c

Prawnicy wprowadzają się do łódzkiej Bramy Miasta

Press release 09.11.2020 10:42 CET

Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy, jedna z największych kancelarii prawnych działających w Polsce, zmienia swoją siedzibę w Łodzi. Wybór padł na Bramę Miasta, wielokrotnie nagradzany kompleks biurowy zrealizowany przez Skanska. Najemca będzie miał do dyspozycji ponad 500 mkw. nowoczesnej powierzchni. Kancelaria wprowadzi się do Bramy Miasta w marcu przyszłego roku.

Brama Miasta

Baker McKenzie jest jedną z największych i najpopularniejszych międzynarodowych kancelarii prawnych. Od dziecięciu lat uznawana jest za najsilniejszą na świecie markę prawniczą według rankingu Acritas' Global Elite Law Firm Brand Index.

Biuro Baker McKenzie działa w Łodzi już od 2016 roku. W marcu 2021 roku łódzcy prawnicy rozpoczną praktykę w nowej lokalizacji. Od Skanska wynajęli ponad 500 mkw. powierzchni biurowej.

– Rozwój biura w Łodzi to jeden z filarów naszej strategii, którą z powodzeniem realizujemy od 2015 roku. Zaczynaliśmy od kilku prawników, teraz nasz łódzki zespół liczy prawie trzydzieści osób. Wybór Bramy Miasta, jednego z najbardziej prestiżowych kompleksów biurowych w mieście, jest potwierdzeniem dużej wagi, jaką przykładamy do naszej obecności w Łodzi – mówi Piotr Rawski, Partner Zarządzający Baker McKenzie.

– Jesteśmy przekonani, że wybór Bramy Miasta przez Baker McKenzie utrwali wizerunek tej kancelarii jako firmy dynamicznej, innowacyjnej oraz wyznaczającej trendy, a nasz biurowiec będzie atrakcyjny zarówno z perspektywy samych prawników, jak i ich klientów – mówi Małgorzata Wojtoń, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Jednym z atutów Bramy Miasta jest wysoka jakość architektury, która współgra z międzynarodową renomą kancelarii Baker McKenzie – dodaje Małgorzata Wojtoń.

Na Bramę Miasta składają się dwa budynki z blisko 42 000 mkw. powierzchni biurowej, a także dobrze przemyślana przestrzeń miejska, w której znalazł się amfiteatr z drewnianą architekturą. Kompleks tworzy wielofunkcyjną strefę otwartą dla wszystkich mieszkańców. Inwestycja na stałe wpisała się w łódzki krajobraz i jest charakterystycznym punktem Nowego Centrum Łodzi.

Brama Miasta to nie tylko biura, ale także sztuka i niesamowite widoki. W holach windowych znajdują się komiksowe motywy, nawiązujące do Łodzi i opowiadające o niej poprzez rysunkowe ciekawostki. Natomiast z ostatniego, trzynastego piętra budynków rozciąga się panorama na całe miasto.

Biurowiec jest zdobywcą wielu nagród w prestiżowych konkursach architektonicznych, m.in. ICONIC AWARDS 2020, organizowanym przez German Design Council, jedną z najważniejszych na świecie instytucji działających w zakresie ekspertyzy designu i architektury czy Property Design Awards 2020. Inwestycja zwyciężyła również w plebiscycie Perły Łodzi. To wyróżnienie przyznawane jest przez samych Łodzian.

Pobierz