoczęła się już 3 kwietnia i cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Dwa nowe budynki w ramach tego kompleksu mieszkalnego zaoferują łącznie, na 7 i 9 kondygnacjach, 210 lokali o metrażach od 29 do 95 mkw. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych również 244 stanowisk parkingowych w garażach podziemnych. Oba budynki będą certyfikowane w systemie środowiskowym BREEAM, zapewniając najwyższe standardy ekologicznego budownictwa.

– Po dobrej przedsprzedaży, podpisaliśmy umowę ze spółką wykonawczą Skanska na budowę II etapu Parku Skandynawia. Prace poprowadzi ten sam zespół, który w tym roku bardzo sprawnie, bo przed planowanym terminem, kończy budynki realizowane w ramach I etapu inwestycji. To efekt dobrej współpracy przy realizacji naszych inwestycji w ramach Grupy, która pozwala też na gromadzenie wiedzy i doświadczenia w ramach zespołów realizujących kolejne projekty. W 2021 r. oddamy do użytku ten etap, a mieszkańcy będą mogli korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie dla nich zaplanowaliśmy – komentuje Tomasz Soczawa, menadżer projektu w spółce mieszkaniowej Skanska.

Komfortowe życie w skandynawskim wydaniu

Ideą projektu architektonicznego osiedla Park Skandynawia, przygotowanego przez nsMoonStudio, było stworzenie zarówno dobrych, spokojnych warunków życia przyszłym mieszkańcom, jak i wprowadzenie funkcji dających im możliwość korzystania z usług i udogodnień charakterystycznych dla dużego miasta. W związku z tym kompleks składa się ze stref prywatnych (mieszkania, tarasy, ogródki mieszkań parteru), półprywatnych (tereny rekreacyjne dla mieszkańców) i publicznych (usługi oraz teren wokół osiedla).

Zabudowa osiedla tworzy zamknięte, wydzielone kameralne dziedzińce z elementami zieleni, małymi formami architektonicznymi oraz placami zabaw dla dzieci. Na osi północ-południe w centralnej części kompleksu zaprojektowano układ terenów rekreacyjnych przeznaczonych dla mieszkańców.

— Podstawowym budulcem jest mieszkanie. Odwróciliśmy proces projektowy. Zaczęliśmy od mieszkania, zespołu mieszkań 1, 2, 3-pokojowych w kilku uniwersalnych układach. Z tych „cegieł” ułożyliśmy piętra, z pięter stworzyliśmy budynki, a z budynków powstało osiedle — mówi Michał Marcinkowski, architekt w nsMoonStudio. — Układamy klocki tak, żeby każde mieszkanie miało demokratycznie zbliżone warunki oświetlenia i widoku, żeby dać każdemu nieco prywatności.

Tego typu podejście do projektowania zespołów mieszkaniowych wynika z prostej zasady, że produktem jest mieszkanie — dodaje Michał Marcinkowski.

Infrastruktura miejska i zieleń w zasięgu ręki

Osiedle Park Skandynawia położone jest przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego na Pradze-Południe, w sąsiedztwie Trasy Siekierkowskiej i ul. Ostrobramskiej. To dobrze skomunikowana lokalizacja z 11 liniami autobusowymi i licznymi ścieżkami rowerowymi w pobliżu. Bogata infrastruktura wokół – centrum handlowe Promenada, sklepy, apteki, restauracje, siłownia, kręgielnia i basen, przedszkola i szkoła podstawowa oraz tereny zielone – tworzy przyjazne środowisko do mieszkania. Praga-Południe to także liczne obiekty kulturalne i rozrywkowe oraz ciekawe inicjatywy społeczne, co sprawia, że każdy, bez względu na wiek, znajduje tam coś dla siebie.