c

Krakowski kompleks biurowy High5ive zdobywcą nagrody Prime Property Prize 2020

Press release 15.09.2020 08:30 CET

II etap High5ive – krakowskiej inwestycji realizowanej przez Skanska – zdobył główną nagrodę konkursu Prime Property Prize 2020 w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej. Ocenie poddano między innymi jakość i innowacyjność projektu oraz proces jego komercjalizacji. Wyróżnienie przyznano w trakcie uroczystej gali Property Forum 2020.

High5ive

Konkurs Prime Property Prize odbył się już po raz dziewiąty. Ideą tej inicjatywy jest wyłonienie firm oraz projektów, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także ludzi, których działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży.

Decyzją głosujących, budynki 4 i 5, czyli II etap kompleksu biurowego High5ive, realizowanego przez Skanska, zwyciężyły w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej. To nagroda przyznawana nowym lub rozbudowanym biurowcom i kompleksom biurowym, których proces inwestycyjny zakończył się pomiędzy wrześniem 2019 roku i wrześniem 2020 roku. Ocenie podlega jakość i innowacyjność projektu, czas realizacji inwestycji, proces komercjalizacji, nowatorskie rozwiązania, architektura, a także wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.

– Często powtarzamy, że biurowce realizowane przez Skanska są synonimem najwyższej jakości. Nagroda Prime Property Prize 2020 dla High5ive jest tego najlepszym potwierdzeniem – mówi Monika Tkacz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Jest nam bardzo miło, że High5ive znalazł uznanie nie tylko w oczach naszych klientów i partnerów biznesowych, ale również ekspertów i ludzi żywo zainteresowanych rynkiem nieruchomości biurowych w Polsce. To dla nas wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie do dalszej pracy i wyznaczania najlepszych standardów w dziedzinie powierzchni biurowych – dodaje Monika Tkacz.

Biurowce High5ive na stałe wpisały się w biznesowy krajobraz Krakowa. Świetna lokalizacja oraz skomunikowanie ze wszystkimi częściami miasta uznawane są za duży atut. Projekt zapewnia wiele udogodnień, m.in. autorski system operacyjny Connected by Skanska. Dzięki niemu, pracownicy dostaną się do budynku używając wyłącznie specjalnej aplikacji mobilnej. Na najemców czeka skandynawskie lobby, usługa concierge, bogata infrastruktura dla rowerzystów oraz boisko do koszykówki.

Przy drugim etapie inwestycji użyto 1900 mkw. antysmogowego chodnika z zielonego betonu. Redukuje on szkodliwe dla ludzi związki pochodzące ze spalin samochodowych. Budynki ubiegają się o certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności Obiekt bez Barier.

II etap kompleksu High5ive dostarczył blisko 37 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Więcej informacji o konkursie Prime Property Prize 2020 można znaleźć tu.  

Pobierz