c

Dobre praktyki Skanska w nowym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Press release 17.04.2020 13:00 CET

Aż 7 projektów CSR realizowanych przez spółki należące do Grupy Skanska zostało uwzględnionych w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Nasze projekty znalazły się wśród prawie 1700 przykładów podobnych inicjatyw zrealizowanych w 2019 roku!

fot. Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” został opublikowany już po raz 18. To największy w Polsce przegląd aktywności CSR, z rekordową liczbą działań odpowiedzialnego biznesu. W tegorocznej edycji znalazło się dokładnie 1696 projektów zgłoszonych przez 214 firm. Wymienione w raporcie działania są podzielone na 7 obszarów zdefiniowanych przez normę ISO 26000. Należą do nich: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne oraz rozwój społeczności lokalnej.

Wśród projektów Skanska, które zostały uwzględnione w tegorocznej edycji raportu FOB znalazły się następujące projekty:

• „Miłego mieszkania!” – akcje informacyjne i działania specjalne podnoszące komfort życia mieszkańców osiedli Skanska
• Dom z certyfikatem dostępności „Obiekt bez barier”
• Green Living by Skanska – blog o tym, jak żyć w zgodzie z naturą, mieszkając w miejskich dżunglach
• Dom z certyfikatem środowiskowym BREEAM
• Akcja społeczno-edukacyjna dla dzieci „Bezpieczni w domu i mieszkaniu”
• Działania z zakresu budowania ładu korporacyjnego
• Spotkania oparte o założenia kultury różnorodności i włączania realizowane we współpracy z międzynarodowymi zespołami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację wyróżnionych projektów! Zachęcamy też do zapoznania się z pełną treścią raportu, która dostępna jest tutaj.