c

Skanska rusza z przedsprzedażą trzeciego etapu osiedla Park Skandynawia

Press release 30.09.2020 14:00 CET

Do przedsprzedaży trafia trzeci etap Parku Skandynawia – cenionego przez mieszkańców osiedla zlokalizowanego w sercu warszawskiego Gocławia. To miejsce z dostępem do wszystkiego, co potrzebne do wygodnego korzystania z walorów życia w mieście. Do wyboru jest 206 funkcjonalnych mieszkań, od niewielkich kawalerek aż po przestronne lokale pięciopokojowe, czy mieszkania z dużymi tarasami.

Park Skandynawia 3 (wizualizacja 1)

Park Skandynawia to osiedle zaprojektowane w duchu skandynawskiej filozofii: funkcjonalnie, wygodnie, z zielonym patio nawiązującym do naturalnego środowiska przyrodniczego okolicy. Kolejna odsłona projektu pracowni architektonicznej nsMoonStudio oraz Skanska uzupełni powstający tu przemyślany układ urbanistyczny nowego osiedla. Wewnętrzne alejki, place zabaw oraz mała architektura tworzą znakomicie wpisujący się w otoczenie fragment miasta.

Naturalnie doskonała lokalizacja

– Wprowadzane właśnie do sprzedaży budynki to kolejny etap naszej bestsellerowej inwestycji na Gocławiu – podkreśla Aleksandra Goller, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w spółce mieszkaniowej Skanska. – Z naszych doświadczeń przy poprzednich etapach osiedla wynika, że Park Skandynawia ma dla klientów sporo zalet. Wśród nich na pewno warto wymienić to, co nazywamy skandynawskim charakterem, czyli jasność, przestronność i funkcjonalność zaprojektowanych przestrzeni. Równie ważna jest bardzo dobra lokalizacja oraz kompleksowa infrastruktura wokół osiedla. Jest tu wszystko, co sprawia, że mieszka się wygodnie - dodaje.     

Osiedle znajduje się przy ulicy Optyków na warszawskiej Pradze-Południe, w sąsiedztwie Trasy Siekierkowskiej i ulicy Ostrobramskiej. Lokalizacja zapewnia dobrą komunikację z pozostałymi częściami stolicy. Samochodem do centrum miasta można dostać się zaledwie w kwadrans. W pobliżu Parku Skandynawia jest ponad 10 linii autobusowych, atut stanowią też rozbudowana sieć ścieżek rowerowych i stacje Veturilo.

Bezpośrednia bliskość gotowej infrastruktury gwarantuje, że mieszkańcy osiedla na wyciągnięcie ręki mają dostęp do wszystkich miejsc niezbędnych do życia w mieście: sklepów, aptek, restauracji i kawiarni, placówek oświatowych, poczty, przychodni, a także terenów zielonych i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Komfort wyboru i użytkowania

W dwóch nowych budynkach osiedla do wyboru jest w sumie 206 mieszkań w metrażu od 28 do 110 mkw. Każde wyposażone jest w miejsce na pojemną szafę, a duża część lokali ma także garderobę. Projektanci budynków zadbali o maksymalny dostęp naturalnego światła do każdego z pomieszczeń. To zasługa przestronnych, odpowiednio rozmieszczonych okien z dodatkową powierzchnią przeszklenia. Windy obsługują wszystkie 6 i 7 pięter obu budynków łącznie z garażami, są cichobieżne i wygodne do przewożenia wózków dla dzieci czy osób z niepełnosprawnościami. Do dyspozycji mieszkańców jest też wózkownia oraz jednokondygnacyjny garaż z komórkami i boksami rowerowymi. Samochody parkować można też na naziemnych miejscach postojowych.

Z myślą o zdrowiu i środowisku

Park Skandynawia to kolejne osiedle Skanska realizowane zgodnie z normami certyfikacji środowiskowej BREEAM. Dwa pierwsze etapy inwestycji otrzymały już zielony znaczek BREEAM* na poziomie Good. Świadczy to o tym, że budowa została przeprowadzona według najwyższych standardów, tj. z poszanowaniem naturalnego środowiska, przy użyciu materiałów zdrowych i przyjaznych dla odbiorców, z troską o właściwe ustawienie budynków, gwarantując przy tym naturalne doświetlenie pomieszczeń.

Taki standard zapewnimy również klientom, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w trzecim etapie Parku Skandynawia – zapewnia Aleksandra Goller.  Nowi mieszkańcy szybko docenią zalety osiedla, które spełnia wysokie normy prośrodowiskowe i pozytywnie oddziałuje na ich codzienne życie – komfort, zdrowie i oszczędność w budżecie domowym – dodaje.

Zaufany deweloper gwarantem bezpieczeństwa

Nad jakością wykonania inwestycji czuwa grupa Skanska – deweloper i generalny wykonawca, dla której bezpieczeństwo inwestycji to priorytet.

Dzięki przyjętemu modelowi biznesowemu wszystkie inwestycje Skanska finansujemy samodzielnie, co dla klientów oznacza gwarancję terminowej realizacji naszych projektów – wyjaśnia Aleksandra Goller.

Skanska prowadzi otwarte rachunki powiernicze dla klientów oraz oferuje pełną obsługę w zakresie doradztwa kredytowego oraz aranżacji mieszkań. Osoby zainteresowane ofertą mogą umówić się na spotkanie w biurze sprzedaży na terenie osiedla, przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 8 w Warszawie lub w jednym z biur sprzedaży Skanska.  Oferta mieszkaniowa dostępna jest na stronie dewelopera  mieszkaj.skanska.pl.  

Trzeci etap osiedla Park Skandynawski w pigułce:

  • dwa budynki: 128 i 78 mieszkań, 3 lokale usługowe
  • metraże od 28,61 do 110,40 mkw.
  • wysokość pomieszczeń: około 2,70 m
  • zróżnicowana bryła: 6 i 7 pięter
  • cichobieżne windy, wygodne do przewożenia wózków dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami
  • jednokondygnacyjny garaż z komórkami i boksami rowerowymi, miejsca postojowe naziemne
  • wózkownia

 

https://tools.breeam.com/projects/explore/index.jsp