c

Specjaliści z branży IT wybierają Centrum Południe

Press release 25.01.2021 10:00 CET

Wrocławski biurowiec Skanska – Centrum Południe – zyskał kolejnego najemcę. Pod koniec maja 2021 roku do budynku wprowadzi się firma Nexontis Solutions. Specjaliści z branży IT zajmą ponad 650 mkw. nowoczesnej i zdrowej powierzchni biurowej wraz z widokiem na miasto z 12. piętra. Będzie to pierwsza oficjalna siedziba firmy w Polsce.

Centrum Południe

Polski oddział Nexontis Solutions rozpoczął działalność w 2020 roku i jest częścią szybko rozwijającej się firmy wywodzącej się z Niemiec. Oferuje usługi w zakresie kreatywnego, strategicznego doradztwa oraz rozwoju inteligentnych, zrównoważonych technologii internetowych i chmurowych. W drugim kwartale 2021 roku firma otworzy swoją siedzibę w pierwszym budynku kompleksu Centrum Południe.

 

Centrum Południe to kilkuetapowa inwestycja, która docelowo będzie oferować 85 000 mkw. innowacyjnej powierzchni biurowej oraz handlowo-usługowej. W sierpniu 2020 roku do dyspozycji najemców oddano dwa pierwsze budynki kompleksu, liczące łącznie ok 28 000 mkw. Otoczenie wokół budynku jest bardzo zielone. Znajduje się tu najdłuższy szpaler lip we Wrocławiu. Jedna czwarta terenu inwestycji jest ogólnodostępna – na najemców i pobliskich mieszkańców czekają zieleń, ławeczki i fontanna, przy której można się zrelaksować i odpocząć od codziennych zajęć.

 

– Centrum Południe to nasz największy i najbardziej ekologiczny projekt we Wrocławiu. Cieszy nas, że wzbudza on zainteresowanie wśród najemców z różnych branż. Dziś do tego grona dołączają specjaliści z firmy Nexontis. Mamy nadzieję, że dzięki skandynawskiej atmosferze panującej w budynku, poczują się oni jak w domu i będą sukcesywnie rozwijać swoją działalność – mówi Marek Stasieńko, dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. – To kolejna transakcja, którą sfinalizowaliśmy, mimo utrudnień wynikających z panującej pandemii COVID-19. Proces uzgodnień technicznych i negocjacji umowy najmu został niemal w całości przeprowadzony zdalnie – dodaje Marek Stasieńko.

 

– Wynajem powierzchni biurowej w Centrum Południe to kamień milowy dla naszego nowo otwartego polskiego oddziału. Ekologiczna koncepcja budynku w pełni wspiera naszą kulturę organizacyjną i jesteśmy pewni, że będzie stanowić doskonałą bazę dla naszego rozwoju. Prace koncepcyjne powierzchni przypadły na czas ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, co wymusiło na nas opracowanie jej całkowicie wirtualnie. W tym wymagającym zadaniu prawdziwie profesjonalnego wsparcia udzielił nam zespół projektowy Skanska, który pobudził naszą wyobraźnię, a koncepcja przestrzeni mogła zostać zaakceptowana – mówi Steffen Grieble, Członek Zarządu Nexontis Solutions Sp. z o.o.

 

Najwyższa jakość potwierdzona certyfikatami

 

Kompleks Centrum Południe, jako pierwszy w regionie, powstaje zgodnie z wytycznymi wymagającego certyfikatu WELL Core&Shell. Spełnienie wszystkich wymogów audytu, a następnie certyfikowanie budynku oznacza, że jest on zdrowym środowiskiem pracy, a dobre samopoczucie jego użytkowników, zarówno fizyczne jak i psychiczne, jest stawiane na pierwszym miejscu. Pierwszy etap otrzymał również certyfikat WELL Health-Safety Rating. Oznacza to, że nawet w dobie pandemii koronawirusa budynek jest w pełni bezpieczny dla najemców oraz gości. Biurowce zostały zrealizowane także w taki sposób, aby spełniały wymogi certyfikatu Obiekt bez Barier. Oznacza to, że osoby niepełnosprawne, starsze, rodzice z dziećmi czy nieposługujące się językiem polskim mogą poruszać się i korzystać z niego bez żadnych ograniczeń.

 

Przy pierwszym etapie kompleksu powstanie 1380 mkw. chodnika z zielonego betonu, który pozwala na oczyszczanie powietrza między innymi z zanieczyszczeń powodowanych spalinami samochodowymi. Dzięki promieniom słonecznym, na jego powierzchni dochodzi do redukcji niebezpiecznych dla zdrowia człowieka cząstek. Następnie są one rozkładane na neutralne związki azotu i wraz z wodą deszczową odprowadzane do gleby.

 

W pełni ekologiczny

 

Centrum Południe oferuje najemcom wiele rozwiązań sprawiających, że ich biura są bardziej przyjaznym miejscem pracy. Filtry oczyszczające powietrze, adiabatyczne nawilżacze i system wentylacji zapewniają aż o 30% więcej świeżego powietrza, niż przewidują normy dla powierzchni biurowych. W budynkach znajdują się technologie pozwalające m.in. na ponowne wykorzystanie wody szarej. Kompleks jest w 100% zasilany z energii wiatrowej oraz tej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznych. Specjalnie zaprojektowany dach, na którym znajdą się elementy odbijające światło słoneczne, zredukuje efekt miejskiej wyspy ciepła.

 

Wideo o inwestycji: https://www.youtube.com/watch?v=XduKgG79SC8

 

Centrum Południe – kluczowe fakty i liczby:

  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 85 000 mkw. GLA
  • I faza projektu zapewniła ok 28 000 mkw. powierzchni najmu GLA.
  • Liczba miejsc parkingowych: 313
  • Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.
  • Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia APA Wojciechowski.