c

zooplus przeniesie siedzibę do High5ive

Press release 04.02.2021 09:30 CET

Trzeci etap krakowskiego kompleksu biurowego High5ive, realizowanego przez spółkę biurową Skanska, z nowym najemcą. Na blisko 2000 mkw. powierzchni swoją siedzibę będzie miała tu firma zooplus Polska należąca do grupy zooplus – wiodącego na rynku europejskim sprzedawcy produktów dla zwierząt domowych, w tym karm i akcesoriów dla zwierząt. Przeprowadzkę zaplanowano na kwiecień 2022 roku. Na nowych lokatorów czekać będą ekologiczne i nowoczesne rozwiązania w pierwszej inwestycji Skanska w Krakowie, która będzie posiadać certyfikat WELL Core&Shell. W procesie wynajmu firmie zooplus doradzali eksperci Walter Herz.

High5ive budynek 3

zooplus to obecnie największy internetowy sklep zoologiczny w Europie, który został założony w 1999 roku w Niemczech. Firma działa na 30 rynkach europejskich, generując sprzedaż netto na poziomie prawie 1.8 mld euro w 2020 roku. zooplus jest notowany na giełdzie we Frankfurcie i wchodzi w skład indeksu giełdowego SDAX, obejmującego 70 małych i średnich spółek w Niemczech. Sukcesy odnoszone są także w Polsce, gdzie sklep internetowy należy do jednego z największych e-sklepów specjalistycznych z szacowaną sprzedażą netto na poziomie ponad 700 mln zł w roku 2020. Biuro zooplus w Krakowie zatrudnia obecnie ponad 130 osób z czego ponad połowa to specjaliści technologii informatycznych. Znajduje się też tutaj centrum wsparcia rozwoju zooplus na rynkach CEE, a także specjaliści z różnych działów biznesowych pracujący dla rozwoju całej grupy zooplus.  Firma rośnie bardzo dynamicznie, więc potrzebuje większej przestrzeni dla nowych pracowników.

High5ive to kompleks pięciu budynków, który docelowo dostarczy na rynek krakowski 70 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Ze względu na swoją centralną lokalizację, jest to jedna z najlepiej skomunikowanych inwestycji biurowych w Krakowie. Można do niej dotrzeć autobusem, tramwajem, samochodem czy rowerem. Tuż obok znajduje się również Dworzec Główny, Galeria Krakowska oraz uczelnie wyższe. Budynek zapewnia również rozbudowaną infrastrukturę dla właścicieli aut elektrycznych. Przewidziano ponad 40 punktów do ich ładowania co oznacza, iż prawie każde miejsce postojowe ma do niego dostęp. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sprawnie naładować samochód będąc w pracy. Oddanie do użytku ostatniego budynku planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

– Kompleks High5ive już od momentu rozpoczęcia budowy pierwszego etapu cieszył się dużym zainteresowaniem najemców i konsekwentnie stawał się wyborem wielu międzynarodowych firm. Dziś do tego grona dołącza zooplus. Sytuacja, z jaką mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku sprawiła, że proces uzgodnień technicznych i negocjacji umowy najmu odbywał się w całości on-line. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi wszystkich stron, udało się go przeprowadzić bardzo sprawnie - mówi Marek Stasieńko, Dyrektor ds. Wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Jesteśmy przekonani, że budynek wraz z jego wszystkimi udogodnieniami, będzie dla zooplus i jej pracowników idealnym miejscem do dalszego rozwoju biznesu – dodaje Marek Stasieńko.

– Komfort pracy i zadowolenie pracowników od zawsze były naszym priorytetem. Dbamy o to, aby zooplus był miejscem, w którym można poczuć się dobrze i efektywnie pracować. Oprócz wyjątkowej atmosfery, która panuje w naszych zespołach, stawiamy na wysokiej jakości przestrzeń i dobrze skomunikowaną, dogodną dla wszystkich lokalizację – mówi Barbara Sadowska, Dyrektor Regionu CEE w firmie zooplus. – Nasza nowa siedziba w prestiżowym kompleksie High5ive doskonale spełnia te zadania. Jesteśmy pewni, że zostanie doceniona zarówno przez naszych pracowników, jak i gości – dodaje.

Doradcą w całym procesie była Firma Walter Herz, która od ponad 8 lat działa w sektorze nieruchomości komercyjnych zapewniając strategiczne doradztwo najemcom, inwestorom i właścicielom nieruchomości.

–  Dla firmy zooplus kluczowym elementem była centralna lokalizacja i możliwość zaprojektowania powierzchni w taki sposób, aby można było ją elastycznie wykorzystywać i dostosowywać do zmieniających się potrzeb organizacji – informuje mówi Emilia Kalińska, Senior Leading Negotiator w Walter Herz.  –  Priorytetem w procesie wynajmu było dla nas zabezpieczenie interesów Klienta. Zależało nam na zarekomendowaniu możliwie najbardziej bezpiecznego i funkcjonalnego rozwiązania, dlatego wybrany został projekt firmy Skanska – mówi Mateusz Strzelecki, Partner / Head of Regional Markets w Walter Herz.

Nie tylko biurowiec

Ostatni, trzeci etap, do którego wprowadzi się zooplus, będzie miał powierzchnię ponad 11 000 mkw. i będzie pierwszym w Krakowie biurowcem Skanska z certyfikatem WELL, przyznawanym zdrowym i komfortowym miejscom pracy. Jest to system certyfikacji, który weryfikuje ponad 100 cech budynku, mierząc w ten sposób jakość powierzchni biurowej. Certyfikacja WELL bierze pod uwagę wpływ budynku na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne pracowników oraz gości.

High5ive, podobnie jak wszystkie inwestycje Skanska, został zaprojektowany tak, żeby mogli z niego korzystać zarówno najemcy, jak i lokalna społeczność. W kompleksie High5ive znajdują się też zaawansowane filtry oczyszczające powietrze, co jest szczególnie ważne w kontekście problemu smogu w polskich miastach. Przy drugim etapie High5ive zbudowany został chodnik z zielonego betonu i będzie on kontynuowany również przy ostatnim budynku kompleksu. Redukuje on, średnio o 30%, szkodliwe dla ludzi związki pochodzące ze spalin samochodowych, między innymi tlenki azotu, które znajdują się w miejskim powietrzu.

High5ive – kluczowe fakty i liczby:

  • Projekt składa się z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 70 000 mkw. GLA;
  • Ostatni budynek dostarczy 11 150 mkw. GLA. Będzie certyfikowany w systemie WELL, jako pierwszy biurowiec Skanska w Krakowie;
  • Budynek trzeciej fazy będzie ubiegać się również o certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności „Obiekt bez Barier”;
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio;