c

Do grona najemców Generation Park Z dołącza Diverse CG. Biurowiec jest już w pełni skomercjalizowany.

Press release 22.07.2020 11:00 CET

Budynek Z warszawskiego kompleksu Generation Park zyskał kolejnego najemcę – Diverse CG, firmę technologiczną świadczącą usługi w obszarze IT. Diverse CG zajmie ponad 3000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a swoją przeprowadzkę do nowej siedziby planuje w IV kwartale 2020 roku. Tym samym, komercjalizacja biurowca Generation Park Z zakończyła się sukcesem i jest on w 100% wynajęty.

Generation Park Z

Generation Park Z to inwestycja zlokalizowana w nowym centrum biznesowym stolicy – na warszawskiej Woli, przy Rondzie Daszyńskiego. Jej atutem jest położenie w sąsiedztwie metra, przystanków autobusowych, tramwajowych oraz kolejki podmiejskiej. Łatwy dostęp do komunikacji publicznej to nie wszystko. Dla zwolenników alternatywnych środków transportu w Generation Park Z zostały przygotowane 102 miejsca parkingowe dla rowerów oraz dogodna infrastruktura w postaci pryszniców i przebieralni.

– Serdecznie witamy Diverse CG w gronie naszych najemców. Mamy nadzieję, że jakość środowiska wewnętrznego, którą zapewnią certyfikacje WELL i LEED oraz świetny dostęp do komunikacji miejskiej i ścieżek rowerowych, przyczynią się do zadowolenia wszystkich pracowników Diverse CG – mówi Paulina Strutyńska, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Osiągnięcie pełnego wynajmu Generation Park Z to potwierdzenie, że mimo utrudnień, jakie przyniosła pandemia, z powodzeniem prowadzimy nasz biznes. Budynek od początku cieszył się dużym zainteresowaniem, co jest dla nas sygnałem, że został zrealizowany w sposób, który spełnia oczekiwania i potrzeby nowoczesnych firm, w tym Diverse CG – dodaje Paulina Strutyńska.

Diverse CG to firma technologiczna, która wspiera swoich klientów dostarczając usługi i kompetencje w obszarze IT. Spółka skupia się na szeroko rozumianej realizacji projektów IT oraz wspieraniu działań m.in. na wielu płaszczyznach rekrutacyjnych – w zakresie funkcjonowania działów HR, optymalizacji kosztów zatrudnienia pracowników czy headhuntingu.

– Cieszymy się z nowego biura i szczerze mówiąc odliczamy dni do naszej przeprowadzki - mówi Anna Piwko, marketing i PR manager Diverse CG. – Statystycznie rzecz ujmując, w pracy spędzamy większą część naszego dnia, dlatego też zależało nam na stworzeniu miejsca, które pozwoli naszym pracownikom na pracę w komfortowych warunkach. Wierzymy, że nowe biuro przypadnie do gustu nie tylko pracownikom DCG, naszym współpracownikom, ale także naszym kontrahentom i będzie przestrzenią do owocnej współpracy – dodaje Anna Piwko.

Na najemców Generation Park Z czeka szereg rozwiązań, które ułatwią i uprzyjemnią codzienne obowiązki, jak np. system Connected by Skanska, umożliwiający użytkownikom poruszanie się po budynku z wykorzystaniem smartfona zamiast tradycyjnych kart dostępu, a także pełniący funkcję wirtualnej recepcji. Oprócz tego, w biurowcu działa system parkingowy, który rozpoznaje tablice rejestracyjne i przydziela dostępne miejsca. W parterze znajduje się kawiarnia oraz restauracja, a na 13. piętrze zielony taras.

 

Zdrowe i zielone przestrzenie

Skanska realizując swoje inwestycje, skupia się na wpływie miejsca pracy na komfort, zdrowie i samopoczucie jego użytkowników. Biurowce i przestrzenie wokół nich są projektowane z myślą o człowieku i jego codziennych potrzebach. Kluczowym elementem kompleksu Generation Park będzie ogólnodostępny plac pomiędzy budynkami X, Y i Z. Ta zielona przestrzeń to docelowo kilkadziesiąt typów roślin oraz kilkanaście gatunków drzew tworzących przyjazny klimat w centrum Warszawy.

Chodniki w obrębie kompleksu Generation Park są wykonane z innowacyjnego „zielonego betonu” o właściwościach samoczyszczących, który zmniejsza ilość toksycznych związków pochodzących ze spalin samochodowych, znajdujących się w powietrzu.

Generation Park Z otrzymał certyfikat LEED Platinum i ubiega się o certyfikat WELL – najbardziej wymagający i potwierdzający zdrowe środowisko pracy. Biurowiec przystąpił również do certyfikacji „Obiekt bez barier”, która stanowi dowód na dostosowanie architektury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lub poruszających się z dziećmi.

 

Generation Park Z – kluczowe fakty i liczby:

  • Adres: Towarowa 28, Warszawa
  • Całkowita powierzchnia najmu Generation Park Z: ok. 19 000 mkw. GLA
  • Całkowita powierzchnia najmu kompleksu Generation Park: 88 000 mkw. GLA
  • Liczba kondygnacji: 13 naziemnych i 2 podziemne
  • Liczba miejsc parkingowych: 110 + 102 miejsca parkingowe dla rowerów
  • Certyfikaty: LEED na poziomie Platinum, WELL, „Obiekt bez barier”
  • Projekt architektoniczny: JEMS Architekci
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.

 

Zdjęcie: Rafał Tomczyk