c

ROCKWOOL kolejnym najemcą na Nowym Rynku. Skanska kontynuuje prace na trzecim budynku

Press release 27.02.2020 10:00 CET

Centrum kompetencji ROCKWOOL przeniesie swoją siedzibę do powstającego właśnie trzeciego budynku kompleksu Nowy Rynek – inwestycji realizowanej przez Skanska w Poznaniu. Firma zajmie ok. 6 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W procesie poszukiwania lokalizacji, negocjowania warunków umowy oraz przygotowania długoterminowej strategii najmu firmie ROCKWOOL doradzali eksperci JLL.

Nowy Rynek D, Poznań, Skanska

To już druga umowa najmu pomiędzy spółką biurową Skanska i firmą ROCKWOOL, światowym liderem w produkcji skalnej wełny mineralnej, a także dostawcą produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Obecnie poznańskie biuro ROCKWOOL znajduje się w biurowcu Maraton, również zrealizowanym przez Skanska.

– Biurowiec Maraton to idealne miejsce na dobry początek naszej obecności w Poznaniu – mówi Ewelina Płocieniczak, Dyrektor ROCKWOOL Global Business Service Center. – W związku z rozwojem naszej firmy w ciągu ostatnich 3 lat działalności w Poznaniu (wzrostem zatrudnionych osób przy jednoczesnym poszerzaniu portfolio kompetencji), nowoczesne przestrzenie biurowe i najlepsze warunki dla naszych specjalistów są dla nas kluczowe. Decyzja o przeprowadzce do nowego biurowca pokazuje jak poważnie myślimy o Poznaniu w kontekście naszych długofalowych inwestycji w kapitał ludzki.

– Poznań oferuje świetne warunki dla rozwoju firm z rozmaitych branż, a to owocuje wieloma ekspansjami najemców w dotychczasowych obiektach biurowych lub przeprowadzkami do nowych. Bardzo dobrym przykładem jest decyzja ROCKWOOL o wejściu do Nowego Rynku. Co ważne, wysoki popyt napędza także aktywność deweloperów. Według danych JLL, w 2019 roku na rynek trafiło aż 86 000 mkw. powierzchni biurowej, co jest historycznie najwyższym wynikiem dla poznańskiego sektora biurowego – komentuje Zuzanna Kowalczyk, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

Budynek D, do którego wprowadzi się ROCKWOOL, powstaje u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka. Obecnie na terenie budowy trwają prace nadziemne na całym obiekcie. Do tej pory powstał garaż podziemny, który pomieści ok. 260 samochodów. W ramach tego etapu powstanie również ok. 80 miejsc dla rowerów i komfortowe szatnie dla rowerzystów. Biurowiec zapewni ok. 39 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Oddanie budynku do użytku planowane jest na drugi kwartał 2021 r.

WELL po raz pierwszy w Poznaniu

Nowy Rynek będzie pierwszym biurowcem w stolicy Wielkopolski ubiegającym się o certyfikat WELL Core & Shell. Biurowce certyfikowane w WELL zapewniają pracownikom najwyższy komfort i zdrowe warunki pracy. Podobnie jak wszystkie nowe inwestycje Skanska, biurowiec będzie ubiegał się również o certyfikaty LEED oraz „Obiekt bez Barier”.

– Kontynuacja współpracy z ROCKWOOL – firmą, która po raz kolejny wybrała realizowany przez nas budynek w Poznaniu – to dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie najwyższej jakości powierzchni biurowych tworzonych przez Skanska. Duże zainteresowanie najemców pokazuje, że Nowy Rynek jest obecnie jednym z najlepszych adresów biurowych w Poznaniu – mówi Małgorzata Wojtoń, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w Polsce. – Nowy Rynek to także dowód na to, że Skanska tworzy najbardziej zrównoważone biura, również w Wielkopolsce. Poza certyfikatami LEED oraz Obiekt bez Barier, będzie to pierwszy kompleks w Poznaniu ubiegający się o certyfikat WELL Core & Shell – dodaje Małgorzata Wojtoń.

Nowe technologie

W biurowcu zastosowanych będzie wiele nowoczesnych rozwiązań ułatwiających codzienne obowiązki. Pojawi się tam m.in. autorski system operacyjny Connected by Skanska stworzony dla wszystkich użytkowników biura, dzięki któremu będą mogli oni korzystać z licznych udogodnień związanych z infrastrukturą oraz przestrzenią biura. Za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, pracownicy dostaną się do budynku bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu. Dzięki wirtualnej recepcji, stworzą oni wirtualne zaproszenia dla gości, a ci dostaną się na spotkanie nie tracąc czasu na rejestrację w recepcji głównej

Nowy Rynek D będzie pierwszym budynkiem kompleksu z systemem wentylacji i regulacji temperatury, opartym na belkach chłodzących, które zapewniają większy komfort termiczny, czystsze powietrze oraz cichą pracę urządzeń.

Nowy Rynek: kluczowe fakty i liczby:

  • Całkowita powierzchnia użytkowa (w 5 budynkach): ponad 100 000 mkw.
  • Powierzchnia całkowita trzeciego budynku kompleksu, oznaczonego literą „D”: ok. 39 tys. mkw.
  • Planowany termin zakończenia prac: Q2 2021 r.
  • Miejsca parkingowe w bud. D: ok. 260
  • Miejsca parkingowe dla rowerów w bud. D: ok. 80
  • Certyfikacja: WELL, LEED Platinum, Obiekt bez Barier
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego budynku D: medusa group