c

Wave na wysokiej fali – do biurowca wprowadzi się kolejny najemca

Press release 11.01.2021 09:00 CET

Już w tym roku do gdańskiego biurowca Wave autorstwa Skanska, wprowadzi się nowy najemca – LEO Pharma. Ta międzynarodowa firma farmaceutyczna urządzi swoje biura na powierzchni 1500 mkw. Najemca będzie mógł korzystać z rozwiązań proekologicznych oraz najwyższej jakości biur, stworzonych zgodnie z wytycznymi certyfikatów LEED oraz WELL. Do końca 2022 roku LEO Pharma planuje powiększyć swój zespół o 100 nowych pracowników.

Wave_aerial_1

LEO Pharma jest liderem w dermatologii medycznej z solidnym zapleczem badawczo-rozwojowym i szeroką gamą terapii. Założona w 1908 r. firma poświęciła dziesięciolecia badań i rozwoju, aby posunąć naprzód naukę dermatologii, wyznaczając nowe standardy opieki nad osobami cierpiącymi na choroby skórne. Główną siedzibą LEO Pharma jest Dania. Na całym świecie firma zatrudnia obecnie 6 tys. osób obsługujących 92 miliony pacjentów w 130 krajach. W pierwszym kwartale tego roku firma wprowadzi się do gdańskiego biurowca Wave. W procesie wynajmu doradzali konsultanci z CBRE.

Firma będzie miała do dyspozycji ponad 1500 mkw. powierzchni biurowej, wraz z imponującym widokiem z 10. piętra budynku. W Wave uruchomi swoje globalne centrum usług biznesowych, które początkowo będzie zajmować się łańcuchem międzynarodowych dostaw i zamówień. Następnie jego działalność zostanie rozszerzona o dział finansowy i HR. W pierwszej fazie, LEO Pharma planuje zbudować nowy zespół, składający się z 75 pracowników. Do końca 2022 roku przewidywane jest zwiększenie zatrudnienia do 100 osób.

– Bardzo się cieszymy, że LEO Pharma wybrała właśnie Wave na swoją siedzibę w Gdańsku. Biura nie są dziś mniej ważne – zmienia się jedynie ich przeznaczenie. Będą one miejscem budowania zespołu i staną się częścią kultury organizacyjnej – podkreśla Eliza Jamrozik, Negocjator ds. Wynajmu w spółce biurowej Skanska. – W naszych budynkach stawiamy na komfort i dobre samopoczucie przyszłych użytkowników, co sprzyja kreatywności. Wdrożone rozwiązania technologiczne i certyfikaty środowiskowe pozwolą z kolei na bezpieczne i komfortowe korzystanie z powierzchni biurowych – dodaje Eliza Jamrozik.

– Wybraliśmy Trójmiasto ze względu na duże możliwości pozyskiwania talentów, imponującą infrastrukturę i nowoczesne zaplecze biurowe. Wave bardzo nam się podoba – ze swoim nowoczesnym podejściem do środowiska biurowego i zrównoważonym rozwojem, zgodnym z filozofią naszej organizacji. Układ i elastyczność biura będzie dobrze odpowiadać naszym nowym zespołom, jak również myśleniu o pracy zespołowej i współpracy. Gdy szukaliśmy odpowiedniego miejsca dla LEO Pharma, otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze strony CBRE, a podejście Skanska było niezwykle profesjonalne. Wszystko to pozwoliło nam na realizację założonego celu w ambitnym terminie – przyznaje Klaas Venborg, Vice President, Global Business Service Center, LEO Pharma.

– Z przyjemnością doradzaliśmy firmie LEO Pharma. Trójmiejski rynek pracy zyskuje bardzo stabilnego i dobrze znanego inwestora z branży, która w dzisiejszych czasach jest niezwykle wartościowa. To ważne ze względu na długofalowe plany firmy i warunki, jakie stworzy swoim pracownikom. Gdańsk jest absolutnym liderem w skali kraju pod względem atrakcyjności dla skandynawskich inwestorów. Przedstawiciele LEO Pharma od samego początku poszukiwali pewnych charakterystycznych cech biur dostępnych na trójmiejskim rynku. Zaawansowana technologia budynku, jak również jego ekologiczny charakter, potwierdzony certyfikatem WELL, okazały się kluczem do podjęcia ostatecznej decyzji – podsumowuje Mariusz Wiśniewski, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych CBRE Polska.

 

Zielone rozwiązania i wysoka jakość

Zrealizowany w centrum biznesowym Gdańska budynek wyróżnia się wysokim poziomem komfortu oraz rozwiązaniami przyjaznymi dla jego użytkowników. Aby zadbać o wygodę i zachęcić przyszłych pracowników biurowca do wyboru alternatywnych środków transportu, spółka biurowa Skanska oraz firmy Traficar i Hop.City zaprojektowały City Hub. To współdzielona przestrzeń, w której każdy będzie mógł m.in. wypożyczyć elektryczne skutery, hulajnogi czy samochody. Przy Wave powstał także chodnik z antysmogowego betonu o właściwościach fotokatalitycznych. Pod wpływem promieni słonecznych dochodzi na jego powierzchni do redukcji szkodliwych związków, powstałych m.in. ze spalin emitowanych przez samochody.

Budynek ubiega się o dwa certyfikaty WELL – Core & Shell oraz HealthSafety Rating - potwierdzające najwyższą jakość powierzchni biurowych i gwarantujące bezpieczeństwo w miejscu pracy. W ostatnim czasie Wave otrzymał również certyfikat Obiekt bez barier, przyznawany budynkom dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz rodzin z dziećmi.

 

Wave – kluczowe fakty i liczby:

  • Łączna planowana powierzchnia najmu I etapu Wave: ok. 24 800 mkw. GLA, całego kompleksu: ok. 48 000 mkw.
  • Liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych: 14/2.
  • Certyfikaty: LEED, WELL, Obiekt bez barier.
  • Dodatkowe benefity dla najemców: Connected by Skanska
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego: śląska pracownia medusa group.