c

Skanska w Polsce kontynuuje działalność wykonawczą w czasie pandemii

Press release 22.04.2020 13:25 CET

Wszystkie projekty Skanska Europa Środkowa, jednostki biznesowej, do której należy Skanska S.A., działają bez większych przeszkód z zachowaniem wszelkich obowiązujących w obecnej sytuacji przepisów i wysokich standardów bezpieczeństwa wprowadzonych w firmie. W okresie najsurowszych obostrzeń przyjętych przez władze pracownicy w wieku powyżej 65 lat oraz z chorobami przewlekłymi pozostawali w domach z zachowaniem pełnego wynagrodzenia. Pozostali pracownicy pracują zdalnie lub są wyposażeni we wszystkie niezbędne środki ochrony.

Michal Jurka, prezes Skanska Europa Środkowa

– Chciałbym podziękować moim koleżankom i kolegom za ich ciężką pracę, poświęcenie i doskonałe przystosowanie się do obecnej, wyjątkowej sytuacji. Celem naszej firmy jest budowanie z korzyścią dla społeczeństwa, dlatego wszystkie projekty są kontynuowane, by wypełnić zobowiązania wobec naszych klientów – mówi Michal Jurka, prezes Skanska Europa Środkowa.

 – Obecna sytuacja jest wyzwaniem dla wszystkich uczestników procesu budowlanego. Właśnie dlatego rozmawiamy z naszymi klientami i partnerami biznesowymi, aby wypracować najlepsze rozwiązania w obecnej sytuacji. Skanska jest stabilna i silna, zarówno w Polsce, jak i w całej Europie Środkowej. Działamy tu od wielu lat i jestem przekonany, że to się nie zmieni w przyszłości – dodaje Jurka.

Jednostka Skanska Europa Środkowa została utworzona poprzez połączenie wiedzy i doświadczenia jednostek biznesowych z Czech, Polski, Słowacji, Rumunii i Węgier we wrześniu 2019 roku. Dzięki tej decyzji, wszystkie obszary działalności biznesowej Skanska – generalne wykonawstwo, deweloperska działalność komercyjna oraz deweloperska działalność mieszkaniowa, rozwijają się w ramach tego samego zakresu geograficznego.

Skanska S.A, będąca częścią Skanska Europa Środkowa działa wokół siedmiu głównych miast Polski – Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Łodzi, Poznania i Gdańska. Obecnie, między innymi, realizuje projekty takie jak: fragmenty dróg wojewódzkich nr 579 i 342, rozbudowę Wału Miedzeszyńskiego i Wybrzeża Helskiego w Warszawie, przebudowa zabezpieczenia  przeciwpowodziowego rzeki Widawy, rewitalizacja linii kolejowych nr 117 i 287, Archiwum Narodowe w Krakowie, Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim oraz niedawno komunikowany projekt Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Firma jest również wykonawcą projektów dla spółek deweloperskich Skanska w Polsce. Są to projekty takie jak m.in. Generation Park w Warszawie, pierwszy biurowy wysokościowiec Skanska realizowany w Polsce przez grupę czy wieloetapowe inwestycje biurowe High5ive w Krakowie i Nowy Rynek w Poznaniu, a także projekty mieszkaniowe takie jak Holm House, Jaśminowy Mokotów czy Park Skandynawia.